قواعدی برای استفاده از کراوات باریک

برخی از مردان، به طور روزانه و برای مراجعه به محل کار از کراوات استفاده کرده و برخی دیگر، تنها در موارد خاصی مانند عروسی و یا مهمانی این کراوات را در پوشش خود به کار می‌­برند. کراوات می‌­تواند توجهات را به پوشش شما جلب نموده و همچنین، نمادی از سطح پوشش و سبک ظاهری شما باشد. کراوات­‌ها معمولا در انواع، الگوها، پارچه‌­ها و رنگ­‌های مختلفی برای مطابقت با هر پوشش یا مناسبتی در دسترس افراد قرار دارند. یکی از این انواع، کراوات‌­های “باریک” هستند. این کراوات‌­ها، سبک مدرنی به پوشش و سبک ظاهری شما اضافه می‌­کنند. کراوات باریک براساس نحوه انتخاب شما، می­‌تواند ظاهر شیکی به پوششتان اعطا نموده و یا سبک ظاهری شما را نامتناسب نشان دهد. بنابراین، باید در انتخاب نوع و مدل کراوات خود، دقت بالایی به خرج دهید.

کراوات باریک چیست؟

کراوات باریک، یک اکسسوری شیک و پرطرف‌دار به ویژه در میان جوانان به شمار می‌­رود. این مدل در مقایسه با کراوات استاندارد باریک­‌تر بوده و عرض آن حدودا ۱٫۵ اینچ تا ۲٫۵ اینچ (در پهن­‌ترین بخش آن) می‌­باشد. اما طول آن مشابه با کراوات طبیعی است.

کراوات باریک چیست

ساده‌­ترین و رایج­‌ترین گره کراوات برای کراوات‌­های باریک:

کراوات باریک، زمانی که با یک گره کوچک بسته شود، بهترین حالت خود را خواهد داشت. گره کراوات ساده و رایجی با نام (four-in-hand)، تناسب خوبی با کراوات باریک داشته و می­‌تواند با انواع مختلف پیراهن و کت و شلوار به کار گرفته شود. اگر شما با نحوه بستن این گره آشنا نیستید، حتما این روش را فرا گرفته و سبک ظاهری خود را بهبود دهید.

کراوات باریک برای چه کسانی مناسب است؟

کراوات باریک، تناسب بالایی با پوشش ظاهری مردان لاغر و قد بلند دارد. اما باید مطمئن شوید که از یک کراوات فوق العاده باریک استفاده نکنید، چرا که این مدل می­‌تواند شما را لاغرتر نشان دهد. افرادی با قد کوتاه نیز می­‌توانند از کراوات باریک استفاده کنند. چرا که این مدل کراوات، توجهات را از قد و قامت شما دور می‌­کند.

کراوات باریک برای چه کسانی مناسب است؟

۷ قانون کلی مد برای پوشیدن کراوات باریک:

۱- یک قانون اساسی در پوشیدن کراوات باریک این است که پهن­‌ترین بخش کراوات باید با برگردان یقه ژاکت در وسیع‌­ترین نقطه آن هماهنگ بوده و تناسب داشته باشد.

کراوات باریک 1

۲- قسمت پایین کراوات باید در نزدیکی کمربند و یا بخش دور کمر شلوار شما قرار بگیرد.

کراوات باریک 2

۳- کروات‌­های باریک، بهترین ظاهر را با کت و شلوارهای یک یا دو دکمه‌­ای با برش اروپایی خواهند داشت. شما همچنین می‌­توانید برای دستیابی به یک ظاهر غیر رسمی هوشمندانه، کراوات باریک خود را با جلیقه و شلوار جین ترکیب نمایید.

کراوات باریک 4

۴- کراوات باریک خود را با پیراهنی با یقه متوسط یا باریک (به جای یقه پهن) ترکیب نمایید.

کراوات باریک 5

۵- از کروات­‌های باریک تک رنگ یا با طرح راه راه ساده استفاده کنید.

5- از کروات­‌های باریک تک رنگ یا با طرح راه راه ساده استفاده کنید.

۶- کراوات باریک، نیازی به استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی خاصی ندارد. البته شما می­‌توانید برای حفظ کراوات در جای خود، آن را با یک گیره کراوات ساده نقره‌­ای یا طلایی بپوشید. اما بهتر است مطمئن شوید که گیره مورد نظر نسبت به عرض کراوات باریک­تر است.

کراوات باریک، نیازی به استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی خاصی ندارد. البته شما می­‌توانید برای حفظ کراوات در جای خود، آن را با یک گیره کراوات ساده نقره‌­ای یا طلایی بپوشید. اما بهتر است مطمئن شوید که گیره مورد نظر نسبت به عرض کراوات باریک­تر است.

۷- در مورد جنس کراوات نیز می­‌توانید از کروات‌­های ابریشمی برای مراسم رسمی و جشن‌­های عروسی، از کراوات­‌های نخی برای پوشش­‌های غیر رسمی تابستانه و سمینارهای کاری و از کراوات‌­های میکروفایبر برای پوشش روزانه کاری استفاده نمایید.

شاید دوست داشته باشید

2 نظر

  1. 1

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>