لباس­‌هایی که باید بزرگ­‌تر یا کوچک‌تر از سایزتان خریداری کنید

سایز

گاهی اوقات، اگر برخی از لباس­‌های خود را در سایزی بزرگ‌­تر و یا کوچک‌­تر (بسته به لباس مورد نظر) از اندازه واقعی خودتان خریداری نموده و بپوشید، از ظاهر شیک و متناسب­‌تری برخوردار خواهید شد. در این مطلب، یک راهنمای موثر برای انتخاب لباس­‌هایی با اندازه مناسب به شما ارائه خواهد شد.

لباس‌هایی که باید در اندازه­‌ی بزرگ­‌تر از سایز خود خریداری نمایید:

لباس‌هایی که باید در اندازه­‌ی بزرگ­‌تر از سایز خود خریداری نمایید:

تیشرت

تیشرت­‌های با کیفیتی که تا حد زیادی از جنس نخ تشکیل شده­‌اند، در معرض خطر آب رفتگی تا ۲۰ درصد قرار دارند. خرید تیشرتی با سایز بزرگ‌­تر، به این معنا است که لازم نیست اگر لباستان به طور تصادفی دچار آب رفتگی شد، آن را دور بیاندازید.

پیراهن­‌های یقه­‌دار

احتمال آب رفتگی این پوشش کمتر از تیشرت­‌­ها است. با این حال، این قطعات پوششی نیز در طول زمان، به طور متوسط تا ۳ درصد کوچک می‌­شوند. اما چالش موجود این است که شما هرگز نمی‌دانید که این آب رفتگی در کدام بخش از لباستان (آستین، یقه، شانه، و غیره) ظاهر خواهد شد.

پلیورهای پشمی

این الیاف نیز در هنگام شستشو (و در حین خشک شویی) آب رفته و تغییر سایز می­‌دهند. بنابراین، بهتر است در زمان خرید یک پلیور پشمی، سایز بزرگ‌تری را برای خود برگزیده و در عین حال، از ظاهر جذاب‌­تر و راحت­‌تری نیز برخوردار شوید.

جوراب­‌ها

در این مورد هم می­‌توان گفت که اکثریت جوراب­‌ها از پارچه­‌های نخی تولید شده­‌اند. به همین دلیل، آن‌ها در حین شستشو تا حدی آب رفته و تغییر سایز می‌­دهند. پس اگر نمی‌­خواهید گردش خون پاهایتان با مشکل مواجه شود، بهتر است جوراب‌­های خود را تا حدی بزرگ­تر از سایز اصلی خود انتخاب و خریداری نمایید.

لباس‌هایی که بهتر است کوچک‌تر از سایزتان بخرید:

لباس‌هایی که بهتر است کوچک‌تر از سایزتان بخرید:

۱- شلوار جین: تنگ بودن شلوار جین شما ممکن است نفس کشیدن را در برخی شرایط برایتان دشوار سازد، اما این امر چندان هم بد نیست. چرا که بافت این شلوارها پس از مدتی شل شده و تغییر اندازه می‌­دهد، بنابراین خرید یک شلوار تنگ، بهترین انتخاب موجود به شمار می­‌رود.

۲- پلیورهای پلی استر مخلوط: در این مورد نیز بهتر است پلیور دلخواه خود را در اندازه­‌ی کوچکتر از سایز واقعی خودتان انتخاب نمایید.

۳- جوراب شلواری: این قطعه پوششی نایلونی پس از یک یا دو بار شستشو، در قسمت زانو و مچ پا تغییر سایز داده و ظاهر نامناسبی به پاهایتان خواهند داد. بنابراین، باید آن‌ها را نیز در اندازه کوچک‌تری خریداری نمایید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>