بابونه تلخ و شیرین: یادداشتی بر عطر و چای

بابونه

بابونه، همیشه من را به یاد دوران کودکی و حیاط پرگل خانه مادربزرگم می اندازد. دلیل علاقه وافر من به گل های ساده و زیبای بابونه، این است که این گیاه در تمام دوران کودکی من به عنوان دارو در خانه ما به کار می رفت. این گیاه به خواب آرام اعضای خانواده کمک کرده، و برای تسکین خارش و حتی شستشوی موها مورد استفاده قرار می گرفت.

در کل، دو نوع بابونه (بابونه رومی و آلمانی) در عطرها مورد استفاده قرار می گیرد. بابونه رومی، دارای شیرینی و تندی ظریفی است، و با اینکه اثر آن به سرعت از بین می رود، با این حال می تواند رایحه جالبی در عطرهای مردانه داشته باشد. بابونه آلمانی، معمولا بابونه ای است که به عنوان چای و داروهای جوشانده به فروش می رسد و عطری که از این نوع بابونه ساخته می شود، حسی از جذابیت را القا می کند.

%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%aa%d9%84%d8%ae-%d9%88-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86-2-3

یک ترکیب غیر منتظره و فوق العاده می تواند ترکیب بابونه و رز باشد. به عنوان مثال، این ترکیب در عطرهایی همچون فردریک رز (Frédéric Malle Une Rose) یا رزاین رزبری (Parfums de Rosine Roseberry) استفاده شده است. تلخی دودی این ترکیب، بعد غنی تری به رز شیرین و عسلی عطر می دهد.

بابونه همچنین می تواند تناسب خوبی با ترکیبات تیره و مودی داشته باشد. به عنوان مثال، عطری همچون آویگنون (Comme des Garçons Avignon) از گرمای گیاهی بابونه برای تقویت هماهنگی بخور خوشبو و بوی چوب جنگل استفاده می کند.

%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%aa%d9%84%d8%ae-%d9%88-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86-4

عطرهای مردانه، به خصوص در خانواده های چیپر (chypre) و فوگر (fougere)، می تواند از تفاوت های ظریف دودی، گلی و میوه ای بابونه بهره ببرند. به عنوان مثال، هوبیگانت فوگر (Houbigant Fougère)، بابونه را برای دستیابی به یک حس پرطراوت، با اسطوخودوس و برخی گیاهان متفاوت دیگر ترکیب نموده است. از طرف دیگر، لانکوم (Lancôme Balafre)  نیز که یکی از عطرهای کلاسیک بوده و در زمره عطرهای فوگر به حساب می آید، از بابونه برای خلق یک اثر گرم و به یاد ماندنی استفاده می کند.

یکی از عطرهای بابونه مورد علاقه من، عطر گوچی با یک ترکیب تیره و منحط می باشد. در این عطر خوشبو، بابونه موفق شده عطر خود را در کنار تمام عطرهای باشکوه و مجللی چون یاسمن، نعناع هندی و مشک حفظ کند.

%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%aa%d9%84%d8%ae-%d9%88-%d8%b4%db%8c%d8%b1%db%8c%d9%86-5

اگر شما می خواهید مقداری بابونه را برای مصرف چای خود به صورت طبیعی چیده و خشک کنید، بهتر است مسافت کوتاهی از کنار جاده (یا مسیر پیاده روی) دور شده و بابونه های خود را از جایی دور از دسترس انتخاب کرده و بچینید. سپس سر گل های بابونه را قطع کنید (برای این کار بهتر است از یک قیچی تیز استفاده کنید)، و آنها را در یک لایه مسطح (به عنوان مثال، بر روی کاغذ) پهن کنید. بهتر است بدانید که نور مستقیم خورشید عطر بابونه را از بین می برد، بنابراین سعی کنید محیطی با تهویه مناسب و سایه دار را برای این کار انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که باید تا زمانی که گل های بابونه به طور کامل خشک نشده اند، آنها را یک بار در روز به هم بزنید. من غالبا تمام گیاهان خشک شده خود را در ظروف چای محکم و دربسته ای ذخیره می کنم.

چای بابونه دارای یک طعم و بوی تلخ و شیرین و دودی می باشد، اما اگر شما از مقداری تلخی در چای خود لذت می برید، می توانید آن را با گلبرگ های رز و اسطوخودوس مخلوط کنید. همچنین می توانید مقداری عصاره وانیل به ترکیب خود اضافه کرده، و از این ترکیب منحصر به فرد در یک فنجان چای لذت ببرید. پزشکان، نوشیدن چای بابونه را در دوران بارداری به بانوان توصیه نمی کنند. همچنین، اگر شما از شرایط سلامتی خاصی برخوردار باشید، قبل از مصرف این چای حتما از پزشک خود مشورت بخواهید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>