اشیاء دورریختنی و بلااستفاده‌ای که می‌توانند به دکوراسیون‌های زیبا و بی‌نقصی تبدیل شوند!

خلاقیت

شما معمولا وسایل و لوازمی را که دیگر استفاده نکرده و یا نمی­‌توانید به فروش برسانید، دور می­‌اندازید. اما می­‌توان با تغییر و استفاده از لوازمی که در حالت عادی دور انداخته می­‌شوند، دکوراسیون­‌های زیبا و متنوعی برای خانه و یا باغ ایجاد نمود. در این مطلب، پنج گزینه­‌ای که به طور معمول دور انداخته شده، و در عین حال از پتانسیل بالقوه و ارزش زیبایی­‌شناختی پنهانی برخوردارند به شما ارائه شده‌­اند.

عصاهای زیربغل

اگر برای شما هم اتفاق افتاده که یکی از استخوان­‌هایتان شکسته و یا مچ پایتان رگ به رگ شده باشد، مطمئنا مجبور شده­‌اید برای مدتی از عصای زیربغل برای حرکت استفاده کنید. اکنون قطعا پایتان به طور کامل بهبود یافته و با دیدن عصاها تنها خاطرات بد آن دوره را به یاد می‌­آورید، اما هیچ دلیلی برای دور انداختن این وسیله وجود ندارد، چرا که آنها می­‌توانند برای ساخت وسایل گوناگونی به کار روند. این پروژه بسیار ساده و در عین حال چشمگیر و کاربردی است. شما در پایان کار، قفسه کوچک و زیبایی خواهید داشت که می­‌توانید آن را در هر نقطهای از منزل خود قرار داده و مورد استفاده قرار دهید.­‌

تنها وسایل موردنیاز شما، سه عدد تخته چوبی است که باید به منظور دستیابی به سه طول مختلف (هر یک کوتاه­تر از دیگری) با استفاده از اره برش داده شده و با مقداری چسب به هم متصل شوند. عصاها را به صورت وارونه روی زمین قرار داده و آنها را به گونه­ای در کنار هم قرار دهید که یک مثلث عمودی را تشکیل دهند. سپس یک تخته را در بخش پایین (در بالای دسته زیر بغل)، و تخته وسط را روی دسته­‌های وسط عصا قرار دهید. پس از آن، کوچک‌ترین تخته را تا حد امکان نزدیک به بخش بالای مثلث بچسبانید. شما می­توانید ظاهر کلی قفسه به دست آمده را در تصویر بالا مشاهده کنید.

خلاقیت

خلاقیتبطری­‌های شیشه­‌ای خالی

برای این کار باید ابتدا نحوه برش بطری را به شیوه درست آن فرا بگیرید. بعد از آموختن این مهارت (برای این کار می­‌توانید باز هم از سایت­‌های معتبر در زمینه انجام پروژه­‌های خانگی کمک بگیرید)، جهانی از فرصت­‌های نو و متنوع به رویتان باز خواهد شد. شما می­‌توانید از این بطری­‌ها برای تزئین لامپ­‌های منزل خود به شیوه‌­ای دلخواه استفاده کرده و یا یک گلدان شیشه­‌ای برای گل­‌های خود بسازید. شما همچنین می­‌توانید بطری­‌ها را برش داده و از آنها به عنوان ظروف مخصوص سرو سالاد و یا حتی لامپ استفاده کنید. روش­‌های مختلف و متنوعی برای استفاده از این بطری­‌ها وجود دارد، بنابراین شما می‌­توانید در این زمینه تا حد زیادی از خلاقیت خود بهره بگیرید.

خلاقیت

خلاقیت

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>