عادات‌های مشترک زوج­‌هایی با رابطه پایدار و طولانی مدت

زوج­‌هایی با رابطه پایدار

همه‌ی زوج‌های جوان با این امید که با لباس سفید رابطه‌شان را شروع کنند و با لباس سفید از هم جدا شوند با یکدیگر ازدواج می‌کنند. صرفنظر از اینکه شروع یک رابط پایدار به استانداردها و ملاک‌های دقیقی نیاز دارد تداوم آن نیز نیازمند آموختن رفتارهای مثبت است، رفتارهایی که گاه با تمرین زیاد به عادت‌های مفیدی برای داشتن یک رابطه مستحکم تبدیل می‌شوند. در ادامه به عادت‌های مفید زوج‌های موفق اشاره می‌شود با رومیس پلاس همراه شوید.

آن‌ها با هم به رختخواب می‌­روند

این امر لزوما به معنای داشتن رابطه جنسی نیست، بلکه تنها به این معنا است که شب­‌ها در یک زمان و با هم به رختخواب رفته و بخوابید. دکتر گولستون (Goulston) عقیده دارد که “زوج­‌های شاد و خوشحال در برابر وسوسه خود برای رفتن به رختخواب در زمان‌­های متفاوت مقاومت می‌­کنند”، حتی اگر این زمان تنها یک مدت کوتاه باشد.

آن‌ها با هم به رختخواب می‌­روند

آن‌ها بر روی موضوعات و فعالیت‌­های موردعلاقه و مشترک خود کار می‌­کنند

این واقعیت که او به فوتبال علاقه دارد، در حالی که فعالیت مورد علاقه شما نقاشی است هیچ مشکلی ایجاد نمی‌­کند. و اگر چیزی که از نظر شما بسیار خسته‌­کننده است، از دید او بهترین و جذاب‌­ترین فعالیت دنیاست، حتی نباید باعث نگرانی شما شود. اما دکتر گولستون به ما یادآوری می­‌کند که شور و شوق اولیه دو طرف در یک رابطه تا ابد پایدار نخواهد ماند، بنابراین بهتر است مطمئن شوید که در پشت رابطه شما، علایق مشترکی نیز وجود دارد.

او می­‌گوید: “اگر علایق مشترکی در بین دو طرف وجود نداشته باشد، زوج‌­های راضی و خوشحال این علایق را پیدا کرده و توسعه می­‌دهند. به هیچ عنوان اهمیت فعالیت‌­هایی که می‌­توانید با هم انجام داده و هر دویتان از آن لذت ببرید را دست کم نگیرید. و در عین حال، مطمئن شوید که در کنار این علایق مشترک، علایق منحصر به خود را نیز داشته باشید؛ این امر شخصیت شما را جذاب‌­تر نموده و از تبدیل شدنتان به یک فرد بیش از حد وابسته جلوگیری خواهد کرد.”

آن‌ها بر روی موضوعات و فعالیت‌­های موردعلاقه و مشترک خود کار می‌­کنند

آن‌ها دست­‌های یکدیگر را می‌­گیرند

دفعه بعدی که با هم بیرون رفتید، مطمئن شوید که با نگه داشتن دست همدیگر با هم همگام شوید. دکتر گولستون عقیده دارد که این کار یک نشانه معمول از محبت و در عین حال نشانه­‌ای از راحتی واقعی است. او به ما می­‌گوید: “بودن با شریک زندگیتان اهمیت بیشتری نسبت به دیدن مناظر در طول راه دارد.”

آن‌ها دست­‌های یکدیگر را می‌­گیرند

آن‌ها همیشه به هم اعتماد کرده و سعی می­‌کنند یکدیگر را ببخشند

بدیهی است که این گفته، به شدت اختلاف‌­نظر شما بستگی دارد، اما به عنوان یک قاعده کلی، دکتر گولستون فکر می‌­کند که پیروی از این امر می‌­تواند پس از بحث و جدل­‌های شما کلید دستیابی به اعتماد و بخشایش (به جای بی‌­اعتمادی و کینه­‌ورزی) باشد.

آن‌ها همیشه به هم اعتماد کرده و سعی می­‌کنند یکدیگر را ببخشند

آ‌ن‌ها بر آنچه که شریک زندگیشان درست انجام می‌­دهد تمرکز می­‌کنند، نه آنچه که در انجام آن اشتباه می­‌کند

تقویت افکار مثبت، یک مفهوم قدیمی است که در تربیت کودکان و حتی در آموزش حیوانات مورد استفاده قرار می­‌گیرد. اما این گفته در عین حال می‌­تواند برای بزرگسالانی که به طور کامل رشد یافته‌­اند نیز مهم و موثر باشد. بنابراین، سعی کنید زمانی که شریک زندگی شما سزاوار ستایش است، از او تعریف کنید. در عین حال، سعی کنید کارهایی را که او اشتباه انجام داده بزرگ جلوه ندهید. دکتر گولستون می­‌گوید: “شما همیشه می­‌توانید چیزی برای ستایش او پیدا کنید.”

آ‌ن‌ها بر آنچه که شریک زندگیشان درست انجام می‌­دهد تمرکز می­‌کنند، نه آنچه که در انجام آن اشتباه می­‌کند

آن‌ها در آغوش کشیدن یکدیگر را فراموش نمی‌­کنند

دکتر گولستون ما را ترغیب می‌­کند تا شریک زندگی خود را هر روز در آغوش بگیریم (در صورتی که شرایط به ما اجازه دهد). او توضیح می­‌دهد: “پوست ما دارای یک حافظه “لمس خوب” (مورد محبت قرار گرفتن)، “لمس بد”(مورد آزار قرار گرفتن)، و “بدون لمس” (نادیده گرفته شدن) می‌­باشد. زوج­‌هایی که با در آغوش گرفتن یکدیگر به هم سلام می­‌کنند، پوست خود را در این لمس خوب غرق می‌­کنند. این امر می‌­تواند روح شما را در برابر ناشناخته‌­های موجود در جهان آماده و قوی نماید.”

آن‌ها در آغوش کشیدن یکدیگر را فراموش نمی‌­کنند

آن‌ها هر روز صبح به هم می­‌گویند “دوستت دارم” و “روز خوبی داشته باشی”

ممکن است این جملات و بیان آن‌ها کاملا آشکار به نظر برسد، اما اهمیت‌شان نباید دست کم گرفته شود. بیان یک جمله محبت­‌آمیز در ساعات اولیه صبح می‌­تواند انرژی بالایی به شریک زندگی شما منتقل کند. این کار، یک راه عالی برای آرام نمودن اعصاب، بالا بردن سطح صبر و تحمل و آمادگی برای مواجه شدن با روزی پر از ترافیک، صف­‌های طولانی، و مشکلات ریز و درشت دیگر است.”

آن‌ها هر روز صبح به هم می­‌گویند "دوستت دارم" و "روز خوبی داشته باشی"

آن‌ها هر شب به هم شب بخیر می‌­گویند

شما هم این کار را صرف­نظر از حسی که در زمان موردنظر دارید انجام دهید. هرگز بدون حل مشکل بحث و جدل خود به رختخواب نروید. به گفته دکتر گولستون، حتی ژست شب بخیر گفتن نیز این پیام را به شریک زندگی شما انتقال می‌­دهد که صرف­نظر از اینکه چقدر از دست او ناراحت هستید، باز هم به رابطه خود احترام گذاشته و به آن علاقه دارید.

آن‌ها هر شب به هم شب بخیر می‌­گویند

آ‌‌‌ن‌ها در طول روز از حال هم باخبر می‌­شوند

 تماس با شریک زندگی خود برای اطلاع از اتفاقات روز او، یک راه عالی برای دستیابی به یک آگاهی کلی از روز طرف مقابلتان بوده و زمانی که شما بعد از کار همدیگر را می­‌بینید، آمادگی و تطابق بیشتری با یکدیگر خواهید داشت. بنابراین اگر نیمه دیگر شما یک روز پر از کابوس و مشکل را از سر گذرانده، می‌­دانید که باید انتظار چه چیزی را داشته باشید. و احتمالا می‌­توانید در کمک به او برای سرحال شدن موثرتر باشید.

آ‌‌‌ن‌ها در طول روز از حال هم باخبر می‌­شوند

آن‌ها به با هم دیده شدن افتخار می‌­کنند

همه ما می­‌دانیم که فرق زیادی بین یک نمایش معمول محبت در جمع و یا یک جلب توجه آشکار و زیاده از حد وجود دارد، اما دکتر گولستون به ما یادآوری می‌­کند که نمایش معمول محبت در جمع تا اندازه­‌ای مهم است. این کار لزوما یک نمایش برای جلب توجه افراد نیست، بلکه تنها نشانه­‌ای از این واقعیت است که شما به یکدیگر تعلق دارید. و این کار، بسیار خوب و موثر است.

آن‌ها به با هم دیده شدن افتخار می‌­کنند

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>