انواع عطر

انواع-عطر

احتمالا شما هم تا به حال با افرادی برخورد داشته‌اید که بوی عطرشان جزئی از ویژگی‌های شخصیت‌شان شده و شنیدن بوی آن عطر شما را به یاد همان فرد خاص می‌اندازد.

در مورد عطرها نکاتی وجود دارد که هر کدام باعث ماندگاری یا پخش بوی بیشتر می‌شود. این مورد ارتباط مستقیمی با رایحه دارد.

بد نیست ابتدا مفهوم رایحه را بفهمیم و بعد انواع ترکیب‌هایی که با درصدهای مختلف رایحه درست می شوند را بشناسیم.

رایحه باعث به وجود آمدن بو در عطر یا اودکلن می‌شود. در واقع بوی اولیه عطر یا اودکلن، درجه خاصی از یک رایحه است. بوی ثابت عطر همان رایحه نهایی عطر یا اودکلن است. پس به همین دلیل است که برای خرید عطر نباید سریع تصمیم بگیرید و بهتر است اجازه دهید تا کمی از زدن آن بگذرد.

  • اودکلن : اودکلن‌ها معمولا بین ۳ تا ۵ درصد رایحه دارند که با میزان معینی آب و الکل ترکیب شده است.
  • اودوتویلت : اودوتویلت‌ها معمولا از ۴ تا ۸ درصد عصاره رایحه‌دار بهره می‌برند که ترکیبی شبیه اودکلن را می‌سازد. در ساخت اودوتویلت از آب استفاده نمی‌شود.
  • اودوپرفیوم : برای ساخت اودوپرفیوم از درصد بیشتری روغن و عصاره استفاده می‌شود که در واقع حدود ۱۵ تا ۱۸ درصد است. این ترکیب را با الکل مخلوط می کنند و اودوپرفیوم را می‌سازند. اودوپرفیوم از اودکلن و اودوتویلت گران‌تر است.
  • عطر : برای عطر از ۱۵ تا ۳۰ درصد روغن ترکیب شده با الکل استفاده می‌شود. با توجه به این ترکیب، قیمت عطر هم بسیار بالاتر است.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>