اشتباهات آرایشی و افزایش سن

نکات-آرایشی

آرایش متناسب و خوب لباس پوشیدن از مواردی است که در زیبایی هر چه بیشتر شما موثر است. در واقع هدف از مد و آرایش معقول، ایجاد جذابیتی مثبت است. اما گاهی اوقات بد لباس پوشیدن یا اشتباهات آرایشی موجب می‌شود تا این جاذبه جای خود را به دافعه بدهد و سن شما بیشتر از آنچه هستید به نظر برسد.

بسیاری از مواد آرایشی با هزینه‌های زیاد خریداری می‌شوند که عدم اطلاع از نحوه‌ی صحیح استفاده باعث شده تا این لوازم کاربردی نداشته باشند. آرایشگران حرفه‌ای نکات ریز بسیاری می‌دانند که به کار بردن آن‌ها می‌تواند از یکنواختی چهره شما جلوگیری و به تناسب، اشتباهات آرایشی را کم کند.

بسیاری از مواقع علاوه بر سبک لباسی که انتخاب می‌کنید، نوع آرایش هم تا حد زیادی بر سن شما تاثیر می‌گذارد. آرایشگران حرفه‌ای با پیشنهاد نکات ریز شادابی و طراوت را به چهره شما بازمی‌گردانند. موارد زیر از نبایدهای آرایشی است که هر خانم باید آن‌ها را بداند:

اشتباهات آرایشی رایج:

1-استفاده‌ زیاد از کرم پودر

کرم پودر

کرم پودرها به عنوان پایه‌ی آرایش استفاده می‌شوند. اگر این پایه بیش از اندازه حجیم باشد باعث می‌شود تا خطوط ریز و ظرافت‌های صورت نیز پوشانده شود و درخشندگی پوست تا حد زیادی کاهش یابد. بهتر است استفاده از کرم پودر را به موارد بسیار جزئی و برای رفع تیرگی‌ها یا ناهماهنگی‌های پوستی محدود کنید.

هنگام خرید کرم پودر از انتخاب نمونه‌های “مات” یا “با قدرت پوشانندگی زیاد” خودداری کنید. در عوض، کرم پودری انتخاب کنید که از نوع سبک بوده و رنگدانه‌های آن قدرت انتشار نور را داشته باشند.

اگر پوستی خشک دارید کرم پودر روی پوست شما به صورت تکه تکه یا با تغییر رنگ زیاد به چشم می‌آید. برای جلوگیری از این امر، در طول هفته 2 یا 3 بار لایه‌برداری کنید و بعد از آن استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید.

2-لایه‌ای ضخیم از کرم پودر برای زیر چشم

کرم پودر برای زیر چشم

لایه‌ای ضخیم از کرم پودر برای زیر چشم از اشتباهات آرایشی رایج است که باعث برجسته دیده شدن خطوط دور آن می‌شود. یکی از دلایل اینکه نباید از کرم پودر زیاد برای این ناحیه استفاده کنید، نازک بودن پوست زیر چشم است. شیوه‌ای بهتر برای از بین بردن این تیرگی‌ها استفاده از مدادهای روشن کننده (highlighter) می‌باشد که با استفاده از ذرات براق و نه مات، حلقه‌ی تیره‌ی دور چشم را پنهان می‌کنند. بدین منظور، مداد را زیر چشم و کاملا کمرنگ بکشید.

3-رژلب‌های پر رنگ و تیرهرژ لب

استفاده از رنگ‌های تیره برای لباس، در کوچک دیده شدن آن قسمت موثر است. مثلا به خانم‌هایی که بالاتنه‌ی بزرگی دارند، پیشنهاد می‌کنیم که لباس‌های تیره را برای بالاتنه انتخاب کنند. اما برای اینکه لب‌ها بزرگ‌تر دیده شوند نیازی نیست از رژلب‌های پر رنگ استفاده کنید، بلکه به کار بردن یک رژلب کمرنگ به همراه برق لب، تاثیر زیادی در برجسته‌تر دیده شدن لب‌ها دارد. پس، ابتدا کمی مداد روشن کننده را روی خط لب بالایی کشیده و با ضربه‌ی انگشت آن را کمی محو کنید. سپس، از رژ لبی کمرنگ یا بی رنگ استفاده کنید.

4-استفاده بیش از اندازه از پنکیک

پنکیک

اگر از آن دسته افرادی هستید که مدت زمان زیادی از پنکیک استفاده کرده‌اید، شاید ترک استفاده‌ی آن کمی مشکل باشد. این کار به ظاهر سخت می‌آید اما قابل اجرا است. پنکیک شفافیت صورت شما را کم کرده و رنگ آن را مات می‌کند. این مورد موجب نمایان شدن خط‌های ریز صورت و افزایش سن شما می‌گردد. اما اگر همچنان مایل هستید از پنکیک استفاده کنید بهتر است آن را به شکل T فقط روی بینی، گونه‌ها و پیشانی بزنید.

5-خط چشم مشکی

خط چشم

خط چشم در زیباتر دیده شدن چشم‌ها نقش زیادی دارد. بهتر است برای چشم‌ها از خط چشمی استفاده کنید که حالت آن‌ها را ملایم و لطیف نشان دهد؛ نه خشک و بی روح. قهوه‌ای بی‌شک این حس را به چشم‌ها خواهد داد. این رنگ به دلیل اینکه ترکیب بهتری با رنگ پوست ایجاد می‌کند، طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و در درشت‌تر دیده شدن چشم‌ها موثر است. در واقع کشیدن خط ضخیمی از قهوه‌ای روی پلک بالایی موجب زیبایی هر چه بیشتر چشم‌ها می‌گردد:

برای این کار با مداد قهوه‌ای، خطی ضخیم در امتداد مژه‌های پلک بالایی بکشید و انتهای آن را به شکلیباریک فرم دهید.

6-خط لب متضاد با رنگ رژ

خط لب

استفاده از خط لب برای مشخص کردن حدود لب‌ها و جلوگیری از پخش شدن رژلب موثر است. اما بهتر است آن را درست انتخاب کنید. نکته‌ای که برای انتخاب خط لب مناسب ضروری می‌باشد این است که رنگ آن را دقیقا متناسب با رنگ لب‌ها انتخاب کنید. عده‌ای از خانم‌ها به اشتباه خط لب را همرنگ با رژ یا تیره‌تر از آن انتخاب می‌کنند. حالت دوم در کوچک و فشرده نشان دادن لب‌ها تاثیر بدی دارد.

پیشنهاد ما انتخاب خط لب همرنگ با لب‌ها است. این خط لب را برای دور لب‌ها یا حتی پوشاندن کامل درون آن استفاده کنید، زیرا در هم سطح و یکرنگ دیده شدن رژلبی که روی آن به کار می‌برید، موثر است.

7-ریمل برای مژه‌های پلک پایینی

ریمل

اگر برای مژه‌های پایینی از ریمل استفاده می‌کنید پس توجه سایرین به تیرگی دور چشم شما بیشتر خواهد شد. بهتر است ریمل را فقط برای مژه‌های بالایی استفاده کنید. اگر قسمت انتهایی مژه‌ها را ریمل بیشتری بزنید خواهید دید که زیبایی چشم‌های شما چندین برابر خواهد شد. این مورد نکته‌ی مهمی است که در کاهش میزان اشتباهات آرایشی موثر است.

8-عدم استفاده از رژگونه

رژگونه

استفاده از رژگونه صورتی به چهره‌ی شما طراوت و شادابی خاصی می‌دهد و اگر این کار را به درستی انجام داده باشید موجب ایجاد طراوتی تازه در صورت شما می‌شود.

برای این کار، برسی نسبتا بزرگ برای رژ گونه انتخاب کنید و زمانی که لبخند زده‌اید، قسمت بی‌استخوان گونه را پیدا کرده و کمی بالاتر از آن را رژ گونه بزنید. در این حالت شادابی صورت به زیبایی هر چه تمام تکمیل می‌شود.

سعی کنید تا جایی که می‌توانید از ایجاد خطی یکنواحت بر روی گونه خودداری کنید.

9-کشیدن رژ لب به صورت مستقیم روی لب‌ها

رژلب

یکی از اشتباهات آرایشی رایجی که اکثر خانم‌ها انجام می‌دهند این است که رژلب را مستقیم روی لب‌ها می‌کشند. این کار باعث می‌شود تا رژ به راحتی از محدوده خط لب‌ها خارج شده و پخش شود. برای جلوگیری از این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برس مخصوص این کار را استفاده کرده یا حتی رژلب را چندین بار در قسمت مرکزی لب زده و با انگشت آن را پخش کنید. برای یکنواخت کردن رژ می‌توانید از برق لب استفاده کنید.

10-انتخاب مداد ابروی تیره

مداد ابرو- اشتباهات آرایشی

آخرین مثال از مجموعه اشتباهات آرایشی استفاده از مداد ابروی تیره است. سعی کنید مداد را همیشه تا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی ابرو انتخاب کنید. این کار موجب می‌شود تا حالت طبیعی ابروها حفظ شده و از تیره‌تر نشان داده شدن مصنوعی آن‌ها جلوگیری شود. به یاد داشته باشید که رنگ ابروها به مرور زمان روشن‌تر می‌شود و استفاده‌ی طولانی مدت از یک مداد ابرو با این قاعده هماهنگی ندارد.

تمام این موارد در افزایش میزان تناسب آرایش با چهره شما موثر هستند. رعایت آن‌ها سبب ایجاد تناسبی زیبا بین چهره و سن‌تان می‌گردد.

چنانچه نکته‌ای در این زمینه از نگاه شما پنهان ماند، رومیس پلاس آماده‌ی شنیدن آن‌ها است.

منبع: Oprah

شاید دوست داشته باشید

1 نظر

  1. 1

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>