قوانین خرید لباس خواب کودک و نوزاد

لباس خواب کودک و نوزاد

لباس خواب کودک و نوزاد از مهم‌ترین لباس‌های آن‌ها محسوب می‌شود. همه ی پدر و مادر ها به خواب کودکشان بسیار اهمیت می دهند و دوست دارند که فرزند دلبندشان خوابی راحت و آسوده داشته باشد. در ادامه نکاتی برای خرید لباس خواب مناسب کودکان ارائه شده است. با رومیس پلاس همراه شوید.

از استفاده لباس­‌های خواب سایز بزرگ‌تر اجتناب کنید

صرف نظر از اینکه فکر می­‌کنید با این کار راحتی کودکتان افزایش خواهد یافت، از خرید لباس­‌های خواب سایز بزرگ‌تر اجتناب کنید. صرف نظر از ویژگی های عجیب و غریب بعضی از لباس های کودکان که صرفا جنبه تبلیغاتی دارد(ویژگی های مثل ضد حریق یا مقاومت در برابر نفوذ آب و…)، لباس خواب یک نوزاد یکی از مواردی است ‌که باید حتما متناسب سایز و اندام کودک باشد.

از استفاده لباس­‌های خواب سایز بزرگ‌تر اجتناب کنید

کودک شما باید فقط در لباس­‌های خواب واقعی بخوابد

ممکن است باعث تعجب باشد که بسیاری از والدین معمولا از یک تی‌شرت شل و گشاد، یک سویی‌شرت، و یا لباس­‌های دیگر به عنوان لباس خواب نوزاد خود استفاده می‌­کنند. یکی از دلایل این امر این است که آن‌ها در داخل خودرو یا در طی یک مهمانی به خواب رفته‌­اند و ممکن است با تعویض لباس بیدار شده و باعث دردسر دوباره شوند!

مشکل این است که این لباس‌­ها معمولا بیش از حد لازم گشاد هستند. و اگر فضای بیش از حدی بین لباس کودک و پوست او وجود داشته باشد احتمال آزردگی و حتی خطر خفگی افزایش خواهد یافت.

کودک شما باید فقط در لباس­‌های خواب واقعی بخوابد

در هنگام خرید لباس، به جنس آن دقت کنید

بهتر است در هنگام خرید لباس به جنس و اندازه بودن آن بسیار دقت کنید. بهتر است لباس خواب کودکان درست اندازه آن ها و جذب تنشان باشد تا احتمال خفگی و گیر کردن دست و پای کودک در آن به حداقل برسد. توجه کنید که لباس خواب کودکتان بیش از اندازه تنگ نباشد و کودک به راحتی در خواب حرکت کند. بهتر است جنس لباس های کودکتان را از مواد ارگانیک یا لباس های ۱۰۰ درصد پنبه انتخاب کنید. پوست نوزادان و کودکان بسیار حساس است و نیاز به مراقبت و توجه بسیار زیادی دارد.

در هنگام خرید لباس، به جنس آن دقت کنید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>