عاداتی که شما را به یک فرد دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند

فرد دوست‌داشتنی

ممکن است برای بسیاری از شما اهمیتی نداشته باشد که یک فرد محبوب و یا دوست داشتنی باشید. اما حقیقت زندگی این است که حتی بزرگترین درونگراها نیز باید حداقل توسط یک نفر دوست داشته شوند. در غیر این صورت، به شدت احساس تنهایی خواهند کرد. در این راستا، معمولا عادات خاصی وجود دارد که افراد محبوب و دوست داشتنی اغلب از آن برخوردار هستند. برخی از نکاتی که در ادامه به آنها اشاره شده است نیز در واقع عاداتی هستند که ممکن است شما در مورد این افراد متوجه شده باشید. اینها در واقع عادات مثبتی هستند که ممکن است شما نیز در حال حاضر از آنها برخوردار باشید، اما نیاز به انجام بیشترشان دارید.

شما یک فرد همه‌چیز‌دان نیستید

شما یک فرد همه‌چیز‌دان نیستید

شما از آن دسته از افرادی نیستید که بدون مقدمه وارد مکالمات شده و به گونه‌ای عمل کنید که انگار همه چیز را می‌دانید. شما به سخنان افراد دیگر توجه کرده و سوالات مناسبی می‌پرسید. شما سعی می‌کنید کاری کنید که مردم احساس خوبی در مورد خودشان داشته باشند. به همین دلیل اطرافیانتان برای مشاوره و یا فقط یک مکالمه کوتاه و کوچک به سوی شما کشیده می‌شوند.

شما سرتان به کار خودتان است

شما انسان بیش از حد مغرور یا متکبری نیستید، اما به طور کلی در کاری که ارتباطی به شما ندارد دخالت نمی‌کنید. حضور فردی در یک دفتر کار که تمام مکالمات شخصی دیگران را استراق سمع کرده و نظر خود را در موضوعاتی که به او ربطی ندارد بیان می‌کند، می‌تواند کاملا آزاردهنده باشد. اما شما می‌دانید که افراد مختلف چه زمانی به کمک شما نیاز داشته و چه زمانی باید در کارشان تا حد امکان دخالت نکنید.

شما سرتان به کار خودتان است

شما از کسی کینه به دل نمی‌گیرید

شما سعی می‌کنید (به ویژه هنگامی که بحث بی اهمیتی در جریان است) تا حد امکان از موضع خود پایین آمده و تعصب بیش از حد به خرج ندهید. و همین مساله باعث می‌شود که شما در میان مردم به عنوان یک انسان بزرگوار شناخته شوید. شما نظرات و عقاید خود را به افراد توضیح می‌دهید، اما در صورت عدم تفاهم و وجود اختلاف نظر، هیچ کینه‌ای از آنها به دل نگرفته و تغییری در رفتارتان ایجاد نمی‌کنید.

ممکن است برای بسیاری از شما اهمیتی نداشته باشد که یک فرد محبوب و یا دوست داشتنی باشید. اما حقیقت زندگی این است که حتی بزرگترین درونگراها نیز باید حداقل توسط یک نفر دوست داشته شوند. در غیر این صورت، به شدت احساس تنهایی خواهند کرد. در این راستا، معمولا عادات خاصی وجود دارد که افراد محبوب و دوست داشتنی اغلب از آن برخوردار هستند. برخی از نکاتی که در ادامه به آنها اشاره شده است نیز در واقع عاداتی هستند که ممکن است شما در مورد این افراد متوجه شده باشید.

شما از کسی کینه به دل نمی‌گیرید

شما صبور هستید

شما تا حد امکان به اطرافیان خود فرصت تجربه و اشتباه می‌دهید. شما می‌دانید که همه چیز در زندگی قابل یادگیری بوده و اطرافیان شما نیز باید فرصتی برای رشد و اصلاح داشته باشند. این خصیصه باعث می‌شود تا شما یک انسان محبوب و دوست داشتنی بوده و مردم بتوانند به شما اعتماد کنند. شما اغلب فردی هستید که دیگران برای دریافت کمک به شما مراجعه می‌نمایند.

شما صبور هستید

شما از دیگران تعریف می‌کنید

شما به اطرافیانتان به درستی توجه می‌کنید، و این بدان معنا است که فرد خود محوری نیستید. مردم معمولا با دیدن شما لبخند می‌زنند، چرا که واقعا از دیدنتان خوشحال می‌شوند. آنها ناخودآگاه چیز خوبی را که شما در موردشان بیان کرده‌اید، به یاد آورده و این امر باعث می‌شود که دوست داشتنی‌تر به نظر بیایید.

شما از دیگران تعریف می‌کنید

شما به خصایص خوب مردم و اطرافیانتان توجه می‌کنید

گاهی اوقات، کار با افرادی که شخصیت‌های متفاوتی دارند (به ویژه هنگامی که آنها خیلی متفاوت از ما باشند)، بسیار دشوار است. شما قادرید خوبی‌ها را در افراد مختلف مشاهده کرده و به جای توجه به خصوصیات منفی افراد، تمرکز بیشتری بر روی خوبی‌های آنها داشته باشید. شما می‌توانید بر روی خصوصیات خوب سرمایه‌گذاری کرده و باعث شوید اطرافیانتان احساس کنند که از بودن در اطراف شما لذت می‌برند.

شما به خصایص خوب مردم و اطرافیانتان توجه می‌کنید

شما در مورد مردم زود قضاوت نمی‌کنید

هیچ چیز آزاردهنده‌تر از کسی نیست که بدون اطلاع از تمام حقایق، به یک نتیجه نامناسب یا ناعادلانه می‌رسد. اما شما از آن دسته از افرادی هستید که ابتدا از تمام جزئیات آگاهی یافته و سپس، حقایق مختلف را بررسی کرده و به نتیجه می-رسید. به این ترتیب، شما همیشه از یک قضاوت ناعادلانه و یا مغرضانه پرهیز می‌کنید. مردم به شما احترام گذاشته و دوستتان دارند، چرا که سعی می‌کنید زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیل مسائل صرف نموده و سپس اقدام به نتیجه‌گیری نمایید.

شما صادق، واقعی و اصیل هستید

این روزها ، دیدار با مردمی که شخصیت واقعی و صادقی دارند بسیار دشوار شده، و همین امر باعث می‌شود که شما دوست داشتنی‌تر از قبل به نظر بیایید. شما شخصیتی ساختگی نداشته و همچنین، مراوده زیادی با افراد دورو ندارید. شما معمولا انتقادات سازنده‌ای را به افراد ارائه می‌دهید، و به همین دلیل، زمانی که مردم برای حل و فصل یک موضوع به کمک نیاز دارند، به شما مراجعه می‌کنند. چرا که آنها می‌دانند شما واقعا در موردشان نگران بوده و به آنها توجه می‌کنید.

شما صادق، واقعی، و اصیل هستید

شما سخاوتمند هستید

شما تمام تلاش خود را برای خسیس نبودن انجام می‌دهید. اگر در جایی به یک تخفیف و یا معامله پرسود بربخورید، آن را با اطرافیان خود به اشتراک خواهید گذاشت. شما از آن دسته از افرادی هستید که خوراکی‌های مختلفی را با خود به محل کارتان برده و آن را با همکارانتان تقسیم می‌کنید. اگر کاری برای کمک به دیگران از دست بربیاید، راهی برای انجام آن پیدا خواهید کرد، و به همین دلیل است که از نظر دیگران دوست داشتنی و محبوب هستید.

شما محرم اسرار دیگران هستید

اطرافیانتان می‌توانند برای حفظ اسرارشان به شما اعتماد کنند. شما به اعتماد آنها خیانت نمی‌کنید. شما می‌دانید که برخی از اسرار و اطلاعاتی که از آنها اطلاع دارید، حساسیت بالایی برای دیگران داشته و به همین علت، تمام تلاش خود را برای حفظ این اسرار و تقویت اعتماد آنها به خودتان به کار می‌گیرید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>