ترفندهای ساده و موثری برای بسته‌بندی وسایل کوچکی که هر مسافری باید بداند

آیا شما هم از جابجا شدن اقلام کوچکتر در گوشه و کنار چمدان خود در حین پرواز و به هم ریختگی وسایلتان خسته شده-اید؟ با استفاده از راهنمایی‌های ارائه شده در این مطلب، سفر بهتر و راحت‌تری داشته باشید.

ترفند اول: کمربندهای خود را در گردی یقه پیراهن‌هایتان جای دهید

کمربندهای خود را به صورت دایره‌ای پیچانده و آنها را در درون یقه پیراهن‌های خود قرار دهید. با این کار، نه تنها یقه پیراهن‌هایتان شکل خود را حفظ کرده و خوش فرم باقی می‌مانند، بلکه دیگر لازم نیست نگران فراموش کردن کمربند یا کمربندهایتان باشید.

ترفند اول: کمربندهای خود را در گردی یقه پیراهن‌هایتان جای دهید

ترفند دوم: برای بسته‌بندی انگشترهای خود از جعبه قرص استفاده کنید

یک سفر هوشمندانه، در واقع به معنای استفاده خلاقانه از آیتم‌های مختلفی است که در خانه شما وجود دارند؛ و جعبه قرص‌های شما، یکی از این آیتم‌ها به شمار می‌رود. محفظه‌های کوچک و جدا از هم در این نوع از جعبه‌های قرص، می-تواند فضای مناسبی را برای قرار دادن انگشترهای شما ایجاد نماید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر انگشتر را داخل یکی از محفظه‌ها قرار داده و در هنگام نیاز، آنها را به آسانی پیدا کرده و مورد استفاده قرار دهید.

ترفند دوم: برای بسته‌بندی انگشترهای خود از جعبه قرص استفاده کنید

ترفند سوم: گردنبندهای خود را در کیسه‌های بسته‌بندی چسبان بپوشید

آیا شما هم در مورد گم شدن یا درهم رفتن و گره خوردن گردنبندهای خود نگران هستید؟ با قرار دادن آنها در میان لایه-هایی از کیسه‌های بسته‌بندی چسبان، از گره نخوردن گردنبندهای خود اطمینان حاصل کنید. با این کار، نه تنها گردنبندهای شما تقریبا هیچ فضایی را اشغال نکرده و به راحتی پیدا می‌شوند، بلکه آنها همچنین از خراش و خط‌خوردگی در امان خواهند بود.

ترفند سوم: گردنبندهای خود را در کیسه‌های بسته‌بندی چسبان بپوشید

ترفند چهارم: کرم‌ها و کرم‌پودرهای خود را در جای لنز تماسی قرار دهید

آیا قرار است به سفر کوتاهی بروید و نمی‌خواهید ظرف‌ها و بطری‌های بزرگ کرم‌های خود را با خود به سفر ببرید؟ در این صورت، به جای بسته‌بندی یک کیف بزرگ و حجیم آرایش، از ظرف مخصوص لنز تماسی خود استفاده نمایید. برای این کار کافی است تنها مقدار اندکی از کرم یا کرم ‌پودر خود را در بخش سمت چپ و راست ظرف مخصوص لنز تماسی قرار داده و در روزهای دور از خانه از آنها استفاده نمایید.

ترفند چهارم: کرم‌ها و کرم‌پودرهای خود را در جای لنز تماسی قرار دهید

ترفند پنجم: گوشواره‌های خود را با استفاده از دکمه‌های اضافی بسته‌بندی نمایید

آیا قرار است به یک کنفرانس کاری و یا یک رویداد تجملی بروید؟ به جای اینکه در مورد گم کردن یا از دست دادن یکی از دکمه‌های ژاکت کت و شلوار یا بلوز خود نگران باشید، می‌توانید چند دکمه اضافی با خود به سفر ببرید. سپس، از سوراخ-های دکمه‌ها برای بسته‌بندی گوشواره‌های میخی خود استفاده کرده و با این کار، کاربرد ثانویه‌ای برای دکمه‌های اضافی پیدا کنید. اگر دکمه اضافی شما چهار سوراخ داشته باشد، شما شانس آورده‌اید؛ چرا که به این ترتیب، می‌توانید دو گوشواره را در یک دکمه و در یک فضای فشرده بسته‌بندی نمایید. در نهایت، دکمه‌های اضافی (به همراه گوشواره‌ها) را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و در چمدان خود بسته‌بندی نمایید.

ترفند پنجم: گوشواره‌های خود را با استفاده از دکمه‌های اضافی بسته‌بندی نمایید

ترفند ششم: سنجاق‌های سر خود را در جعبه‌های آدامس یا قرص قرار دهید

سنجاق‌های سر خود را در جعبه‌های آدامس یا قرص قرار دهید. بهتر است به جای انداختن تعدادی سنجاق در یک کیف آرایش بزرگ و تلاش بسیار برای پیدا کردن آنها در هنگام نیاز، از یک جعبه آدامس یا قرص (به شکلی که در تصویر می-بینید) استفاده نمایید. به این ترتیب، شما می‌توانید از این ظرف بلااستفاده برای سازماندهی سنجاق‌های خود بهره ببرید. بنابراین دفعه بعدی که به یک سنجاق نیاز پیدا کردید، کافی است تنها درب جعبه را باز کرده و با اندکی تکان دادن آن، یکی از آنها را بیرون آورده و مورد استفاده قرار دهید.

ترفند ششم: سنجاق‌های سر خود را در جعبه‌های آدامس یا قرص قرار دهید

ترفند هفتم: جوراب‌های خود را داخل کفش‌هایتان قرار دهید

هنگامی که شما چمدان بزرگ و حجیم خود را تا آخرین ظرفیت آن از پیراهن‌ها، شلوارها، کفش‌ها، و ژاکت‌های خود پر کرده و در عین حال، تصمیم دارید برای بسته‌بندی باقی وسایل خود از یک کیف دستی کوچکتر استفاده کنید، شاید بهتر باشد سعی کنید از این ترفند ساده برای صرفه‌جویی در فضای چمدان بهره ببرید. شما حتما در مورد روش بسته‌بندی جوراب‌ها در داخل کفش‌های خود چیزهایی شنیده‌اید، اما چرا همین ایده را بسط ندهیم؟ هر آیتم کوچکی (از تاب و تیشرت نازک و کوچک شما تا جواهراتتان می‌تواند به راحتی در فضای داخل کفش‌ها قرار گیرد. شما نه تنها با این کار قادر خواهید بود تا آیتم‌های کوچک خود را در یک فضا و در کنار هم به طور مرتب بسته‌بندی کنید، بلکه با انجام این روند می‌توانید فرم کلی کفش‌های خود را نیز به درستی حفظ نمایید.

ترفند هفتم: جوراب‌های خود را داخل کفش‌هایتان قرار دهید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>