عللی که افراد موفق بیشتر از باقی مردم تغییر شغل می­‌دهند! (قسمت دوم)

تغییر شغل

در این مطلب، ده دلیل مهم برای تغییر شغل (حداقل هر سه تا پنج سال یک بار) به شما ارائه خواهد شد. اگر می­‌خواهید به رشد کاری خود ادامه داده و تا حد امکان با سرعت بالایی در زندگی حرفه­‌ای خود پیشرفت کنید، پس حتما باید این مطلب را تا آخر بخواهید.

هنگامی که شما بیشتر از افراد دیگر تغییر شغل می‌­دهید، هوشمندی شما در محیط‌­های کاری بیش از پیش تقویت خواهد شد. شما یاد خواهید گرفت که کارفرمایان خود را به همان اندازه که آ‌ن‌ها شما را ارزیابی می­‌کنند، ارزیابی نمایید. شما زمان ارزشمند خود را با کار برای افرادی که هیچ اطلاعات و دانشی نداشته و یا نمی­‌خواهند به شما اجازه عرض اندام دهند، هدر نخواهید داد. در عوض، به راحتی از آن‌ها عبور کرده و با افرادی کار می‌­کنید که چشم­‌انداز وسیع و جسارت شغلی و کاری مناسبی داشته باشند.

هنگامی که شما بیشتر از افراد دیگر تغییر شغل می‌­دهید، هوشمندی شما در محیط‌­های کاری بیش از پیش تقویت خواهد شد.

هنگامی که شما برای یک مدت طولانی در یک کار باقی می‌­مانید، کم کم و به طور ناخودآگاه کار خود را به صورت مکانیکی انجام می‌­دهید. همچنین ایده‌­های جدید شما به تدریج کاهش یافته و سپس به طور کامل از بین می­‌روند. شما به یک “عینک” تازه برای باز نگه داشتن یک کانال به آگاهی جمعی خود (و یا هر جایی که بهترین ایده­‌هایتان از آن جا نشات می­‌گیرد) نیاز دارید. اگر شما در کار خود به خواب رفته‌­اید، دیگر از خلاقیت خود بهره نبرده و همچنین انرژیتان را نیز برای تجربه‌­های جدید به کار نمی­‌گیرید.

هنگامی که شما برای یک مدت طولانی در یک کار باقی می‌­مانید، کم کم و به طور ناخودآگاه کار خود را به صورت مکانیکی انجام می‌­دهید.

برخی از شرکت­‌ها، افرادی که قبلا شغل­‌های کوتاه مدتی در رزومه خود داشته‌­اند (حتی شغل­‌هایی که دو یا سه سال به طول انجامیده باشند) را استخدام نمی­‌کنند. اگر این امر شامل حال شما هم می­‌شود، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد! اگر یک شرکت شما را به این علت رد کرد، مطمئن باشید موقعیت خاصی را از دست نداده‌­اید. در سازمانی که افراد جویای کار را تنها به این دلیل که آن‌ها برای پنج یا ده سال در شغل خود باقی نمانده‌­اند رد می‌­کند، ترس بیش از حدی وجود دارد. و هیچ راهی برای درخشش و شکوفایی استعدادهای شما در چنین جایی وجود نخواهد داشت. پس بهتر است برای پذیرفته نشدن در چنین شرکت­‌هایی سپاس‌گزار بوده و از کائنات برای ارسال علائم و سیگنال‌­هایی که شما را در مسیر درست نگاه داشته‌­اند، تشکر کنید.

برخی از شرکت­‌ها، افرادی که قبلا شغل­‌های کوتاه مدتی در رزومه خود داشته‌­اند (حتی شغل­‌هایی که دو یا سه سال به طول انجامیده باشند) را استخدام نمی­‌کنند.

هر چه برای شرکت­‌ها و سازمان­‌های بیشتری کار کنید، ممکن است شهرت شما در جامعه کسب و کار رشد بیشتری داشته باشد. هر چه برای شرکت­‌های بیشتری کار کنید، با افراد بیشتری آشنا خواهید شد. و هر چه برای شرکت‌­های بیشتری کار کنید، با اعتماد به نفس بیشتری به موقعیت‌­های کاری جدید وارد شده و اطلاعات موثرتری در رابطه با اولویت‌­بندی امور مهم و پایه­‌ای در زمینه شغلی خود خواهید داشت. هیچ چیز نمی­‌تواند بیش از عامل تجربه در افزایش دانش و مهارت به شما کمک کند.

هر چه برای شرکت­‌ها و سازمان­‌های بیشتری کار کنید، ممکن است شهرت شما در جامعه کسب و کار رشد بیشتری داشته باشد.

هر چه شما مدت بیشتری در یک شرکت باقی بمانید (حتی اگر شما شغل خود را در بخش­‌های داخلی شرکت تغییر دهید)، محدوده عملتان به یک فضای جامد و بدون تغییر تبدیل خواهد شد. واقعیت این است که هرچه شما در دفعات بیشتر و با ترس کمتری از محدوده امن خود فراتر روید، این محدوده گسترش بیشتری پیدا خواهد داد. اگر شما به طور فعالانه‌­ای محدوده امن خود را به دفعات بزرگ نکنید، در واقع تبدیل به بدترین دشمن خود خواهید شد. و به تدریج، این مفهوم در ذهنتان شکل می­‌گیرد که شما، همان عنوان شغلی خود هستید. شما مهارت‌­ها و استعدادهای بالقوه خود را به درستی نمی‌­بینید. تغییر شغل، بیش از هر کار دیگری به شما کمک می‌­کند تا به این حقیقت برسید که هیچ محدوده‌­ی امنی در اطراف شما وجود ندارد. شما بدون در نظر گرفتن عنوان شغلی خاصی که تا به حال داشته­‌اید، قادر به انجام هر کاری که می‌­خواهید هستید.

هر چه شما مدت بیشتری در یک شرکت باقی بمانید (حتی اگر شما شغل خود را در بخش­‌های داخلی شرکت تغییر دهید)، محدوده عملتان به یک فضای جامد و بدون تغییر تبدیل خواهد شد.

شما نباید به هیچ کس اجازه دهید محدودتان کند. همچنین، به کارفرمای خود نیز این حق را ندهید که شما را به چهارچوب موردنظر و دلخواه خود محدود نماید. در عوض، خودتان فرمان زندگی خود را به دست گرفته و آن را به مسیری که می‌­خواهید هدایت کنید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>