اشتباهاتی که شما در هنگام اعمال خط چشم مرتکب می‌‌شوید

خط چشم

در این مطلب، تعدادی از شایع‌‌ترین اشتباهاتی که افراد در هنگام اعمال خط چشم مرتکب می‌‌شوند (و نحوه اجتناب از آن‌ها) به شما ارائه خواهد شد.

شما مستقیم به آینه نگاه می‌‌کنید

نگاه مستقیم به آینه می‌‌تواند منجر به کشیدن یک خط چشم ناهموار (مانند شکاف بین خط چشم و خط پلک) شود. برای جلوگیری از این اتفاق، باید در حین اعمال خط چشم بالایی، به پایین نگاه کنید.

شما مستقیم به آینه نگاه می‌‌کنید

شما در حین اعمال خط چشم، پوست پلک خود را می‌‌کشید

شما هنگامی که در حال اعمال خط چشم هستید، می‌‌خواهید مستقیم‌‌‌‌ترین و دقیق‌‌ترین خط ممکن را بکشید. با این حال، این امر به چند دلیل مشکل‌‌زا است. به عنوان مثال، عمل کشیدن پوست نازک اطراف چشم به طور مکرر ممکن است آن را قبل از موعد مقرر افتاده کند.
دوما، زمانی که شما چشم خود را کشیده و سپس رها می‌‌کنید، پلکتان به جای قبلی خود باز می‌‌گردد. این امر می‌‌تواند ظاهر نازیبا و ناهمواری به خط چشم بدهد. در حالی که ترک عادت کشیدن پوست چشم ممکن است کار سختی باشد، اما این تلاش ارزشش را دارد.

شما در حین اعمال خط چشم، پوست پلک خود را می‌‌کشید

مداد چشم شما به اندازه کافی تیز نیست

آزاردهنده‌‌ترین نکته در مورد مداد چشم، این است که تنها پس از چند بار استفاده (و به ویژه زمانی که عجله داشته و وقت لازم برای اعمال آرایش معمول خود را ندارید، کند می‌‌شود. اما یک مداد تیز، یک عامل کلیدی برای برخورداری از آرایشی با ظاهر حرفه‌‌ای و مرتب می‌‌باشد. وجود یک مداد کند می‌‌تواند کشیدن یک خط نازک و دقیق را واقعا سخت کند. برای اطمینان از این موضوع که مداد چشم شما به اندازه کافی تیز بوده و آرایش چشمتان بدون نقص است، باید همیشه یک مداد تراش را در کیف خود نگاه داشته و در زمان لازم، مداد را به سرعت بتراشید.
نه تنها یک مداد کند می‌‌تواند به ظاهر آرایش شما آسیب بزند، بلکه همچنین ممکن است سلامتتان را نیز تهدید نماید. آرایش، یک مرکز بالقوه برای میکروب‌‌ها و باکتری‌‌ها است. هر بار که شما از خط چشم استفاده می‌‌کنید، باکتری‌‌های بیشتری به این ترکیب اضافه می‌‌نمایید. اما زمانی که شما مداد چشم خود را به طور مکرر تیز کنید، می‌‌توانید مقداری از باکتری‌‌ها را از بین ببرید.

مداد چشم شما به اندازه کافی تیز نیست

شما بیش از حد لازم از خط چشم بر روی پلک پایین خود استفاده می‌‌کنید

این که بخواهید خط چشم را بر روی تمام چشم خود بکشید، کاملا طبیعی است. اما در حالی که پوشش کل پلک بالای شما مشکلی ایجاد نمی‌‌کند، اعمال خط چشم بر روی کل پلک پایین، چشم شما را بسته و آن را کوچکتر نشان می‌‌دهد. این کار، بسیار قدیمی و سخت بوده، و فوق العاده غیرطبیعی به نظر می‌‌رسد.
برای جلوگیری از کوچک دیده شدن چشمان خود، یک خط چشم نازک بر روی خط پلک بالایی بکشید. اگر به هر حال ترجیح می‌‌دهید مقداری رنگ به پلک پایین خود اضافه کنید، اعمال اندکی رنگ در امتداد گوشه خارجی پلک پایینی، کافی است. به این ترتیب، چشمانتان دیگر کوچکتر از اندازه واقعی خود به نظر نخواهد رسید.

شما بیش از حد لازم از خط چشم بر روی پلک پایین خود استفاده می‌‌کنید

شما از روش نوار چسب استفاده نمی‌‌کنید

هر کسی که تا به حال کشیدن خط چشم گربه‌‌ای یا بالدار را امتحان کرده، می‌‌داند که کشیدن حتی یک خط راست تا چه حد مشکل است. خوشبختانه، تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، یک نوار چسب کوچک است. به این ترتیب، می‌‌توانید خط چشم خود را به بهترین وجه ممکن اعمال نمایید. این ترفند به همین اندازه ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک تکه نوار چسب به عنوان راهنمای اعمال خط چشم استفاده کنید. این نوار باید در یک زاویه مورب با خط پلک پایین شما قرار گیرد. بعد از آن، شما می‌‌توانید نوار چسب را با خط چشم خود دنبال کرده و پس از کشیدن خط چشم، نوار چسب را بردارید. در ادامه، لکه‌‌های بیرون زده ناشی از اعمال خط چشم را نیز با چیزی مانند گوش پاک کن پاک کرده و به این ترتیب، به یک خط چشم کامل و بی نقص دست یابید.

شما از روش نوار چسب استفاده نمی‌‌کنید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>