علل نیاز شما به عینک آفتابی برای رانندگی در زمستان

استفاده از عینک آ،تابی در برف و زمستان

شاید نیاز به عینک آفتابی، آخرین موضوعی باشد که در ماه­‌های زمستان به ذهنتان می‌­رسد. اما همانطور که پژوهش­‌های مختلف بارها و بارها ثابت کرده‌­اند، محافظت از چشم­‌ها در برابر اشعه­‌های UVA و UVB، در فصل زمستان نیز به اندازه‌­ی فصل تابستان اهمیت دارد. همچنین، استفاده از عینک آفتابی علاوه بر محافظت از چشمان ما در برابر آسیب­‌های نور خورشید، می‌­تواند به رانندگی بهتر ما کمک کرده و محیط امن­‌تری را برای همه در جاده­‌ها فراهم نماید.

یافته‌­های موجود در این زمینه نشان می­‌دهد که بهترین عینک آفتابی برای رانندگان باید از وضوح دید (کاهش تابش نور، بهبود کنتراست، و در عین حال، اجازه عبور نور کافی در هر زمان) بالایی برخوردار باشد. همچنین، بهترین لنزهای موجود، لنزهایی هستند که از رنگ­‌های مختلف و یا فتوکرومیک متغیر ساخته شده و بتوانند با توجه به سطح نور موجود در محیطی که در آن قرار دارند، با تاریکی انطباق پیدا کنند. در این مطلب، علل موجود برای اثبات ضرورت استفاده از عینک آفتابی در حین رانندگی در فصل زمستان به شما ارائه خواهد شد.

استفاده از عینک آفتابی در زمستان

قرار گرفتن خورشید در سطح پایین آسمان باعث تابش و درخشندگی بالا و خیره کننده می­‌شود

در طول زمستان، خورشید در ارتفاع پایین‌­تری در آسمان قرار می‌­گیرد. این امر بدان معنا است که اشعه­‌های خورشید در یک زاویه­‌ی خاص به زمین رسیده، منجر به تابش نور به سطح بسیار گسترده‌­ای از محیط شده و همچنین باعث بروز تابش و درخشندگی بالا و خیره کننده‌­ای می‌­شوند.

برای تهیه‌­ی یک عینک تجویزی، معمولا به شما توصیه می‌­شود که در حین انتخاب و سفارش لنز خود، یک پوشش ضد بازتاب را برای عینکتان سفارش دهید. و همچنین بهتر است در حین خرید لنزهای عینک خود، از لنزهای انعکاسی یا آینه‌­ای، مانند عینک آفتابی ری بن کلاب مستر (Ray-Ban RB3016 Clubmaster) استفاده نمایید. این عینک‌­ها به گونه­‌ای طراحی شده­‌اند که قادر خواهند بود تابش خیره کننده نور خورشید را تا حد زیادی کاهش دهند.

قرار گرفتن خورشید در سطح پایین آسمان باعث تابش و درخشندگی بالا و خیره کننده می­‌شود

برف، باعث ایجاد انعکاس نور می­‌شود

اگر شما در حال رانندگی در یک فضای برفی هستید، پوشیدن یک عینک آفتابی می‌­تواند یک ضرورت غیر قابل انکار باشد. مناظر سفید باعث تابش خیره کننده نور به اطراف شده و این امر می‌­تواند دید بسیار روشنی برای رانندگان بدون عینک آفتابی ایجاد نماید.

در این شرایط، انتخاب یک رنگ لنز که برای روشنایی شدید طراحی شده باشد، اهمیت بالایی دارد. اما به یاد داشته باشید که ممکن است برخی از عینک­‌های آفتابی که برای استفاده عمومی به فروش رسیده‌­اند، برای استفاده در حین رانندگی بیش از حد تیره باشند، بنابراین برای ایمنی مطلق، یک لنز متغیر را برای عینک خود انتخاب نمایید.

برف، باعث ایجاد انعکاس نور می­‌شود

شرایط نور محیط همیشه در حال تغییر می­‌باشد

در فصل زمستان، شرایط نور و روشنایی محیط همیشه در حال تغییر است. بنابراین، نیاز به عینک آفتابی مناسب بیش از هر زمانی احساس می‌­شود. وجود یک عینک آفتابی یدک در خودرو می‌­تواند گاهی اوقات بسیار مفید و کاربردی باشد. لنزهای متغییر می­‌توانند بهترین گزینه‌­های موجود برای این امر باشند؛ چرا که این توانایی را دارند که خود را با نور فضای خارجی وفق دهند.

برای خرید یک عینک آفتابی فتوکرومیک که کاربرد دوگانه­‌ای برای رانندگی در فضای برفی و ورزش‌­های زمستانی داشته باشد، بهتر است از عینک­‌های آفتابی مناسبی همچون سبه سینتیک (Cebe Cinetik) استفاده نمایید. این عینک، با یک قاب قوس دار طراحی شده که می‌­تواند چشمان شما را در تمام زوایای ممکن از نور محافظت کند.

شرایط نور محیط همیشه در حال تغییر می­‌باشد

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>