طرز تهیه همبرگر مخصوص

همبرگر مخصوص

همبرگر مخصوص غذایی است که کمتر کسی با دیدن آن به وجد نمی‌آید. اگر شما هم در گروه عاشقان همبرگر قرار دارید با این دستور پخت گم شده‌ی خود را پیدا خواهید کرد!

گوشت چرخ کرده با چربی 20 درصد 500 گرم – آرد سوخاری به مقدار لازم – تخم مرغ 1 عدد – پیاز 1 عدد  –  سیر 2 عدد  – نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه همبرگر مخصوص

ابتدا گوشت را خوب پهن کنید سپس تخم‌مرغ، سیر و پیاز (ریز رنده کنید و آب آن را بگیرید) و نمک و فلفل را در مرکز گوشت پهن شده بریزید و اطراف گوشت را به طرف مرکز جمع کنید و شروع به ورز دادن آن نمائید.

گوشت را با دستان خود ورز دهید تا بافت بهتری داشته باشید، تا جایی این کار را تکرار کنید که احساس کنید مواد بخوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند، بار دیگر گوشت را پهن کنید و آرد سوخاری را روی گوشت پهن شده بریزید، مقدار آرد سوخاری بسته به نوع آرد متفاوت می‌باشد.

برای بدست آوردن مقدار دقیق آرد سوخاری باید پس از پاشیدن مقداری آرد گوشت را چند دقیقه ورز دهید، اگر پس از این مدت مشاهده کردید که گوشت بافت نرم و آبدار و در عین حال خوبی دارد پس آرد شما کافی بوده است، اگر گوشت کمی شل و بد فرم بود می‌توانید کمی دیگر آرد سوخاری به آن اضافه کنید اما مراقب باشید که مقدار آرد زیاد نشود؛ در این صورت گوشت پس از پخت خشک می‌شود.

گوشت آماده شده را به قسمت‌های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل یک دایره‌ در آورید، دایره‌های آماده همبرگر را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار داده و برای یک ساعت درون یخچال قرار دهید سپس داخل ماهیتابه سرخ یا روی کباب پز کباب کنید.

پس از آماده شده ساندویچ همبرگر مخصوص آن را نوش جان کنید و از طعم بی نظیر آن همراه با ترشی، سس، پنیر یا هر چیز دیگری که می‌پسندید لذت ببرید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>