راه­‌های موثری برای اینکه صبح­‌ها زودتر از خواب بیدار شوید

سحرخیزی

سحرخیز بودن، ایده‌­ی بسیار جذابی در تئوری است. اما اجرای آن در حقیقت به همان اندازه سخت است. در این مطلب، چند راهنمایی ساده و موثر به شما ارائه شده که با کمک آن‌ها می‌­توانید خودتان را از یک جغد شب به یک پرنده‌­ی سحرخیز تبدیل کنید.

یک دلیل قانع کننده داشته باشید

این کار را به یک دلیل خاص انجام دهید. برای این زمان اضافی برنامه­‌ریزی کنید. این کار می‌­تواند رفتن به یک کلاس ورزشی و یا انجام یکی از کارهای روزانه‌­تان باشد.

یک دلیل قانع کننده داشته باشید

این کار را به تدریج و به آرامی انجام دهید

شما نمی‌­توانید انتظار داشته باشید بدون انجام هیچ برنامه­‌ریزی خاصی، هر روز زودتر از خواب بیدار شوید. بنابراین باید این کار را به آهستگی انجام دهید. به عنوان مثال، اگر می­‌خواهید به جای ساعت ۸، ساعت ۷ از خواب بیدار شوید، ابتدا ده دقیقه زودتر بیدار شوید. روز بعد، این مقدار را به ۲۰ دقیقه، پس از آن ۳۰ دقیقه، و غیره برسانید.

زودتر از قبل به رختخواب بروید

به نظر بدیهی می­‌آید، اما هر چه زودتر به رختخواب بروید، بدنتان زودتر خود را برای بیدار شدن از خواب آماده می‌­کند. تنها به این خاطر که شما زودتر از خواب بیدار می­‌شوید، به این معنا نیست که به خواب کمتری نیاز دارید، بنابراین مطمئن شوید که شما هنوز هم شب‌­ها در حدود هشت ساعت می­خوابید.

زودتر از قبل به رختخواب بروید

پرده‌­های اتاق را بلافاصله باز کنید

این امر تنها زمانی موثر است که هوا روشن شده باشد، اما نور طبیعی خورشید به بدنتان کمک می­‌کند تا اقدام به تولید ویتامین D کرده و سطوح سروتونین (serotonin) را افزایش دهد، که این امر می­‌تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

پرده‌­های اتاق را بلافاصله باز کنید

روند قطع کردن زنگ ساعت‌تان را سخت‌­تر کنید

این ترفند کوچک می­‌تواند به شدت تاثیرگذار باشد: بعد از تنظیم زنگ ساعت، آن را تا حد امکان دور از تخت خود قرار دهید. و هنگامی که زنگ ساعتتان در ساعات اولیه­‌ی صبح به صدا درآمد، آن را خاموش کرده و پس از آن بلافاصله به دستشویی بروید و صورتتان را بشویید. اکنون، شما دیگر بیدار شده و روز خود را آغاز نموده­‌اید.

روند قطع کردن زنگ ساعت‌تان را سخت‌­تر کنید

هر چه زودتر یک لیوان آب بنوشید

نوشیدن آب بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب شما را هشیار نموده، متابولیسم یا سوخت و ساز بدن شما را به کار انداخته، بعد از هشت ساعت خواب متوالی به بدنتان آب­رسانی کرده، و از پرخوری شما در وعده‌­ی صبحانه جلوگیری می­‌کند.

هر چه زودتر یک لیوان آب بنوشید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>