راه هایی برای شروع یک روز شاد و پرانرژی

شروع یک روز شاد و پرانرژی

احتمالا برای شما هم پیش آمده که گاهی اوقات، در ساعات آغازین روز (با دلیل، یا بدون دلیل) احساس می‌کنید حال و احوال خوبی ندارید. خبر خوب این است که می‌توانید با انجام چند کار جزئی، خلق و خوی خود را تغییر داده و باقی روز را با حال بهتری سپری کنید. برای اطلاع از کارهایی که باید برای دستیابی به این هدف انجام دهید، بهتر است این مطلب را تا انتها با دقت مطالعه نمایید.

به خودتان توجه کنید

شما می‌توانید با اعطای توجه به خودتان، خلق و خوی خود را بهبود دهید. به چیزی که می‌تواند شما را خوشحال کند فکر کرده، و پس از آن، حتما بخشی از زمان خود را در طول روز به انجام دادن آن اختصاص دهید.

به خودتان توجه کنید

از رنگ‌ها کمک بگیرید

از روانشناسی رنگ‌ها استفاده کرده و احساس شادی و انرژی بیشتری را به خودتان منتقل نمایید. رنگ‌های قرمز و بنفش می‌توانند انرژی شما را افزایش دهند، در حالی که رنگ‌های سبز و زرد شما را خوشحال خواهند کرد. رنگ‌های قرمز و بنفش به این دلیل انرژی شما را افزایش می‌دهند که آنها باعث می‌شوند بدنتان آدرنالین بیشتری ترشح کند. این امر منجر می‌شود شما احساس کنید که می‌توانید هر کاری را انجام دهید.

از رنگ‌ها کمک بگیرید

سپاسگزاری از زندگی خود را با تمام وجود حس کنید

چند لحظه از هر روز را به ابراز سپاسگزاری از زندگی خود اختصاص دهید. برای این کار می‌توانید یک لیست سپاسگزاری (کتبی یا شفاهی) درست کنید. گاهی اوقات، وقتی شما روز بدی را سپری کرده اید، به یاد آوردن مواردی که باید به خاطرشان سپاسگزار باشید، می‌تواند تا حدودی دشوار باشد. بنابراین، تهیه یک لیست می‌تواند در این مواقع به شما کمک کند.

سپاسگزاری از زندگی خود را با تمام وجود حس کنید

دقایقی از روزتان را در گرمای آغوش یکی از عزیزان خود قرار بگیرید

ممکن است شما همسرتان، یک کودک، یک دوست، و یا حتی حیوان خانگی خود را در آغوش بگیرید. به هر حال، در آغوش یک عزیز قرار گرفتن می‌تواند به بهبود خلق و خوی شما کمک کند. با توجه به تحقیقات انجام شده توسط موسسه تحقیقات پزشکی دانشگاه میامی، لمس عزیزان می‌تواند درد را کاهش داده، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، و شما را به سطوح بالاتری از هوشیاری مثبت ببرد.
بنابراین، اکنون می‌دانید که آن احساس گرما و آرامشی که پس از قرار گرفتن در آغوش کسی یا چیزی (مثلا یک حیوان خانگی) دریافت می‌کنید، تنها یک توهم نیست. پس به کارتان ادامه دهید!

از مدیتیشن کمک بگیرید

یک تمرین مدیتیشن منظم می‌تواند احساس آرامش عمیقی را به شما اعطا نماید. صرف تنها چند لحظه برای توجه به تنفس خود و حضور در زمان حال، می‌تواند به شما کمک کند تا در ادامه روز، از آرامش بیشتری برخوردار باشید. شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید. اما بهتر است مدت زمان تمرینات خود را به تدریج افزایش دهید.

از مدیتیشن کمک بگیرید

به آهنگ‌های شاد گوش دهید

ایجاد یک لیست پخش آهنگ شاد و نشاط بخش، و برگزاری یک مهمانی یک نفره با رقص و آواز می‌تواند انرژی صبح شما را چندین برابر کند. اضافه کردن موسیقی‌های شاد به روال زندگی روزانه شما، یک راه عالی برای بهبود خلق و خو به شمار می‌رود. علاوه بر این، با توجه به مطالعات مجله “روانشناسی”، گوش دادن به موسیقی شاد می‌تواند شنوندگان را در طول حدودا دو هفته خوشحال‌تر کند.

به آهنگ‌های شاد گوش دهید

از حرکات کششی یا ورزشی کمک بگیرید

روز خود را با چندین حرکت کششی ملایم، یک تمرین سریع یوگا، مدتی تمرین پیلاتس، و یا مقداری تمرین سریع آغاز نمایید. این تمارین نباید لزوما فوق العاده شدید باشند. در هر صورت، یک ورزش منظم می‌تواند باعث کاهش احساس اضطراب، افسردگی، و بیماری روان رنجوری شود.

اهداف خود را مشخص کنید

تعیین اهداف، و شروع روز با قصد اجرا و دستیابی به آنها، می‌تواند انگیزه و انرژی لازم برای روزتان را به شما اعطا نماید. بهتر است با دو اندیشه به رختخواب بروید: سپاسگزاری برای روزی که گذشت، و تعیین اهداف و برنامه‌های روز بعد.

اهداف خود را مشخص کنید

صبحانه بخورید

شما می‌توانید با صرف یک صبحانه متعادل و پر از پروبیوتیک‌ها، به تقویت و بهبود خلق و خوی روزانه خود کمک کنید. با توجه به مطالعات محققان دانشگاه مک مستر (کانادا)، پروبیوتیک‌های پیوسته‌ای که به عنوان نمونه در ماست و کفیر وجود دارند، به شما کمک می‌کند تا محور اصطلاحا “روده تا مغز” بدنتان را سوخت رسانی کنید. این امر می‌تواند احساس اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. اگر شما درست زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، تا حدی احساس افسردگی می‌کنید، صرف یک صبحانه‌ی پر از پروبیوتیک‌ها ممکن است بتواند خلق و خوی شما را تا حد زیادی بهبود دهد.

صبحانه بخورید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>