بهترین ورزش براي کاهش وزن

بهترین ورزش براي کاهش وزن

کاهش وزن از راه‌های زیادی حاصل می‌شود. اما بهترین راه چیست؟ یکی از تصورات متداول اما کاملًا اشتباه این است که ورزش ایروبیک باعث سفت و منسجم شدن عضلات می‌شود. حقیقت مطلب آن است که این تمرینات تا حد بسیار کمی بر سفت شدن عضلات تاثیر می‌گذارد. تمرینات هوازی به تنهایی بهترین راه کاهش وزن نیستند.

تمرینات استقامتی با وزنه

ورزشی که خیلی در این کاهش وزن مؤثر است، تمرینات استقامتی (تمرینات با وزنه) است. انجام تمرینات استقامتی به همراه تمرینات هوازی، بیشترین تاثیر را هم در کاهش چربی بدن، و هم افزایش حجم ماهیچه‌اي خواهد داشت. اگر قصد کم کردن وزن دارید، تحقیقات نشان می‌دهد که انجام تمرینات ایروبیک و وزنه به اتفاق هم، تا 56 درصد به کاهش وزن کمک می‌کند. درست است که ماهیچه وزن بیشتري دارد، اما اگر حجم عضلانیتان ر ا بالا ببرید، حتی وقتی در حال استراحت هستید، بدنتان قادر خواهد بود میزان بیشتري چربی بسوزاند، زیرا متابولیسم بدنتان افزایش می‌یابد.

تمرینات-استقامتی-کار-با-وزنه

دلیل اصلی کاهش حجم عضلات

یک پوند ماهیچه، 350 تا 500 کالري در هفته می‌سوزاند، در حالی که این عدد برای یک پوند چربی فقط 14 کالري است. تحقیقات جدید ثابت کرده است که عضله‌سازي به بدن براي مقابله با بیماري‌ها نیز کمک می‌کند. تمرینات قدرتی براي همه مفید است و به سن یا جنسیت هم بستگی ندارد همچنین امروزه یکی از مهمترین اجزاء تناسب اندام و بدنسازي محسوب می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که کاهش حجم عضلانی در افراد سالخورده، به دلیل کهولت سن ایجاد نمی‌گردد، بلکه به خاطر کمبود تحرك و فعالیت است. حتی افراد جوانی که به اندازه کافی تحرك نداشته باشد، ممکن است حجم عضلانی و قواي جسمانی خود را از دست بدهد.

تمرینات ورزشی هوازی

کاهش وزن با ترکیب تمرینات قدرتی و ایروبیک

تمرینات قدرتی مثل وزنه‌برداري و انجام ورزش‌هاي مقاومتی وزنه، به میزان دو بار در هفته به شما براي افزایش حجم عضلانی کمک می‌کند. تمرینات قدرتی که شامل سِت‌هاي مختلف از تکرارهاي مختلف با استفاده از وزنه‌هاي متوسط است، ممکن است باعث حجیم شدن ماهیچه‌ها نشود، اما در عوض، تراکم استخوان‌ها و متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و با سفت و منسجم‌تر کردن عضلات باعث می‌شود لاغرتر به نظر بیایید. انجام تمرینات ایروبیک به همراه تمرینات قدرتی بسیار مفید است. ورزش ایروبیک باعث قدرت بخشیدن به قلب و ریه‌ها می‌شود و باعث می‌شود بدن بهتر از اکسیژن استفاده کند که به براي انجام تمرینات قدرتی و فیتنس عالی است. تمرینات قدرتی نیز به نوبه خود باعث افزایش حجم ماهیچه‌ها، کاهش چربی بدن، و حفظ تراکم استخوان‌ها می‌شود. ورزش ایروبیک شامل نوعی تمرین است که ضربان قلب و تنفس را براي مدتی مداوم بالا نگاه می‌دارد. این مسئله باعش می‌شود قلب و ریه‌ها بیش از حد معمول کار کنند. این نوع ورزش انواع مختلفی دارد که شامل دوچرخه سواری، شنا و پیاده روي می‌شود. انتخاب یکی از این ورزش‌ها بستگی به وضعیت جسمی، سابقه سلامتی، علایق و اهداف شما دارد. اکثر متخصصین عقیده دارند که براي گرفتن نتیجه بیشتر، بهتر است دو نوع از این ورزش‌ها را انتخاب کرده و به طور متناوب انجام دهید. در نتیجه می‌توان بیان کرد که ترکیب تمرینات ایروبیک و کار با وزنه می‌تواند بهترین راه برای کاهش وزن باشد.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>