راهنمای حرفه‌‌‌‌ای برای یک کت و شلوار متناسب (قسمت سوم)

کت و شلوار

اگر بسیاری از کت و شلوارهای گران‌‌‌‌قیمت به خوبی و در اندازه‌‌‌‌های درستی دوخته نشده باشند، پس ظاهر متناسبی نیز نخواهند داشت. هزینه‌‌‌‌ای که شما برای کت و شلوار صرف می‌‌‌‌کنید لزوما مهمترین عامل موفقیت در انتخابتان نیست، بلکه انتخاب لباسی با اندازه‌‌‌‌های متناسب می‌‌‌‌تواند ظاهر جیمز باند را به شما ببخشد! همچنین، کت و شلواری که از اندازه‌‌‌‌های متناسبی برخوردار بوده و به خوبی دوخته شده باشد، راحتی بیشتری را نیز برای بدن شما فراهم خواهد نمود. در این مطلب، به بررسی معیارهایی که یک کت و شلوار متناسب را تعریف می‌‌‌‌کنند پرداخته و به شما کمک می‌‌‌‌کنیم تا کت و شلوار مناسبی را برای خود انتخاب نمایید.

بخش نشیمنگاه شلوار

شلوار نیز می‌‌‌‌تواند نقش حیاتی و مهمی را در ظاهر کت و شلوار شما ایفا کند. یک بخش نشیمنگاه مناسب، مهم‌‌‌‌تر از راه رفتن و نشستن در هر نقطه‌‌‌‌ای است. اگر شلوار شما تنگ است، پس نمی‌‌‌‌توانید به راحتی دست خود را داخل جیبتان قرار دهید، و یک شلوار بیش از حد شل و گشاد نیز می‌‌‌‌تواند منجر به بروز چین و چروک شده و همچنین، زیبایی یک ژاکت متناسب را از بین ببرد.

بخش نشیمنگاه شلوار

دور کمر شلوار

یک دور کمر گشاد که توسط کمربند نگه داشته شده است، گزینه‌‌‌‌ی ایده آلی برای ما نیست؛ اما حتی این وضعیت هم بهتر از دور کمری است که بسیار تنگ بوده و احساس فشردگی بیش از حدی را به شما منتقل می‌‌‌‌کند. به علاوه، شما می‌‌‌‌توانید یک دور کمر کمی شل را زیر بلیزر یا ژاکت کت و شلوار خود پنهان کنید.

پاچه‌‌‌‌های شلوار

شلوار مخصوص کت و شلوار به ندرت می‌‌‌‌تواند در حین خرید یک لباس آماده به طور کامل با اندازه‌‌‌‌های شما تناسب داشته باشد. آنها معمولا طولانی‌‌‌‌تر از حد مناسب برش داده شده و به تعمیر و خیاطی نیاز دارند. همچنین، به یاد داشته باشید که برش مدرن و مستقیم‌‌‌‌تری را انتخاب کنید که به جای یک ظاهر شلخته یا گشاد، سایه‌‌‌‌ی صاف و براقی را در ظاهرتان ایجاد نماید.

طول دم یا دنباله‌‌‌‌ی پیراهن

پیراهن‌‌‌‌های دکمه‌‌‌‌ای معمولا از یک طول اضافی برخوردار بوده و بدین وسیله با حرکت شما، از شلوار خارج نمی‌‌‌‌شوند. اما زمانی که این پیراهن‌‌‌‌ها داخل شلوار قرار نگیرند، لباس شما ظاهری شبیه به لباس بیمارستان پیدا خواهد کرد. پیراهن‌‌‌‌هایی که به شکلی طراحی و دوخته شده‌‌‌‌اند که داخل شلوار قرار گیرند، نباید بیش از چند اینچ بعد از کمربند شما امتداد داشته باشند. اگر دنباله‌‌‌‌ی مورد نظر بیش از حد بلند و طولانی است، آن را داخل شلوار و پهلوها فرو برده و یا آن را کوتاه کنید.

اندازه‌‌‌‌ی زیربغل

اگر زیربغل کت شما بیش از حد پایین باشد، زمانی که شما بازوی خود را بالا بیاورید، کل کت و شلوارتان حرکت خواهد کرد. بنابراین در کل می‌‌‌‌توان گفت بهتر است کتی با برش زیربغل بالا و متناسب برای خود انتخاب نمایید.

اندازه‌‌‌‌ی زیربغل

انتخاب عاقلانه‌‌‌‌ی پارچه

استفاده از یک پارچه‌‌‌‌ی مناسب می‌‌‌‌تواند یک راحتی واقعی به شما اعطا کند. اگر تمام اندازه‌‌‌‌گیری‌‌‌‌های شما درست و مناسب بوده، اما شما پارچه اشتباهی را برای خود برگزینید، پس شما تنها هزینه‌‌‌‌ی زیادی را هدر داده‌‌‌‌اید. بهتر است انتخاب خود را از میان برندهای تجاری مشهور و برجسته‌‌‌‌ای مانند ریموند (Raymond)، ویمال(Vimal)، یا دیگجام (Digjam) انجام دهید. پشم و نخ، متداول‌‌‌‌ترین پارچه‌‌‌‌هایی هستند که برای دوخت کت و شلوار مورد استفاده قرار می‌‌‌‌گیرند. مطمئن شوید که شما به اندازه کافی از پارچه مورد نظر خریداری نموده‌‌‌‌اید. شما حداقل به ۳٫۵ متر پارچه برای دوخت ژاکت کت و شلوار نیاز داشته و مقدار بیشتری از پارچه به الگوی کت و شلوار، ارتفاع شما، و فرم بدنتان بستگی دارد.

انتخاب عاقلانه‌‌‌‌ی پارچه

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>