اگر این نشانه‌­ها را داشته باشید، فوق‌­العاده باهوش هستید! (قسمت دوم)

اگر این نشانه‌­ها را داشته باشید، فوق‌­العاده باهوش هستید!

انسان­‌های باهوش زیادی در جامعه وجود دارند، اما لزوما نمی­‌توان آن‌ها را به سادگی شناسایی کرد. این هوش در زندگی آن‌ها به صورت طبیعی جریان داشته و آن‌ها سعی می­‌کنند زندگی خود را آزادانه و بدون هیچ جلب توجه آگاهانه‌­ای ادامه دهند. شما می‌­توانید آن را تواضع و یا یک رفتار خوب و ساده بنامید، اما این افراد تمایل دارند تا زمانی که به طور اتفاقی شما را با هوش و دانایی خود متعجب کنند، کاملا عادی و متوسط به نظر برسند. در این مطلب، برخی از علائم و نشانه­‌هایی که ثابت می­‌کند شما یا آشنایانتان برخلاف ظاهر ساده خود، ذهن هوشمند و خلاقی دارید به شما ارائه می­‌گردد.

شما یک فرد خودانتقادگر هستید

افراد خودشیفته زیادی در جامعه وجود دارند که گاهی اوقات در مورد میزان تبحر خود در موضوعات مختلف به خود و دیگران دروغ می­‌گویند. به همین دلیل، آشنایی با کسانی که خودانتقادگر بوده و همچنین پذیرای انقادات دیگران نیز هستند، باعث مسرت و خوشحالی است. اگرچه ممکن است برخی افراد به طور فعالانه­‌ای در حال تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران و ارائه تصویری هوشمند از خود نباشند، با این حال قابلیت پذیرش اشتباهات و تلاش در جهت اصلاح آن‌ها می‌­تواند نشانه‌­ای از هوشمندی این افراد باشد.

شما یک فرد خودانتقاد هستید

شما علاقه دارید همیشه از موضوعات موردعلاقه خود مطلع باشید

افراد هوشمند ترجیح می­‌دهند اطلاعات به روزی در باب موضوعات موردعلاقه خود داشته، و همواره برای بهبود و توسعه تدریجی خود در این زمینه­‌ها تلاش می­‌کنند. یک فرد هوشمند در مورد اخبار محلی و جهانی اطلاعات جامعی داشته، و همچنین سعی می­‌کند اطلاعات خود را در مورد موضوعاتی که به طور مستقیم با زندگی او در ارتباط است، تا حد امکان افزایش دهد. جمع­‌آوری اطلاعات، یادگیری موضوعات جدید و توسعه مهارت­‌های مفید، اهداف مادام­‌العمری برای افراد هوشمند می­‌باشد. آن‌ها همیشه راهی برای مشغول نگاه داشتن خود پیدا خواهند کرد.

شما علاقه دارید همیشه از موضوعات موردعلاقه خود مطلع باشید

شما مداوم با پروژه­‌های مختلف و متنوعی در ارتباط هستید

یکی از شاخص­‌های مهمی که می­‌تواند نشان دهد شما در حال صحبت با یک فرد بسیار هوشمند هستید، این واقعیت است که آن‌ها همیشه در حال کار بر روی چندین پروژه مختلف هستند. آن‌ها ممکن است در حال یادگیری زبان فرانسه، یادگیری عبارات مفید زبان چینی، کسب اطلاعاتی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، رفتن به کلاس رقص، یادگیری دستور­العمل‌­های جدید آشپزی و یا تالیف کتابی در زمینه معماری قرون وسطی باشند. یک فرد هوشمند، سعی می­‌کند وقت آزاد خود را با فعالیت­‌هایی پر کند که توانایی و مهارت او را در زمینه­‌های مختلف بهبود می­‌بخشند. ممکن است تمام افراد هوشمند لزوما مولد نباشند، اما این امر می‌­تواند شاخص خوبی برای شناسایی این افراد باشد.

شما به طور مداوم با پروژه­‌های مختلف و متنوعی در ارتباط هستید

شما سوالات درستی می­‌پرسید

هنگامی که در حال صحبت با یک فرد هوشمند هستید، ممکن است به این نتیجه برسید که آن‌ها سعی نمی‌­کنند مکالمه را در دست گرفته و یا یک تک­‌گویی طولانی داشته باشند. آن‌ها در واقع بی‌­سر و صدا نشسته، به گفته‌­های شما گوش فرا داده، و در طول مکالمه برای چند لحظه سکوت کرده و در مورد گفته‌­های خود فکر می‌­کنند. با این حال، زمانی که آن‌ها سوالی در مورد موضوع مورد­بحث می­‌پرسند، با پرسش خود به کلیدی­‌ترین نکته واقع در موضوع اشاره می‌­کنند. آن‌ها در واقع توصیه‌­های مفیدی به شما ارائه داده و یا حتی کمک می­‌کنند تا خودتان به نتیجه‌­گیری درست دست یابید. اگر دوستانتان از صحبت با شما لذت برده و شما را به عنوان یک شنونده خوب می‌­شناسند، پس احتمالا شما هم یک دوست خوب و همچنین یک فرد هوشمند هستید.

شما سوالات درستی می­‌پرسید

شما خود را به عنوان یک فرد فوق‌­العاده هوشمند نمی‌­شناسید

براساس مفهومی به نام اثر دانینگ-کروگر (the Dunning-Kruger)، افرادی با سطح پایینی از صلاحیت، معمولا توانایی­‌های خود را دست بالا می­‌گیرند؛ در حالی که افراد هوشمند و با صلاحیت، غالبا خود را دست کم می­‌گیرند. این اثر به این خاطر واقعیت دارد که هرچه شما هوشمندتر، آگاه تر و ماهرتر باشید، بیشتر متوجه این موضوع هستید که برای بهبود و توسعه توانایی‌­های خود راه زیادی در پی داشته و سطح دانش یا مهارت فعلی شما نمی‌­تواند برایتان رضایت‌­بخش باشد.

شما خود را به عنوان یک فرد فوق‌­العاده هوشمند نمی‌­شناسید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>