خواص و فواید عسل برای تقویت و زیبایی مو

فواید عسل برای تقویت و زیبایی مو

زیبایی مو ها آرزوی بسیاری از افراد است. عسل فواید بسیار زیادی دارد و از جمله آن‌ها می‌توان به خواص تقویت کننده موها نیز اشاره کرد در ادامه این مطلب خواص و فواید عسل را که برای رشد و تقویت موها موثر هستند بیان می کنیم.

عسل، رطوبت را حفظ می‌کند

عسل، رطوبت را به طور طبیعی به خود جذب می‌کند. این امر بدان معنا است که عسل، رطوبت را از هوا گرفته و قادر است آن را در موها و پوست شما حبس کند. این امر به حالت دهی و نرم کردن موهای شما کمک کرده، شکستگی موها را کاهش داده، و به آنها اجازه می‌دهد قوی و سالم مانده و به خوبی رشد کنند. حفظ رطوبت همچنین می‌تواند مانع از خشکی و چین و چروک زودرس پوست شود.

عسل، رطوبت را حفظ می‌کند

عسل، فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند

عسل، همچنین برای تقویت فولیکول‌های مو به کار می‌رود. این امر از ریزش مو جلوگیری می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید در نهایت موهای خود را با طول دلخواه بلند کنید.

عسل، فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند

عسل، موهای شما را درخشان می‌سازد

عسل، حاوی آنزیم گلوکز اکسیداز است. هنگامی که شما اجازه دهید عسل برای یک مدت زمان طولانی بر روی موهای شما قرار گیرد، این آنزیم به آرامی پراکسید هیدروژن را آزاد کرده، و در نتیجه موها را به طور طبیعی درخشان می‌کند. برای ایجاد این ماسک روشن کننده، سه قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کرده و آن را بر روی موهای مرطوب خود اعمال کنید. اجازه دهید این ترکیب به مدت یک ساعت بر روی موها باقی بماند.

عسل، موهای شما را درخشان می‌سازد

عسل، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است

چندین آنتی اکسیدان قوی در عسل وجود دارند. آنها از تخریب موهای شما جلوگیری کرده و پوست سر را سالم نگاه می-دارند.

عسل، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است

عسل، درخشش را به موهایتان باز می‌گرداند

دو قاشق غذاخوری عسل را در دو فنجان آب گرم مخلوط کرده و موهایتان را پس از شستن موها با شامپو، با آن آبکشی نمایید. این امر به بازگرداندن درخششی که ممکن است با قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از ابزارهای حالت دهی به مو کاهش یافته باشد، کمک می‌کند.

عسل، درخشش را به موهایتان باز می‌گرداند

عسل، از خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده برخوردار است

آیا می‌دانید که عسل، ضد باکتری است؟ این ماده از بروز عفونت بر روی پوست سر شما جلوگیری کرده و می‌تواند در حل شرایطی مانند اگزما، شوره سر، پسوریازیس و غیره تاثیرگذار باشد.

عسل، از خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده برخوردار است.

عسل، ناخالصی‌ها را به حداقل می‌رساند

نه تنها عسل می‌تواند فولیکول مو را تقویت کند، بلکه این ماده همچنین هرگونه ناخالصی را از روی آنها پاک می‌کند. هنگامی که ناخالصی‌ها بر روی فولیکول‌های موی شما تجمع می‌یابند، این امر می‌تواند باعث انسداد آنها شده و منجر به ریزش مو گردد.

عسل، ناخالصی‌ها را به حداقل می‌رساند

عسل، رشد مجدد موها را تحریک می‌کند

عسل می‌تواند در افزایش رشد مو تاثیرگذار باشد. این ماده همچنین فولیکول‌های خفته را برای رشد اضافی از خواب بیدار می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید از عسل برای افزایش ضخامت و حجم بیشتر موها استفاده نمایید.

عسل، رشد مجدد موها را تحریک می‌کند

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>