ایده‌­هایی برای صرفه­‌جویی در خرید لباس

خرید لباس

صرفه­‌جویی در مصرف پول لزوما به این معنا نیست که شما باید خرید هرگونه لباس جدید را به طور کلی متوقف کنید. در عوض، بهتر است برای انجام این کار از نکات ساده‌­ای که برای صرفه­‌جویی در حین خرید لباس به کار می­‌رود، پیروی نمایید.

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-4

خرید خود را تا حد امکان خارج از فصل انجام دهید

بسیاری از خرده­‌فروشان، حداقل هر دو هفته (و یا بیشتر) لباس­‌های جدیدی تحویل می­‌گیرند؛ و به همین دلیل، برای فروش کالاهای خود مداوما تحت فشار قرار دارند. این بدان معناست که کالاهایی که برای یک فصل خاص مناسب باشند (مانند شلوارک و کفش تابستانه، یا کلاه و دستکش زمستانه) به احتمال زیاد در صورت عدم فروش، پس از مدتی با تخفیف زیادی عرضه می‌­شوند.
%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3

لباس‌­های پایه و اصلی خود را با کیفیت بالاتری خریداری کنید

شما می­توانید برای لباس­های پایه و اساسی کمد لباس خود (پیراهن دکمه­ای ساده و سفید، شلوار سیاه) گزینه­های بی­پایان و به ظاهر مشابهی خریداری کنید. اما زمانی که تصمیم دارید لباس­هایی را تهیه کنید که قرار است بارها و بارها مورد استفاده قرار گیرند، بهتر است روی کالاهای با­کیفیت و در نتیجه گران­قیمت­تری سرمایه­گذاری نمایید.

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-3

کاهش استفاده از خشکشویی

شما می­توانید با بررسی برچسب­های شستشو قبل از خرید یک کالای خاص، از صرف هزینه بالایی برای خشکشویی آن جلوگیری کنید. اگر روی برچسب لباسی که قصد خرید آن را دارید، عبارت “خشکشویی” وجود دارد، به خاطر داشته باشید که باید هزینه خشکشویی لباس موردنظر را به قیمت خرید آن اضافه کنید. پس بهتر است با خرید لباس­هایی که نیاز به خشکشویی ندارند، هزینه مراقبت از محتویات کمد لباس خود را به طور قابل توجهی پایین نگاه دارید.

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-6

از درخواست تخفیف نترسید

آیا تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده که کالای مناسبی در فروشگاه ببینید، آن را برداشته، و پس از بررسی متوجه شوید که نقص کوچکی روی آن وجود دارد؟ معمولا، این نقص کاملا جزئی بوده و می­تواند با استفاده از یک کیت خیاطی کوچک خانگی اصلاح شود. پس شاید بهتر باشد به جای بازگرداندن آن به قفسه فروش، از این مساله به عنوان یک فرصت استفاده کرده و کالای موردنظر را در ازای یک تخفیف مناسب خریداری کنید.

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-5

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>