انتخاب رنگ لباس با توجه به رنگ پوست

انتخاب رنگ لباس با توجه به رنگ پوست

آیا تا کنون با خود اندیشیده اید که چه رنگی بهترین تناسب را با رنگ پوست شما دارد؟ بدیهی است که نتیجه اصلی، از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و به معیار های زیادی وابسته است. اما واقعیت این است که به طور کلی، برخی از رنگ ها با تن ها و سایه های مختلف رنگ پوست تناسب بیشتری دارند. رنگ لباسهایی که برای پوشش خود بر می گزینیم، می توانند ظاهری شاد و سرزنده، زیبا و شیک، و یا حتی خسته، ناهمگون و رنگ پریده به ما بدهند.

قطعا هیچ نوع قانون سخت یا پیچیده ای برای دستیابی سریع به رنگ یا رنگ های متناسب با رنگ پوستتان وجود ندارد. به هر حال، آزمون و خطا می تواند به زندگی شما هیجان ببخشد؛ پس اگر به یک رنگ خاص علاقه دارید، آن را بدون نگرانی امتحان کنید.

از سوی دیگر، اگر تمایل دارید دفعه بعدی که به خرید رفتید، زمان صرف شده در اتاق پرو برای امتحان لباس هایی با رنگ های مختلف و تصمیم گیری برای انتخاب یکی از آنها را کاهش داده و یا در نظر دارید خرید خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید (که در این صورت، نمی توانید لباس ها را قبل از خرید بپوشید)، می توانید از یک راهنمای ساده و کاربردی برای شناسایی پالت رنگی که بهترین تناسب را با پوست شما دارد، پیروی کنید.

تن های رنگ پوست، براساس فصول بهار، تابستان، پاییز، و زمستان طبقه بندی می شوند. فصلی که شما به آن تعلق دارید، به نوبه خود و با توجه به تن و کنتراست پوستتان تعیین می گردد.

برای اینکه تن رنگ پوست خود را تعیین کنید، باید از گرمی یا سردی رنگ پوستتان اطلاع حاصل نمایید. اما چگونه می توانید دریابید که رنگ پوست گرم یا سردی دارید؟ یک راه حل می تواند این باشد که یک جواهر از جنس طلا یا پارچه ای طلایی رنگ را نزدیک پوستتان قرار داده و تناسب آن را با رنگ پوست خود مقایسه کنید. سپس، همین کار را با یک جواهر از جنس نقره انجام دهید. اگر پوستتان تناسب بیشتری با طلا داشته باشد، آنگاه شما یک پوست گرم دارید؛ و در غیر اینصورت، رنگ پوست شما سرد می باشد.

فصل‌ها

بهار

فصل بهار براساس مفاهیم موجود، یک فصل گرم به حساب می آید. غالبا افرادی با رنگ بهاری، پوستی با تن طلایی دارند. ویژگی های افرادی با رنگ پوست بهاری، موهایی به رنگ قرمز، کک و مک، گونه سرخ و گلگون، و چشم هایی به رنگ آبی یا سبز دارند. این افراد بهتر است لباسهایی با تن رنگ گرم و نارنجی همچون رنگ های زرد، هلویی و مرجانی بپوشند.

لباس فصل بهار

تابستان

فصل تابستان، یک فصل سرد محسوب می شود. رنگ های تابستانی غالبا در طیف آبی، قرمز و یا صورتی هستند. افرادی با رنگ پوست تابستانی، بهتر است لباسهایی در رنگ های یاسی، و آبی روشن پوشیده و همچنین، از برخی از رنگ های خنثی در طیف رنگ قرمز در پوشش خود بهره ببرند. این افراد باید در مقایسه با فصل سرد دیگر (زمستان)، از لباس هایی با رنگ های لطیف تر استفاده کنند. بنابراین، آنها می توانند در انتخاب لباسهای خود، از رنگهایی همچون سفید، یاقوتی، و یا آبی بهره ببرند. همچنین، می توان گفت که پوستی با رنگ سرد و تابستانی، تناسب بیشتری با رنگهایی با تن آبی دارد.

لباس فصل تابستان

پاییز

پاییز، به عنوان دومین فصل گرم محسوب می گردد. افرادی با رنگ پوست پاییزی، پوستی با تن طلایی، گرم، و یا زرد دارند. به همین علت است که این افراد بهتر است از لباسهایی با تن رنگ زرد استفاده کنند. رنگهای پاییزی، اغلب دارای ویژگی هایی هستند که گرمی و عمق رنگ را به شما القا می کنند. به عنوان مثال، رنگ هایی چون قهوه ای، کاراملی، بژ، قرمز (گوجه ای)، و سبز، تعدادی از رنگ های پاییزی به حساب می آیند. همچنین، رنگهایی همچون زیتونی و زرد نیز می توانند ظاهر مناسبی به افرادی با رنگ پوست پاییزی اعطا کنند.

لباس فصل پاییز

زمستان

زمستان، دومین فصل سرد در این دسته بندی به حساب می آید. رنگ های متناسب با فصل زمستان عبارتند از آبی، قرمز، و صورتی. افرادی با رنگ پوست زمستانی غالبا از پوستی در طیف رنگی سفید، زیتونی، و یا تیره (سیاه) برخوردار هستند. این افراد بهتر است پوشش خود را از میان رنگهایی با تن رنگ آبی انتخاب کنند. به عنوان مثال، رنگ هایی همچون سفید، سیاه، آبی سیر، و قرمز (با تن صورتی)، و یا حتی نقره ای و خاکستری می توانند گزینه های مناسبی برای این افراد باشند. یک نکته جالب توجه از نظر تفاوت های میان افرادی با رنگ پوست زمستانی و تابستانی این است که پوست افرادی با رنگ زمستانی، کنتراست بالایی با رنگ مو و چشمان آنها دارد.

لباس فصل زمستان

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>