ترفندهای روانشناختی که می­‌تواند زندگی شما را بسیار ساده‌­تر سازد! (قسمت دوم)

%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c

برقراری ارتباط و تعامل با مردم می­‌تواند برای همه در زمان­‌های خاصی سخت و دشوار باشد. اهمیتی ندارد که این ارتباط تعاملی و کاری باشد یا شخصی و تفریحی، مساله مهم این است که یادگیری این ترفندهای روانی می­‌تواند همه چیز را برای شما تا حد زیادی هموار کند. البته این ترفندها نباید با راه­‌هایی برای دستکاری ذهنی دیگران برای به دست آوردن آنچه که می‌­خواهید، اشتباه گرفته شود. این شیوه­‌ها صرفا برای بهبود ارتباطات کلی و روابط با دیگران به کار می­‌رود.

اگر می‌­خواهید محبوب همگان باشید، نام افراد را به خاطر داشته باشید

اگر شما می­‌خواهید محبوبیت خوبی در میان همسالان و یا همکاران خود داشته باشید، بهتر است عادت کنید مکالمه‌­های خود را با استفاده از نام کوچک آن‌ها آغاز کنید. چرا که هنگامی که شما فردی را با نام کوچک او مخاطب قرار می‌­دهید، این فرد بلافاصله احساس ویژه‌­ای پیدا کرده و در نتیجه، حس مثبتی نیز به شما خواهد داشت.

%d9%81%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%ad%d8%a8%d9%88%d8%a8

هنگامی که احساس استرس یا اضطراب دارید، افکار خود را روی کاغذ بیاورید

همه ما در زمان­‌هایی از زندگی خود، با سطوح متفاوتی از احساس استرس روانی و اضطراب مواجه می­‌شویم. در این حالت، بهتر است افکار خود را در یک دفتر یادداشت شخصی ثبت کرده و سپس آن را بسته و در گوشه‌­ای نگهداری کنید. باور کنید یا نه، با انجام این کار شما قادر خواهید بود تمرکز خود را با راحتی بیشتری بر روی کار و اهداف‌تان قرار دهید. دلیل این امر این است که شما در واقع افکار خود را با فرد دیگری به اشتراک گذاشته‌­اید. هنگامی که شما این افکار را با کسی (حتی خودتان) در میان بگذارید، پس از آن احساس خواهید کرد که سنگینی بار این افکار در ذهن‌تان کاهش یافته است.

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3

هنگامی که نمی­‌توانید تصمیم بگیرید، انتخاب­‌های کمتری به خودتان بدهید

برخی از افراد بر این باورند که بهتر است در موضوعات مختلف، از انتخا‌‌‌ب‌­ها و اطلاعات بیشتری برخوردار باشند. با این حال، داشتن اطلاعات بیش از حد می‌­تواند تا حد زیادی گیج‌‌کننده باشد. شواهدی وجود دارد که نشان می­‌دهد داشتن چهار گزینه در یک زمان، حداکثر تعداد گزینه­‌ای است که ما باید برای تصمیم­‌گیری در اختیار داشته باشیم. برای اینکه بتوانید یک تصمیم‌­گیرنده موثر باشید، باید در یک زمان خاص تنها چند گزینه محدود را مد نظر قرار دهید. این امر به شما اجازه می‌­دهد تا هر گزینه را به صورت دقیق و مجزا مورد بررسی قرار داده و در عین حال، زمان و فضای کافی برای اندیشیدن و تمرکز موثر را به شما اعطا می‌­کند.

%d8%aa%d8%b5%d9%85%db%8c%d9%85-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c

یک حرکت درست می‌­تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد

این ترفند روانشناختی می­‌تواند هم در کار و هم در زندگی شخصی کاربرد داشته باشد. در واقع، این امر می­‌تواند زندگی شخصی و روابط اجتماعی و عاطفی شما را بهبود بخشیده و همچنین، به شما کمک کند تا نردبان ترقی را در محل کار با سرعت بیشتری طی کنید. حتما از خودتان می­‌پرسید چگونه می‌­توان این اعتماد به نفس را به وجود آورد؟ بهترین راه برای انجام این کار، استفاده از حرکت­‌های به‌­جا و مناسب است. اگر شما به خودتان اجازه دهید تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید، به احتمال زیاد احساس اعتماد به نفس بیشتری نیز خواهید داشت.

%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%a8%d9%86%d9%81%d8%b3

یک راه مطمئن برای برد در بازی “سنگ، کاغذ، قیچی”!

این ترفند، قطعا بسیار جذاب است. هنگامی که شما در نظر دارید این بازی مشهور را انجام دهید، کافی است درست قبل از شروع کار، یک سوال تصادفی از حریف خود بپرسید. این کار معمولا باعث می‌­شود حریف شما تمرکز خود را از دست داده و با احتمال بالایی گزینه “قیچی” را انتخاب کند!

%d8%b3%d9%86%da%af-%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d9%82%db%8c%da%86%db%8c

هنگامی که از دیگران درخواست کمک می­‌کنید، این حس را به افراد القا کنید که به آن‌ها نیاز دارید

اگر شما به کمک کسی نیاز دارید، بهتر است صحبت خود را با این عبارت شروع کنید: “من به کمک شما نیاز دارم …”. مردم دوست دارند احساس کنند افراد به کمک آن‌ها نیاز داشته و در عین حال، از احساس گناه نفرت دارند. اگر صحبت خود را با این عبارت آغاز کنید، به احتمال زیاد کمک موردنیاز خود را دریافت خواهید کرد.

%da%a9%d9%85%da%a9-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>