بهترین تکنیک­‌های کاهش استرس (قسمت دوم)

بهترین تکنیک­‌های کاهش استرس

استرس می­‌تواند در هر زمانی از زندگی ما با سطوح مختلف و متفاوتی ظاهر شود. این استرس می‌­تواند ناشی از برقراری یک مکالمه و یا یک رویداد خاص باشد. واقعیت این است که صرف‌­نظر از چگونگی ایجاد این احساس، استرس مداوم نه تنها برای سلامتی بدن ما مضر است. بلکه به عنوان یک عامل پیشگیرانه و غیر­ضروری نیز به شما می‌­رود.

دفعه بعدی که به استرس شدید دچار شده و احساس ضعف کردید، سعی کنید برای دستیابی به آرامش و تسکین فوری از این تکنیک­‌ها استفاده نمایید:

یک دوش آب سرد بگیرید

هیدروتراپی یا آب­درمانی، یکی از علوم دقیق و پیچیده معاصر بوده و از مزایای بسیاری برای بدن و ذهن شما برخوردار می‌­باشد. دوش آب سرد علاوه بر کاهش استرس، مویرگ‌­های شما را باز کرده و با این کار، خون را با یک فشار مناسب به اندام­‌های شما باز می­‌گردانند. این امر منجر به بروز یک جریان روان در قلب، کلیه، ریه، و کبد شما می‌­شود. این فرآیند باعث تحریک ترشح سالم سیستم غددی شده و در نتیجه، پوست شما به درخشش خوبی دست یافته و شیمی خونتان را جوان و سالم نگاه می‌­دارد. به یاد داشته باشید که ابتدا این کار را با اندامی از جمله پاها، دست‌ها، و بازوها انجام دهید.

یک دوش آب سرد بگیرید

به موسیقی‌­های آرامش­‌بخش گوش فرا دهید

همه چیز از جمله بدن و موسیقی، از انرژی ساخته شده است. موسیقی، این قدرت را دارد که انرژی شما را به سرعت متحول کند. این تحول ممکن است حالتان را بهبود داده و یا روحیه‌­تان را از بین ببرد. پس سعی کنید موسیقی خاصی را انتخاب کنید که از نظر تن، شعر، و ضرب‌­آهنگ، خاصیت نشاط‌­ بخشی داشته و به این ترتیب، انرژی بدن شما با این فرکانس بالاتر مطابقت یابد. همچنین، موسیقی مثبت توانایی این را دارد که افکار مثبت بیشتری ایجاد کند.

به موسیقی‌­های آرامش­‌بخش گوش فرا دهید

موفقیت را تجسم کنید

با تجسم و تمرکز توجه خود بر آنچه که می­‌خواهید به زندگی خود وارد کنید (و نه ترس از آنچه که نمی‌­خواهید)، از بروز تصور ذهنی “بدترین حالت ممکن” یا “ای کاش” جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که توجه شما هر جا که باشد، جریان انرژی نیز به همان سمت خواهد رفت.

موفقیت را تجسم کنید

قدردان و سپاسگزار باشید

هر آنچه که باعث بروز استرس در شما شده، فقط یک الگوی فکری یا ذهنی است. در نهایت، این شما هستید که نسبت به افکار خود کنترل دارید (حتی اگر اغلب اوقات اینگونه احساس نشود). ممکن است دو نفر دقیقا در یک وضعیت مشابه قرار داشته و تنها یک نفر از آنها احساس استرس داشته باشد، چرا که آن فرد از یک الگوی فکری منفی برخوردار است. بنابراین دست از نگرانی و اضطراب برداشته و لیستی از آنچه در زندگی خود به خاطرشان سپاسگزارید، ایجاد کنید. این لیست می­‌تواند از گزینه‌­های مختلفی چون داشتن سقفی بالای سر، زندگی در یک شهر زیبا، داشتن وسیله نقلیه‌­ای که کارهایتان را ساده می‌­کند، و غیره تشکیل شده باشد. این کار را با نوشتن یک لیست ده گزینه‌­ای آغاز کنید.

قدردان و سپاسگزار باشید

یک اسموتی سبز بنوشید

شما می‌­توانید با استفاده از مواد گیاهی موجود در سبزیجات مختلف، قابلیت طبیعی ذهن خود را به صورت طبیعی تقویت کنید. اسموتی، یک راه عالی برای دستیابی به تمام مواد مغذی موجود در سبزیجات و میوه­‌جات است، چرا که محتوای این سبزیجات در نوشیدنی باقی خواهد ماند. همچنین، اسموتی سبز می­‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کرده، هوس­‌های ناسالم را (که می‌­تواند منجر به بروز استرس بیشتر شود) از بین برده، و انرژی بیشتری به مغز شما برساند. برای تهیه یک اسموتی سالم و مغذی، می­‌توانید از کلم پیچ، اسفناج، زنجبیل، لیمو، و مقداری موز و بلوبری استفاده نمایید.

یک اسموتی سبز بنوشید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>