راهنمای خرید کت و شلوار

راهنمای-خرید-کت-و-شلوار

کت‌وشلوار از لباس‌های مردان شیک‌پوش است و هر مردی حداقل یک کت‌وشلوار در کمد لباس خود دارد. اگر دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد، که کت‌وشلوار هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و علاوه بر این موضوع اگر نکات نگهداری از آن را رعایت کنید بسیار بادوام است. با همه‌ی این تفاسیر کت‌وشلوار لباسی است که در خرید آن اگر کمی وسواس به خرج دهید اصلاً ضرر نمی‌کنید. اگر بخواهیم یکی از موارد سخت در خرید لباس را عنوان کنیم قطعاً انتخاب کت‌وشلوار مناسب را نام‌خواهیم برد. اما اگر از نکات خرید این لباس زیبا اطلاع داشته باشید کمتر به دردسر می‌افتید.

اولویت اول کت

در انتخاب کت‌وشلوار مناسب مهم‌ترین قسمت انتخاب کت است. اگر کت‌وشلواری که انتخاب کرده‌اید کت مناسبی دارد می‌توانید با خیال راحت آن را بخرید. توصیه می‌کنیم که کت‌شلوار را بر اساس خوب یا بد بودن شلوار آن انتخاب نکنید، حتی اگر شلوار کمی گشاد باشد تنگ کردن آن بسیار راحت‌تر از تنگ کردن کت است.

خرید-کت-و-شلوار

در انتخاب کت به شانه‌ها دقت کنید

مهم‌ترین قسمت برای انتخاب کت‌وشلوار، شانه و سرشانه است. اگر در این قسمت‌ها کت خوش‌دوخت باشد و بعد از پوشیدن چین‌وچروکی نداشته باشد کت خوبی انتخاب کرده‌اید و کاملاً اندازه آن مناسب است. دیگر قسمت‌ها مثل قد آستین و گودی کمر کت قابل اصلاح است.

سرشانه-کت-و-شلوار

توجه به ریزه‌کاری‌ها

به ریزه‌کاری‌ها دقت کنید، اندازه آستین کت‌وشلوار باید تا جایی باشد که دست از قسمت مچ شروع می‌شود. آستین پیراهن باید حداکثر یک و نیم سانتی‌متر از آستین کت و حداقل نیم سانتی‌متر از آن بیرون بیاید. اکثر افراد زمان خریدن کت‌وشلوار این نکته را فراموش می‌کنند.

اندازه-آستین-کت-و-شلوار

به قد شلوار توجه کنید

قد شلوار و گشاد بودن آن رابطه مستقیمی باهم دارند. این نکته بدان معنی است که هر چه شلوار گشادتر باشد قد آن بلندتر است و هرچه قد آن کوتاه‌تر باشد شلوار تنگ‌تر است. شلوار کت‌وشلوار باید اندکی روی کفشتان بیاید. اگر شلوار مناسبی انتخاب کرده باشید در نگاه اول زیبا به نظر خواهد آمد. درصورتی‌که کت‌وشلوار کلاسیک انتخاب کرده‌اید، بهتر است از فروشنده کمک بگیرید تا قد شلوار را از پشت تا وسط پاشنه کفش تنظیم کند. حواستان باشد، اگر می‌خواهید قد شلوار تا قوزک پا بالا بیاید، مدل شلوار حتماً باید تنگ باشد.

قد-شلوار-کت-و-شلوار

هماهنگ ست کنید

اگر می‌خواهید بین تمام اجزای لباس شما هماهنگی وجود داشته باشد بهتر است لباس‌هایی از یک جنس را به تن کنید. به‌طور مثال پوشیدن پیراهن نخی با کت‌وشلوار پشمی چندان هماهنگی ندارد. به‌عنوان نکته آخر به خاطر بسپارید که کفش و جوراب مناسب در زیبا به نظر رسید کت‌وشلوار شما فوق‌العاده مؤثر است. اگر می‌خواهید از اجزائی کت‌وشلوارتان جداگانه استفاده کنید بهتر است به هماهنگی آن با لباس‌های دیگر بسیار توجه کنید. به‌عنوان نمونه برای داشتن تیپی کژوال پیراهن جذب خود را به‌هیچ‌عنوان با شلوار گشاد نپوشید.

بهترین-کت-و-شلوار

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>