ایرادات خاصی که خیاط‌‌‌‌ها می‌‌‌‌توانند برطرف کنند (و مواردی که نمی‌‌‌‌توانند)! (قسمت دوم)

خیاط

پیدا کردن لباسی که از اندازه‌های کاملا مناسبی با بدنتان برخودار بوده و تناسب بی‌نقصی با اندامتان داشته باشد، از پیدا کردن یک خرس قطبی در برف و بوران سخت‌تر است! اما معجزه‌ی دستان بامهارت یک خیاط می‌تواند همه چیز (البته تقریبا همه چیز) را ممکن سازد. در این مطلب، ایرادات پوششی خاصی که خیاط‌ها می‌توانند برطرف کنند (و ایراداتی که نمی‌توانند برطرف سازند!)، به شما ارائه خواهد شد.

آنها می‌توانند شکاف موجود در دور کمر شلوار جین شما را اصلاح کنند

فرض کنید شما در نهایت شلوار جینی برای خود پیدا کرده باشید که تناسب کامل و بی نقصی با اندام شما داشته باشد. اما این شلوار تنها یک مشکل دارد: دور کمر شلوار در قسمت پشتی، شکافی ایجاد کرده که هیچ کمربندی را نمی‌توان با شلوار مورد نظر ترکیب کرد. جالب است بدانید که یک خیاط ماهر می‌تواند این مشکل را به آسانی حل کرده و شکاف مورد نظر را به سرعت از بین ببرد.

آنها می‌توانند شکاف موجود در دور کمر شلوار جین شما را اصلاح کنند

آنها می توانند یک آستر را به یک پیراهن ساده اضافه کنند

افزودن یک آستر با رنگ شفاف به یک پیراهن تابستانی نازک به این معنا است که شما با این کار، کاربردهای بیشتری برای پیراهن مورد نظر پیدا خواهید کرد (و البته تعریف‌های بیشتری را نیز دریافت خواهید نمود). دامن‌های A- شکل، و شلوارهای راسته (با پاچه‌های راست و مستقیم)، گزینه‌های مناسبی برای افزودن آستر به شمار می‌روند، اما باید آگاه باشید که نمی‌توان بر روی هر لباسی آستردوزی کرد. آستردوزی بر روی هر لباس بسیار تنگ یا بسیار پیچیده‌ای، می‌تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی برای خیاط شما شده و یا در نهایت، منجر به خرابی لباس گردد.

آنها نمی‌توانند اندازه شانه‌ها را تا حد زیادی تغییر دهند

آیا شما هم با خود فکر کرده‌اید که می‌توانید آستر یا اپل شانه‌ها را به راحتی از کت و شلوار قدیمی خود جدا کرده و این کت و شلوار را در سبک ظاهری جدید و مدرن خود بگنجانید؟ در این صورت، شاید بهتر باشد دوباره فکر کنید! اصلاح اندازه و فرم سر شانه به قدری مشکل و مخاطره آمیز است که به ندرت به نتیجه مثبتی می‌انجامد. برداشتن آسترها یا پدهای شانه، اغلب منجر به بجا ماندن مقداری پارچه اضافی در قسمت شانه‌ها می‌شود که به سختی می‌توان آن را اصلاح کرد، و تلاش برای محدود کردن سر شانه‌های یک لباس، اغلب نیاز به شالوده شکنی و بازسازی کل لباس خواهد داشت.

آنها می‌توانند پارچه‌های طبیعی را به رنگی تیره‌تر رنگ آمیزی کنند

پارچه‌هایی مانند جین، پنبه، و کتان را می‌توان به آسانی چند درجه تیره‌تر کرده و یا حتی به رنگ سیاه رنگ آمیزی نمود. بنابراین، شما می‌توانید به جای دور انداختن یک شلوار جین سفید آغشته به آب آلبالو، آنها را به رنگ سیاه درآورده و از نو استفاده کنید.

آنها می‌توانند پارچه‌های طبیعی را به رنگی تیره‌تر رنگ آمیزی کنند

آنها نمی‌توانند پارچه‌های ساخت دست انسان را رنگ کرده و یا رنگ پارچه‌ای را روشن‌تر کنند

پارچه‌های خاصی وجود دارند که رنگ جدید را به خوبی قبول نمی‌کنند، و تنها چند پارچه معدود را ‌می‌توان نهایتا یک یا دو درجه روشن‌تر کرد. پارچه‌های پلی استر و استات را نمی‌توان بدون ماشین آلات کارخانه رنگ آمیزی نمود. همچنین، تغییر رنگ چرم نیز بسیار دشوار است.

آنها می‌توانند یک لباس به شدت پولک دوزی یا تزیین شده را تغییر دهند

کوتاه کردن یک دامن مدادی کاملا پولک دوزی شده و یا تنگ کردن کمر آن امکان پذیر است، اما این کار باید تنها توسط کسی که تجربه کار با پارچه ‌ها و لباس‌های پولک دوزی را دارد، انجام شود. اگر شما از توانایی‌های خیاط خود در این زمینه مطمئن نیستید، از او بخواهید تا نمونه کارهای قبلی‌اش را به شما نشان دهد.

آنها نمی‌توانند پارچه‌های ساخت دست انسان را رنگ کرده و یا رنگ پارچه‌ای را روشن‌تر کنند

آنها نمی‌توانند یک شکم بند را تغییر دهند

شکم بند‌ها، به طور طبیعی باید تناسب کاملی با بدن و اندام شما داشته باشند. در واقع، دوخت آنها از ابتدا بسیار ساده‌تر از تغییر دادن آنها است. اگر شما واقعا به یک پیراهن کرستی خاص در فروشگاه علاقه مند شده ‌اید و نمی‌توانید سایز مناسب خود را بیابید، بهتر است از لباس مورد نظر از زوایای مختلف عکس گرفته و آنها را به یک خیاط متخصص تحویل دهید. او می‌تواند پیراهن مورد علاقه شما را برایتان بدوزد.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>