دستور پخت ته چین مرغ

مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ

برنج 3 پیمانه

تخم‌مرغ 3 عدد

زرشک 1 پیمانه

ماست چکیده 1 لیوان

سینه مرغ 2 عدد

کره 5 قاشق غذاخوری

روغن 1/2 لیوان

زعفران دم کرده 5 قاشق‌غذاخوری

نمک و فلفل مقدار لازم

ته-چین-مرغ

طرز تهیه : برنج را با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد سپس با آب ولرم آبکشی کنید ( برنج را زمانی آبکشی کنید که وقتی دانه برنج را میان دو انگشت فشار می‌دهید اطراف آن نرم و مغز آن کمی سفت باشد.)

مرغ را همراه با 3 لیوان آب، نمک و فلفل با حرارت ملایم بپزید تا آب آن تمام شود، پس از پخت مرغ را تکه تکه کنید؛ زرشک را 1 ساعت در آب خیس کنید سپس در 2 قاشق غذاخوری کره سرخ کنید و مرغ را به آن اضافه نمایید.

برنج‌های آبکش شده را دو قسمت کنید‌، یک قسمت از برنج را با تخم مرغ‌ها‌، ماست چکیده‌، 2 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده و نصف روغن خوب مخلوط کنید و یک قسمت دیگر برنج را با 3 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده‌، کمی نمک و نصف دیگر روغن مخلوط نمائید. دیواره های قابلمه را چرب کنید‌، نصف برنج‌های تخم مرغی را درون آن بریزید و با کفگیر خوب فشار دهید تا مواد خوب فشرده شوند، لایه ای از مرغ های تکه شده بریزید و کمی زرشک سرخ شده بپاشید‌، بقیه برنج‌های تخم مرغی را روی لایه قبلی گذاشته و فشار دهید تا مواد منسجم شوند. روی لایه بعدی بقیه تکه‌های مرغ و زرشک سرخ شده را بریزید سپس برنج زعفرانی را روی مرغ‌ها بریزید و خوب فشار دهید‌؛ باقی مانده کره را داغ کنید و روی برنج ها بریزید‌، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید‌، بسته به نوع حرارت بین 1 تا 2 ساعت برای آماده شدن ته چین زمان مورد نیاز است.

دقت کنید که اصل ته چین به ته دیگ آن می‌باشد‌، پس از آماده شدن در ظرف برگردانید یا برش زده و جدا جدا سرو نمائید‌، روی ته چین را با زرشک سرخ شده تزئین کنید.

دستور-پخت-ته-چین-مرغ

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>