اطمینان از کیفیت لباس

لباس-با-کیفیت

قبل از خریدن لباس همه‌ی ما نگران کیفیت آن هستیم و معیارهای خاصی در ذهن داریم. پس بهتر است قبل از خرید هر لباسی با دقت نکات زیر را برای بدست آوردن اطمینان بیشتر از کیفیت لباس‌ها بدانیم.

به قسمت های مختلف لباس دقت کنید

زیپ لباس باید فلزی و دارای قلاب باشد، اگر لباس جایی برای مخفی شدن زیپ داشته باشد خیلی خوب است، همچنین بهتر است امتحان کنید تا زیپ به سادگی بالا و پایین برود، اگر زیپ گیر کند یا سفت باشد نشانه خوبی نیست. برای دیگر ویژگی‌های لباس مانند دکمه‌های فلزی و طراحی‌های روی آن، می توانید خیلی سریع یک تست انجام دهید، سبک است یا به نظر می‌رسد پلاستیکی باشد؟ در لباس‌های با کیفیت دکمه ها و دیگر اجزای آن کمی سنگین هستند.

دکمه-و-زیپ-لباس
داشتن بافت مناسب

بافت های طبیعی مانند کتان، پنبه، ترمه، و پشم، بادوامتر از بافت های غیر طبیعی هستند. اما یک استثنا وجود دارد: پارچه های جین و لباس های ورزشی نیز بسیار با دوام می‌باشند. برخی از شلوار‌های جین برای افزایش راحتی مقداری کشی هستند. پلی استر، نایلون، و اسپندکس همه پارچه‌هایی عالی برای لباس‌های ورزشی هستند.

داشتن-بافت-مناسب
داشتن دکمه اضافه

دکمه و تکه پارچه های اضافی که داخل لباس گذاشته می شود نشان می دهد تولید کننده آنقدر به لباس خود اطمینان دارد که می‌داند شما می توانید آن را برای مدت طولانی استفاده کنید بنابراین چون ممکن است لباس به برخی تعمیرات جزئی نیاز پیدا کند چند قسمت مهم که یدکی حساب می شوند را برایتان گذاشته. این قسمت های یدکی و همچنین راهنمای شستشوی لباس را که به آن وصل هستند نگه دارید.

داشتن-دکمه-اضافی
دوخت لباس با کیفیت باشد

لباس را زیرورو کنید و به آرامی یکی از درزهای جانبی آن را بکشید. اگر از بین درزها نور دیدید، نشانه آن است که لباس عمر چندانی نمی‌کند. لباس با کیفیت دوختی محکم دارد و در هر سانت آن تعداد زیادی دوخت می‌بینید. دوخت محکم از شکاف خوردن لباس جلوگیری می‌کند.

دوخت-لباس-با-کیفیت-باشد
شبیه لباس‌های مردانه باشد

در کل، لباس‌های پشمی و بافت‌های مردانه در مقایسه با انواع زنانه کلفت‌تر و از کیفیت بیشتری برخوردار هستند. همین مورد را می توان در پیراهن‌های دکمه‌ای نیز دید. اگر حوصله رفتن پیش یک خیاط را ندارید، یکی از راه‌های ساده این است که همین لباس‌ها را از فروشگاه‌های لباس مردانه خریداری کنید، مطمئن باشید پیشمان نمی‌شوید!

با-کیفیت-ترین-لباس-های-مردانه
آزمایش چروک شدن لباس را انجام دهید

قبل از اینکه لباسی بخرید، ابتدا آن را در دست خود بهم فشار دهید و ببینید چقدر چین و چروک گرفته. اگر از آن دسته آدم هایی هستید که صبح حال اتو کردن ندارند در صورتی که لباس در این آزمایش شکست خورد بهتر است سرجایش بگذارید و به دنبال مورد دیگری بگردید. برای لباس‌های ۱۰۰ درصد پنبه که به راحتی چروک می‌شوند سعی کنید از نمونه‌های ضد چروک استفاده کنید.

رفع-چروک-لباس
یکسان بودن طرح و الگوی لباس

در لباس های با کیفیت، الگوها مخصوصا راه راه‌های افقی، در همه جای آن با هم مطابقت دارند. از این مشکل می‌توان در الگوهای بزرگ و یا متنوع چشم پوشی کرد.

الگو-های-چاپی-با-کیفیت-لباس

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>