طرز تهیه بستنی شکلاتی

تهیه بستنی شکلاتی

دستور­العمل تهیه بستنی شکلاتی بسیار ساده و آسان بوده، و تنها در چند مرحله آماده مصرف می‌­شود. برخلاف بستنی­‌هایی با طعم‌­ها و عصاره­‌های مختلف که ممکن است باب میل تمام افراد نباشد، این بستنی قطعا مورد استقبال اغلب دوستداران بستنی خواهد بود. پایه وانیل غنی و تکه­‌های شکلات روی این بستنی، آن را تبدیل به یک دسر زیبا و خوشمزه کرده است.

مواد مورد نیاز برای تهیه بستنی شکلاتی

  • 1 فنجان شیر
  • 2/1 قاشق چای­خوری نمک
  • 4/3 فنجان شکر
  • 1 لوبیا وانیل، با برش طولی
  • 2 فنجان خامه سنگین
  • 4 زرده تخم­‌مرغ بزرگ
  • 1 قاشق چای­خوری عصاره وانیل
  • 5 اونس شکلات تکه­‌ای تلخ و شیرین

بستنی-سنتی-2

مرحله 1: ترکیب شیر و وانیل

شیر، نمک، و شکر را داخل یک ظرف بزرگ بریزید. لوبیای وانیل را از مرکز آن به صورت طولی برش داده، مرکز آن را خراش داده، و غلاف و تراشه­‌ها را به ظرف اضافه کنید.

بستنی-سنتی-3

مرحله 2: گرم کردن مایعات

ظرف بزرگ حاوی مواد را تا زمانی که حباب­‌هایی را در اطراف ظرف مشاهده کنید، با دمای تقریبا بالا حرارت دهید. سپس، آن را از روی اجاق گاز برداشته و اجازه دهید تا به مدت یک ساعت در دمای اتاق خنک شود.

بستنی-سنتی-4

مرحله 3: ترکیب زرده و شیر

شیر را باز هم در دمای متوسط حرارت دهید. زرده­‎های تخم‎­مرغ را در یک کاسه بزرگ به هم زده و سپس، خامه را به آرامی با زرده‎­ها مخلوط نمایید.

بستنی-سنتی5

مرحله 4: غلیظ شدن

ظرف را دوباره روی حرارت قرار داده و مخلوط را تا زمانی که کاستارد غلیظ شود، حدودا 5 دقیقه به طور مداوم به هم بزنید.

بستنی-سنتی-6

مرحله 5: ذخیره

خامه سرد و وانیل را داخل یک ظرف ذخیره‌­سازی قرار دهید. کاستارد را به کرم اضافه کرده، و تا زمانی که به خوبی با هم ترکیب شوند، به هم بزنید. سپس، آن را به مدت 3 ساعت (و یا در طول شب) در یخچال قرار دهید.

بستنی-سنتی-7

مرحله 6: بستنی ساز

مواد را در یک بستنی ساز (با توجه به مشخصات کارخانه سازنده) به هم بزنید.

بستنی-سنتی-8

مرحله 7: ذوب شکلات

شکلات را بخش بالای یک ظرف بخارپز دوطبقه (آب در حال جوش در طبقه پایین ظرف قرار دارد) ذوب کنید.

بستنی-سنتی-9

مرحله 8: شکلات ذوب­‌شده

یک لایه کوچک از بستنی را به یک ظرف ذخیره­‌سازی اضافه کنید. شکلات ذوب­‌شده را روی آن ریخته و سپس، آن را به هم بزنید. مقدار بیشتری بستنی به آن اضافه کرده، شکلات ذوب­‌شده بیشتری روی آن ریخته و باز هم به هم بزنید. این کار را تا زمانی که تمام بستنی و شکلات مورد استفاده قرار گیرد، تکرار کنید.

بستنی-سنتی-10

مرحله 9: پوشش و انجماد

ظرف را پوشانده و در حدود 3 ساعت داخل فریزر قرار دهید تا به یک بستنی جامد دست یابید. این بستنی می‌­تواند تا یک هفته در فریزر نگهداری شود.

بستنی-سنتی-11

بستنی-سنتی-12

بستنی-سنتی-13

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>