چگونه افراد هوشمند با مردمی که دوست ندارند تعامل می­‌کنند؟ (قسمت دوم)

how-smart-people-deal-with-people-they-dont-like

رابرت ساتون (استاد علوم مدیریت در دانشگاه استنفورد)، عقیده دارد که ممکن نیست تمام افرادی که در زندگی شما حضور دارند، به طور کامل از انسان‌هایی تشکیل شده باشند که به آن‌ها علاقه دارید. به همین دلیل، افراد هوشمند سعی می­‌کنند بهترین تعامل ممکن را با انسان‌هایی که به آن‌ها علاقه ندارند، انجام دهند. در این مطلب، راه‌­های انجام این کار به شما ارائه خواهد شد.

آن‌ها به درون خود بازگشته و بر روی خود تمرکز می‌­کنند

صرف­‌نظر از تلاشی که می­‌کنید، در هر حال باز هم برخی از افراد می‌­توانند باعث ناراحتی شما شوند. چیزی که اهمیت دارد این است که یاد بگیرید در هنگام برخورد با کسی که شما را می‌­آزارد، ناراحتی و عصبانیت خود را کنترل و مدیریت کنید. به جای فکر کردن در مورد اینکه رفتار فرد موردنظر تا چه حد آزاردهنده است، بر روی اینکه چرا شما به این صورت واکنش نشان می‌­دهید، تمرکز نمایید. گاهی اوقات، آنچه که ما در دیگران نمی‌­پسندیم، در واقع همان چیزی است که از وجودش در رفتار خود ناراضی هستیم.

آن‌ها به درون خود بازگشته و بر روی خود تمرکز می‌­کنند

آن‌ها مکث کرده و یک نفس عمیق می‌­کشند

برخی از ویژگی‌­های شخصیتی ممکن است همیشه باعث ناراحتی شما شوند. ممکن است این ناراحتی از همکاری باشد که دائما ضر‌ب‌­العجل‌­ها را نادیده می‌­گیرد، و یا فردی که عادت به بیان بی‌­وقفه لطیفه‌­های بی‌معنی دارد. نگاهی به آنچه که شما را آزار داده و فردی که مسبب آن است، بیاندازید. به این ترتیب، شما می‌­توانید زمانی که دوباره این اتفاق برایتان بیافتد، آمادگی لازم را داشته باشید.

اگر شما قادر باشید مکث کوتاهی کرده و افزایش آدرنالین خود را تحت کنترل خود درآورید، می‌­توانید مکالمه بهتری داشته و قضاوت عاقلانه‌­ای انجام دهید. یک نفس عمیق و یک گام بزرگ به عقب نیز می‌­تواند به آرامشتان کمک کرده و شما را از بروز یک واکنش افراطی بازدارد. در نتیجه، این کار به شما اجازه می‌­دهد تا مکالمه خود را با ذهن و قلب بازتری انجام دهید.

آن‌ها مکث کرده و یک نفس عمیق می‌­کشند

آن‌ها نیازهای خود را بیان می‌­کنند

اگر افراد خاصی به طور مداوم باعث آزار شما می‌­شوند، به آرامی آن‌ها را از این امر مطلع سازید که شیوه رفتاری و یا سبک ارتباطی این افراد، شما را دچار مشکل می­‌کند. بهتر است از لحن متهم­‌کننده استفاده نکنید و به جای آن سعی کنید از فرمول “هنگامی که شما… من احساس می کنم… ” بهره بگیرید. به عنوان مثال، شما می‌­توانید به شخص موردنظر بگویید: “هنگامی که شما صحبت من را در جلسات قطع می‌­کنید، من احساس می­‌کنم که برای تلاش و مشارکت من ارزش قائل نیستید.” سپس، یک لحظه مکث کرده و منتظر پاسخ آن‌ها باشید.

ممکن است دریابید که آن شخص نمی­دانسته که شما هنوز صحبت خود را به پایان نرسانده‌­اید، و یا آنقدر در مورد ایده خلاقانه شما هیجان‌­زده بوده که به طور ناخودآگاه صحبت‌تان را قطع کرده است.

آن‌ها نیازهای خود را بیان می‌­کنند

آن‌ها فضای کافی و مناسبی را بین خود و فرد موردنظر قرار می­‌دهند

اگر هیچیک از شیوه‌­های قبلی نتوانست مشکل موجود را حل کند، افراد هوشمند سعی می­‌کنند فضای کافی و مناسبی را بین خود و کسانی که دوست ندارند ایجاد کنند. اگر با آن‌ها مواجه شدید، بهانه‌­ای تراشیده و به راه خود بروید. اگر در یک محل کار می‌­کنید، بهتر است به یک اتاق دیگر رفته و یا در انتهای دیگری از میز کنفرانس بنشینید. شما ممکن است قادر باشید با ایجاد اندکی فاصله، سعه نظر و همدلی با افراد مورد علاقه خود، و همچنین کسانی که باعث ناراحتیتان می­‌شوند، به یک شکل تعامل کرده و از نظر ظاهری، تفاوتی بین‌شان قائل نشوید.

بدیهی است که اگر می­‌توانستیم از افرادی که دوست نداریم دور باشیم، همه چیز بسیار ساده­‌تر می‌­شد. اما همه ما می‌­دانیم که این امر غیر­ممکن است. پس باید برای مدیریت این شرایط، به بهترین وجه ممکن عمل کنیم.

آن‌ها فضای کافی و مناسبی را بین خود و فرد موردنظر قرار می­‌دهند

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>