ترفندهای روانشناختی که می­‌تواند زندگی شما را بسیار ساده­‌تر سازد! (قسمت اول)

%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c

برقراری ارتباط و تعامل با مردم می‌­تواند برای همه در زمان­‌های خاصی سخت و دشوار باشد. اهمیتی ندارد که این تعامل و کاری باشد یا شخصی و تفریحی، مساله مهم این است که یادگیری این ترفندهای روانی می‌­تواند همه چیز را برای شما تا حد زیادی هموار کند. البته این ترفندها نباید با راه­‌هایی برای دستکاری ذهنی دیگران برای به دست آوردن آنچه که می­‌خواهید، اشتباه گرفته شود. این شیوه­‌ها صرفا برای بهبود ارتباطات کلی و روابط با دیگران به کار می‌­رود.

زمانی که پاسخی دریافت می­‌کنید که باب میلتان نیست، به چشمان فرد پاسخ‌­دهنده نگاه کنید.

گاهی اوقات ما از پاسخ یک سوال رضایت نداریم، و گاهی اوقات آن را درک نمی‌­کنیم. در این حالت، بهتر است به جای تکرار سوال و یا پرسش یک سوال دیگر، به چشمان فرد پاسخ‌­دهنده نگاه کنید. این کار باعث می‌شود که فرد موردنظر احساس کند تحت فشار قرار گرفته و از نظر ذهنی محاصره شده است. این امر او را مجبور خواهد کرد افکار خود را متمرکز کرده و موضوع موردنظر را به دقت شرح دهد.

%d8%b5%d8%ad%d8%a8%d8%aa-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86

هنگامی که کسی با صدای بلند با شما صحبت می‌­کند، آرامش خود را حفظ کنید.

همیشه سعی کنید آرامش خود را به هر نحو ممکن حفظ کنید. هنگامی که یک فرد بی­‌ادب و غیرمتمدن شروع به داد و فریاد می‌­کند، معمولا این کار را از روی خشم انجام می­‌دهد. و رفتارهای ما ممکن است گاهی اوقات این خشم را به طور ناخواسته بیش از پیش تحریک کند. به یاد داشته باشید که احساس خشم معمولا به سرعت فروکش کرده و احساس گناه جای آن را می­‌گیرد. و در نهایت، همان شخص معمولا اولین فردی است که برای طلب بخشش پیش‌قدم می­‌شود.

%d9%85%d8%b0%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%87

برای جلوگیری از حمله، در نزدیکی فرد پرخاشگر بنشینید!

فرض کنید شما قرار است به یک جلسه کاری رفته و می­‌دانید که قرار است یک فرد پرخاشگر نیز در اتاق جلسه حضور داشته باشد. شما حدس می­‌زنید که این بحث ممکن است بالا گرفته و یا شخص شما مورد یک نقد منفی شدید قرار بگیرید. در این صورت، سعی کنید به هر صورت در کنار آن شخص بنشینید. ممکن است شما احساس راحتی نداشته باشید، اما مطمئن باشید تنها کسی نیستید که این احساس را دارد. گفته می‌­شود که نزدیکی به افراد، معمولا احساس راحتی آن‌ها را کاهش می­‌دهد. و این امر، سطح پرخاشگری خاصی که آن‌ها با خود برنامه‌­ریزی کرده اند را نیز کاهش خواهد داد.

%da%af%d9%81%d8%aa%da%af%d9%88

شاید دوست داشته باشید

1 نظر

  1. 1

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>