اسرار انتخاب پوشش مردان کوتاه قد (قسمت اول)

پوشش مردان کوتاه قد

بهتر است پوششتان را با توجه به فرم و نوع بدنتان انتخاب کنید تا همه سبک پوششتان را تحسین کنند. قد یکی از مواردی است که در انتخاب پوشش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در ادامه نکات لازم برای انتخاب پوشش مردان کوتاه قد آورده شده است.

راز شماره ۱ – کفش­‌هایی با تضاد رنگی اندک مناسب پوشش مردان کوتاه قد

کفش‌­ها اهمیت بالایی در پوشش مردان کوتاه قد دارند، چرا که آن‌ها می­‌توانند اثر بلندکننده‌­ای داشته باشند. این امر زمانی حاصل می‌­شود که رنگ کفش‌­ها، کنتراست یا تضاد بیش از حدی با شلوار شما نداشته باشند. کنتراست اندک می‌­تواند پاها را به صورت بصری کشیده و بلندتر نشان دهد.

با عدم استفاده از رنگ­‌های کاملا متضاد در پالت رنگی خود، کنتراست کفش و شلوار را در سطح پایینی نگاه دارید. به عنوان مثال، در هنگام پوشیدن جین سیاه، سعی کنید از پوشیدن کفش کتانی سفید خودداری نمایید. ترکیب کتانی‌­های سیاه یا زغالی با جین سیاه می­‌تواند گزینه فوق­‌العاده­‌ای باشد، چرا که این رنگ‌­ها در یک پالت رنگی قرار دارند.

راز شماره 1 – کفش­‌هایی با تضاد رنگی اندک

راز شماره ۲ – نسبت­‌های کت و شلوار

  • کت­‌های کوتاه­‌تر – توجه داشته باشید که کت­‌های کوتاه‌­تر نباید در تناسب شانه و بازو مشکلی ایجاد نمایند. کت­‌ها معمولا باسن افراد را پوشش می‌­دهند، اما یک کت کوتاه‌­تر، بخش بیشتری از پاها را نمایش داده و در نتیجه، توهم ارتفاع را ایجاد می‌­کند.
  • برگردان یقه باریک‌­تر – برگردان یقه‌­های باریک‌­تر، از پهن نشان دادن شانه­‌ها جلوگیری می­‌کنند. شانه­‌ای که پهن‌­تر دیده شود، هیچ کمکی به اضافه شدن “ارتفاع” بصری یک مرد کوتاه قد (یا نه چندان بلند) نخواهد کرد.
  • عرض آستین باریک­‌تر – بازوها در واقع در امتداد بدن کشیده شده و به عنوان خطوط دید اندام یک مرد (به خصوص در مردان کوتاه قد) عمل می­‌کنند. آستین­‌های باریک، بلندی افراد را به صورت بصری افزایش داده و فرد موردنظر لاغرتر به نظر می­‌رسد. هر چه بازوها لاغرتر و بلندتر به نظر برسند، بدن شما نیز لاغرتر و بلندتر به نظر خواهد رسید.
  • دکمه‌­های بالاتر – محل قرارگیری دکمه کمر بسیار مهم است، چرا که چشم­‌ها را در امتداد بدن به سمت بالا جلب می‌­کند. همچنین، دکمه دور کمری که کمی بالاتر از حد معمول قرار گرفته باشد، ظاهر دور کمر بلند و پاهای بلندتری را به شما اعطا می‌­کند.

راز شماره 2 – نسبت­‌های کت و شلوار

راز شماره ۳ – پالتو یا روپوش بلند مناسب پوشش مردان کوتاه قد

پالتوهایی که تا وسط ران امتداد می‌­یابند، به بلندتر نشان دادن نیم تنه و افزایش بصری ارتفاع کمک می­‌کنند.

بهترین گزینه‌­های موجود برای انتخاب یک پالتو، استفاده از رنگ­‌های خنثی برای برخورداری از تطبیق­‌پذیری می­‌باشد.

پالتوهای پشمی می‌­توانند انتخاب‌­های مناسبی برای کمک به رسیدن به افزایش قد بصری باشند. نکته مهم این است که مطمئن شوید این پالتو کنتراست زیادی با باقی اجزای پوششی شما نداشته باشد.

راز شماره 3 – پالتو یا روپوش بلند

راز شماره ۴ – استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی

چیزی که یک راز به شمار نمی‌­رود این است که لوازم جانبی می‌­توانند باعث تکمیل و یا نابودی یک سبک پوشش شوند.

جوراب – جورابی که شما می­‌پوشید، در واقع می‌­تواند به افزایش بصری قدتان کمک کند. برای دستیابی به این نتیجه، اطمینان حاصل کنید که جوراب‌­های شما با شلوارتان هم­رنگ بوده و یا رنگی مشابه با آن داشته باشد. همچنین، از پوشیدن جوراب­‌های طرح‌دار یا رنگ‌­های روشن خودداری کنید، چرا که این امر به چندپاره شدن اندامتان کمک کرده و از افزایش قد ظاهری جلوگیری می­‌کند.

کمربند – از کمربندهای باریک استفاده کنید. بهتر است این اجزاء ضخیم­‌تر از ۳٫۵ سانتی منر نبوده و کنتراست یا تضاد بیش از حدی با پوشش کلی شما نداشته باشند.

راز شماره 4 – استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>