اهمیت جوراب

اگر جوراب کادوی تولد شما باشد چه می‌کنید؟! مطمئنا از چنین کادویی شکایت خواهیم کرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که بیشتر روز در حال راه رفتن و پیاده روی هستید؛ زیاد به مسافرت و کوه می روید و پاهایتان مدت زیادی در کفش است، بهتر است اگر جوراب هدیه گرفته اید از خوشحالی به هوا بپرید! انتخاب جوراب های بی‌کیفیت از بزرگترین اشتباهات است. تصور کنید که هر روز ساعت ها راه می‌روید و پاهایتان در کفش است، در این شرایط جوارب خوب پای شما را خشک نگه می‌دارد، از تاول زدن پا جلوگیری می‌کند و برای رفع بوی نامطبوع پا موثر است. جوراب‌های با کیفیت گران قیمت هستند اما به این خرید به چشم یک سرمایه گذاری در جهت حفظ سلامت پایتان نگاه کنید. بعلاوه جوراب‌های با کیفیت پس از چند سال استفاده خراب خواهند شد پس با یک حساب دودوتا احتمالا از جوراب های بی‌کیفیت که هر چند ماه یک بار دور می اندازید انتخاب‌های اقتصادی‌تری هستند.

بهترین جوراب ها از جنس‌های پشمی ظریف، مواد مصنوعی و یا ترکیبی از این دو جنس هستند. توصیه می‌کنیم تا هرگز جوراب‌های پنبه‌ای را برای پیاده روی‌های طولانی مدت انتخاب نکنید.

جوراب‌های پشمی

جوراب‌هایی از جنس پشم گوسفند فوق‌العاده هستند. این جنس جوراب‌ها بسیار نرم هستند و رطوبت را به صورت طبیعی جذب می‌کنند، بو نمی‌گیرند و در هوای سرد پا را گرم و در هوای گرم پا را خنک می‌کنند. اگر جوراب‌های پشمی را انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که انواع با کیفیت آن را خریداری کنید چونکه جوراب‌های پشمی بی‌کیفیت باعث ایجاد حساسیت و خارش پا می‌شوند. جوراب‌هایی از جنس پشم گوسفند بافت محکم و با دوامی دارند و سال‌های سال می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب جوراب‌های پشمی گرم ماندن آن‌ها در زمان خیس شدن است پس اگر در هوای سرد زمستان پایتان در آب فرو برود جای نگرانی نیست. قیمت جوراب‌های پشمی از جوراب‌هایی که با مواد مصنوعی تولید می شوند بیشتر است.

جوراب-پشمی

خیس-شدن-جوراب

جوراب‌هایی از جنس مواد مصنوعی

در سال‌های اخیر تولید پوشاک از مواد مصنوعی پیشرفت چشمگیری داشته است، بنابراین جوراب‌های با کیفیت زیادی از این جنس تولید شده‌اند که اکثر ویژگی‌های جوارب‌های پشمی را دارند. این جوراب‌ها توانایی بسیار خوبی در جذب رطوبت پا دارند و اکثر افراد بر این عقیده‌اند که دوام آن‌ها از جوراب‌های پشمی بیشتر است. میانگین زمان خشک شدن این جوراب‌ها از جوراب‌های پشمی کمتر است و اکثر کارخانه جات برای رفع بوی نامطبوع پا از مواد آنتی باکتریال در تولید این جوراب‌ها استفاده کرده‌اند.

جوراب-رنگی

ترکیب پشم و ماد مصنوعی

استفاده از ترکیب پشم و مواد مصنوعی در تولید جوراب باعث شده است تا این جوراب‌ها ویژگی‌های هر دو جنس را به ارث ببرند. بعضی تولید کنندگان در ساخت جوراب از ابریشم و الیاف ساخته شده از بامبو نیز استفاده می‌کنند.

جوراب-مواد-مصنوعی

مزایای استفاده از جوراب‌های با کیفیت

خشک شدن سریع جوراب

معمولا جوراب‌ها را می‏توان در سینک به صورت دستی شست. اگر جورابی که شسته‌اید از انواع با کیفیت آن باشد حداکثر دوازده ساعت برای خشک شدن زمان نیاز دارد. جوراب‌های پنبه‌ای پس از شسته شدن به بیست و چهار ساعت زمان برای خشک شدن نیازمندند.

خشک ماندن پاها

این امر که جوراب‌های پنبه‌ای پس از یک روز استفاده بوی نامطبوعی متساعد می کنند بدیهی است. جوراب‌های با کیفیت رطوبت پاها را جذب می‌کنند. رطوبت زیاد باعث ایجاد تاول‌های دردناک روی پا خواهد شد. اما موادی مثل پشم و الیاف مصنوعی با جذب این رطوبت باعث جلوگیری از ایجاد تاول و بوی نامطبوع پا می‌شوند. این نکته زمانی بیشتر به چشم می آید که شما قادر به شستن جوراب‌هایتان پس از هر بار استفاده از آن‌ها نیستید. جوراب‌های پشمی حتی اگر شسته نشوند برای چند روز استفاده مناسب خواهند بود.

با این اوصاف متوجه اهمیت پا، این عضو بسیار حساس بدن و بدین ترتیب اهمیت جوراب شده‌اید. پس برای تولد بعدیتان آرزو کنید تا جوراب هدیه بگیرید!

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>