آویختن حرفه‌­ای تابلوها: اشتباهات معمولی که باید از آن‌ها پرهیز نمایید!

آویختن حرفه‌­ای تابلوها

استفاده از تابلوها این پتانسیل را دارد تا یک فضای معمولی را به یک فضای خاص و شیک تبدیل کند. نکات زیادی برای استفاده از تابلوها وجود دارد که در ادامه به بعضی از اشتباهات رایج استفاده از آن ها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از قلاب آویز تابلوی چسبی

این قلاب­‌ها (به ویژه در فضاهایی با آب و هوای مرطوب)، استحکام و چسبندگی بالایی نداشته و ممکن است تابلوها و آثار هنری خود را در نهایت بر روی زمین پیدا کنید.

 استفاده از قلاب آویز تابلوی چسبی

انتخاب و آویختن آثار هنری به صورت تصادفی

قاب عکس تابلوهای خود را در تناسب با قطعاتی از مبلمان موجود در اتاق خود نگاه دارید. به عنوان مثال، بهتر است یک نقاشی چهار فوتی را در بالای یک مبل پنج فوتی بیاویزید. ماریسا سائر (Marissa Sauer)، طراح داخلی و بنیان‌گذار موسسه طراحی مکس (Design MACS) می‌­گوید: “یک اثر هنری باید با چیزی پیوند داشته باشد.” همچنین، استفاده تصادفی از آثار هنری می­‌تواند اتاق را در هم ریخته نشان دهد.

انتخاب و آویختن آثار هنری به صورت تصادفی

فراموش نمودن طراحی

به ویژه هنگامی که می‌­خواهید چندین قطعه هنری را آویخته و یا یک طرح نمایشی به سبک گالری را سازماندهی کنید، طراحی، یک ضرورت به شمار می­‌رود. سائر توصیه می‌­کند که یک کاغذ بزرگ را به اندازه فضایی که می­‌خواهید با قطعات هنری پر کنید تهیه نمایید. ورق موردنظر را بر روی زمین قرار داده و تابلوهای خود را با ترکیب‌­های مختلف آنقدر بر روی آن جابجا کنید تا به ترکیب دلخواه خود دست یابید. دور هر قاب را (با یک مداد یا قلم) خط کشیده و بر روی قسمت­‌هایی که باید بر روی دیوار میخ نصب شود علامت بزنید. سپس ورق را به دیوار چسبانده، تمام میخ­‌ها را در محل‌­های موردنظرشان به دیوار زده، و در نهایت، ورق را پاره کرده و از دیوار جدا کنید. در پایان، قاب‌­ها را به آسانی به دیوار بیاویزید.

فراموش نمودن طراحی

استفاده از قلاب و ریسمان اشتباه

اگر شما از قلاب و ریسمانی با وزن نامناسب برای آویختن قاب تابلوی خود استفاده کنید، آ‌‌ن‌ها نمی‌­توانند تابلوی شما را برای یک مدت طولانی نگاه دارند. اگر در مورد چیزی که باید استفاده کنید شک دارید، از فروشنده­‌ی فروشگاه سخت افزار و یا سازندگان قاب درخواست مشاوره نمایید.

استفاده از قلاب و ریسمان اشتباه

قاب‌­ها را در یک زاویه کج آویخته و یا اجازه دهید به صورت زاویه‌­دار قرار بگیرند

سائر توصیه می­‌کند که اگر قاب‌­های خاصی در منزل شما وجود دارند که مدام کج می‌­شوند، یک نوار چسب ولکرو (Velcro) را به پایین قاب و به دیوار بچسبانید. به این ترتیب، مشکل شما به آسانی حل می‌­شود!

قاب‌­ها را در یک زاویه کج آویخته و یا اجازه دهید به صورت زاویه‌­دار قرار بگیرند

آویختن آثار هنری در فضاهای نامناسب

آویختن تابلوها و آثار هنری در فضاهایی که دمای محیط بالاتر از حد معمول می‌­باشد، ممکن است روند استهلاک قطعات و تابلوهای شما را تسریع سازد. فضاهایی با رطوبت بالا و یا تغییرات شدید در رطوبت (مانند آشپزخانه یا حمام) نیز در این بازه قرار می‌­گیرند. همین امر در مورد آلبوم‌­های عکس خانوادگی نیز صادق است.

آویختن آثار هنری در فضاهای نامناسب

انتخاب فضاهای اندک و نامناسب بر روی دیوار میان تابلوها

کلید کار این است که سعی کنید تناسب قاب‌­ها و تابلوها را حفظ نمایید. برای اینکه چشمان بازدیدکنندگان بتواند با دیدن تابلوهای روی دیوار آسایش داشته باشد، باید مقدار مشخصی از فضای سفید دیوار در میان تابلوها مشخص باشد. برای این کار، حدودا یک یا دو اینچ بین قاب­‌های کوچک‌تر و دو یا سه اینچ بین تابلوهای بزرگ‌تر نگاه دارید. قاب­‌های شما نباید به گونه­‌ای باشند که در حال دور شدن از یکدیگر هستند، اما آن‌ها همچنین نباید بیش از حد لازم به هم فشرده شوند.

انتخاب فضاهای اندک و نامناسب بر روی دیوار میان تابلوها

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>