اعمال ساده و موثری برای پیدا کردن خوشبختی

خوشبختی

همه‌ی ما در مسیر زندگی به دنبال خوشبختی هستیم، اما شاید گاهی فراموش کنیم که این ما هستیم که می‌توانیم خود را به خوشبختی برسانیم. در ادامه نکاتی برای راحت گام برداشتن در مسیر خوشبختی ارائه شده است.

از محرکه هوشیار خود استفاده کنید

هوشیاری، عمل مشاهده دقیق، مراقبت، توجه و تمرکز حواس است. محرکه هوشیار شما، همان چیزی است که شما را آگاه و بیدار کرده، و هم‌تراز با اهدافتان نگاه می‌­دارد. در سطح پایه­‌ای و اولیه می‌­توان گفت که این محرکه شما را زنده نگه می‌دارد.

پس چگونه می­‌توانید شادی را با هوشیاری پیدا کنید؟ شما باید شیوه زندگی خاصی را برای خودتان خلق کنید که شما را در مسیر تعقیب هدف یا اهداف مورد نظرتان قرار دهد. هوشیاری به دست آمده در این سفر، مثبت و لذت بخش بوده و قادر خواهد بود شما را به اهدافتان برساند.

استفاده اجباری از هوشیاری، باز هم ممکن است شما را به نتایج مورد نظرتان برساند، اما واقعیت این است که زمانی که چیزی یا کسی شما را به زور به این راه و به عبارت دیگر به “دست به عمل زدن” هدایت کند، لزوما نمی‌­توانید از این مسیر خوشحال بوده و لذت ببرید. بنابراین، مطمئن شوید که مسیر تلاش شما به منظور دستیابی به شادی از راه راست، با یک هوشیاری مثبت از جانب خود شما مجهز شده است.

هدف خود را پیدا کنید

این مرحله، یک گام بسیار مهم به شمار می­‌رود. هنگامی که شما با هوشیاری مثبت آشنا شده و شروع به زندگی با آن کنید، در واقع نخستین قدم را در سفر خود برداشته­‌اید؛ که این امر شما را به سوی پیدا کردن هدفتان سوق خواهد داد. شما باید نسبت به هشدارها و نکاتی که جهان برای شما می­‌فرستد، آگاه و انعطاف پذیر باشید. اگر شما این خرده نان­‌ها را دنبال کنید، موفق خواهید شد هدف خود را پیدا کنید؛ چرا که هر بار که شما از یکی از این نکات ریز و به ظاهر ناچیز آگاهی می­‌یابید، بلافاصله با گرما و نور آن سرشار خواهید شد. این امر شما را به شادی سوق داده و این احساس، در تمام راه و تا رسیدن به خرده نان بعدی ادامه خواهد داشت. این مسیر، دنباله‌­ای برای پیدا کردن هدف شما است.

در جریان قرار بگیرید

یک جزء حیاتی برای پیدا کردن خوشبختی، مستقیما از پیدا کردن هدف ریشه می‌­گیرد. برای این امر، باید به عبارتی “در جریان” قرار گیرید. شما با انجام کارهایی که “باید” انجام دهید، در جریان قرار نخواهید گرفت، بلکه شما زمانی در جریان مورد نظر قرار می‌­گیرید که کارهایی را انجام دهید که شما را کامل کنند. شما احتمالا باید برای برآوردن این نیاز قلب خود، خلاق بوده و مواد مورد نیاز مناسب را بر روی میز قرار دهید، اما باید بدانید که این در واقع بازی زندگی است، و شما باید از آن سر در بیاورید.

شما زمانی در جریان قرار خواهید گرفت که در مورد کارهایی که انجام می­‌دهید فکر نکرده، به طور کامل بر روی هدف خود متمرکز بوده، و چشم انداز بلند مدت شما واضح و شفاف باشد. در این نقطه، شما می‌­توانید به هدف‌تان دست یابید! هنگامی که شما در جریان قرار بگیرید، قدم برداشتن آسان است، و شما از آنچه که انجام می‌­دهید لذت خواهید برد. زمانی که انجام عمل، احساسی همانند انجام یک کار اجباری به شما ندهد، این بدان معنا است که شما در جریان قرار گرفته‌­اید. و هنگامی که شما در جریان قرار داشته باشید، در واقع شادی را پیدا کرده­‌اید.

یک فرمول ساده و موثر برای رسیدن به شادی:

– هر روز، کاری را که دوست دارید انجام دهید. ممکن است این کار به معنای خواندن، دویدن، آموزش، باغبانی و یا غیره باشد.

– قدردان بودن را تمرین کنید. یک راه سریع و آسان برای بالا بردن سطح شادی این است که هر روز، چیزهایی که برایشان سپاسگزار هستید را در یک دفترچه یادداشت نمایید.

– اعمالی از سر مهربانی را به طور تصادفی انجام دهید. شاید باور نکنید که چگونه انجام اعمال کوچکی از سر مهربانی می‌­تواند شادی بسیاری را برای شما به ارمغان بیاورد.

– هر روز، تمرینات مراقبه را انجام دهید. مراقبه‌­ای که برای شرایط شما مناسب است را پیدا کنید. به عنوان مثال، یوگا می‌­تواند به شما کمک کند.

– ورزش کنید. هر چه تمرینات شما شدیدتر باشد، شادی شما نیز بیشتر خواهد بود. این گفته از لحاظ علمی ثابت شده است، پس از آن بهره ببرید!

– متفکر باشید. واقعا به آنچه که انجام می‌­دهید توجه کرده و زندگی خود را با هر عمل هدفمند خود به صورت آگاهانه پیش ببرید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>