نگهداری از کراوات (قسمت اول)

نگهداری از کراوات

انتخاب کراوات مناسب می تواند هر پوششی را چندین برابر زیباتر کند، داشتن چند کراوات در کمد لباس امکان ست کردن تیپ های مختلف را با پیراهن و کت و شلوار های گوناگون فراهم می کند.

همان طور که کراوات های مرتب و تمیز تیپ شما را چندین برابر زیبا خواهند کرد، حتی اگر بقیه لباس هایتان بسیار رسمی باشند کراوات های نامرتب نیز باعث می شوند تا شلخته بنظر برسید. پس بهتر است از کروات هایتان مراقبت کنید و نکات نگهداری از آن ها را بخاطر بسپارید.

باز-کردن-گره-کراوات

بعد از بستن کراوات به مدت طولانی در محیط کار و میهمانی هنگام در آوردن کراوات مراقب باشید تا آن را به سرعت در نیاورید، کمی وقت گذاشتن در هنگام درآوردن کراوات باعث می شود تا سال های سال سالم و مرتب بماند. برای باز کردن کراوات هرگز قسمت نازک آن را با کشیدن از گره در نیاورید چون ممکن است کراوات شما از ریخت بیفتد و فرم کراوات خراب شود. برای باز کردن گره کراوات بهتر است مراحل گره زدن آن را به صورت معکوس انجام دهید تا باز شود. هیچگاه در مواقعی که از کراوات استفاده نمی کنید آن را گره زده نگهداری نکنید، این کار باعث می شود تا کراوات شما به صورت دائمی چروک شود و حالت خود را از دست بدهد.

نگهداری کراوات ها

ویژگی مهم کراوات ظریف بودن آن است، این ظریف بودن باعث می شود تا کراوات با نگهداری نامناسب حالت خود را از دست بدهد. بهتر است پس از باز کردن گره کراواتتان فورا آن را در جای مناسبی در کمد لباستان بیاویزید تا چروک های آن از بین برود. اگر چه لوله کردن کراوات و قراردادن آن در کشو آسیب خاصی به کراوات وارد نمی کند، در طولانی مدت بهتر است کراوات ها را برای حفظ بهتر فرمشان و جلوگیری از چروک شدن از چوب رختی بیاویزید. مزایای دیگر این کار افزایش طول عمر، سازماندهی و دسترسی بهتر به کراوات ها در زمان استفاده از آن هاست. بهترین راه نگهداری کراوات هایی که به صورت گره زده(فلور) تولید می شوند؛ لوله کردن آن هاست، آویختن این کراوات ها باعث می شود تا حالت گره خود را به علت کشیدن شدن در طولانی مدت از دست بدهند.

آویختن-کراوات

در قسمت بعدی این نوشته به نکات شستشوی کراوات اشاره خواهیم کرد.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>