تمیز کردن کفش پیاده روی

تمیز-کردن-کفش

اگر خارج از خانه در محیط های باز پیاده روی می کنید، اتفاقات زیادی برای کفش هایتان می افتد. پیاده روی در محیط های مختلف باعث می شود تا کفش های شما خاکی، شنی، گلی و خیس شود. با این اوصاف پیشنهاد می کنیم تا کفش هایتان را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

کفی کفشتان را بشویید

اگر قادر به جدا کردن کفی کفشتان هستید آن را جداگانه بشویید، تعداد دفعات شستشوی کفش کمتر از شستشوی کفی آن خواهد بود. شستن کفی کفش علاوه بر جلوگیری از رشد باکتری های آن مزایای دیگر همچون کاهش بوی بد پا در پیاده روی های طولانی مدت نیز دارد. بند کفش ها را جداگانه بشویید.

کثیفی های سطح کفش را جدا کنید

قبل از  شستشوی کفش های پیاده روی، ابتدا گل و خاک را از آن ها جدا کنید. آب گرم، صابون ضد چربی و یک مسواک قدیمی بهترین راه حل برای پاک کردن گل و خاک از کفش های پیاده روی است. با کمی حوصله و انجام این کار خواهید دید که کفش هایتان آنقدر ها هم که فکر می کردید قدیمی نشده اند.

پاک-کردن-کفش

خشک کردن کفش ها

برای خشک کردن کفش های پیاده رویتان از روش های طبیعی برای خشک کردن آن ها استفاده کنید

اجازه دهید کفش های پیاده رویتان به خودی خود خشک شوند. به طور مثال از شوفاژ و بخاری برای خشک کردن کفش هایتان استفاده نکنید. گرمای مستقیم باعث تغییر شکل کفش ها می شود. روزنامه داخل کفش های خود بگذارید، کاغذ رطوبت داخلی کفش را جذب می کند و باعث می شود تا در مدت زمان کمتری خشک شوند.

حدودا دوازده ساعت برای خشک شدن یک کفش زمان نیاز است.

اگر شیفته پیاده روی هستید، پیشنهاد می کنیم تابرای روز های زمستان دو جفت کفش پیاده روی تهیه کنید.

شستشوی-کفش

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>