لباس اسکی

لباس-اسکی

اگر در زمستان احساس افسردگی و غم به شما دست می دهد و فکر می کنید در فصل سرما هیچ سرگرمی وجود ندارد، در اشتباه هستید. زمستان فصل برف است و کوهستان ها محلی برای انجام ورزش و تفریحات زمستانی. برف بازی، پیاده روی برفی، سرخوردن با تیوب و اسکی از تفریحات زمستانی است. اسکی سرشار از هیجان و جُنب و جوش است و بر خلاف تصور اکثر افراد این ورزش فقط برای قشر متمول و ثروتمند نیست.

انتخاب های سلیقه ای زیادی زمان خرید لباس اسکی به وجود می آید و بسیاری از افراد اغلب کمتر به راحتی لباس توجه می کنند. انواع مختلفی از لباس های اسکی از قبیل آستین بلند، یک سره و دو تیکه(ژاکت و شلوار) وجود دارد. زمانی همه لباس اسکی را به عنوان یک لباس سرهمی و جذب می شناختند که به آن اوورال گفته می شد. مدت هاست که دیگر این لباس ها رایج نیست و اکثر افراد کاپشن و شلوار را ترجیح می دهند.

لایه های لباس اسکی

لایه های داخلی

برای خرید لباس اسکی بهتر است به لایه های مختلف توجه کنیم. لایه زیرین نزدیک ترین لایه به پوست شماست و باید عملکرد مناسبی برای انتقال رطوبت بدن شما داشته باشد. از طرفی این لایه نقش عایق را نیز بر عهده دارد اما مهم ترین وظیفه آن خشک نگه داشتن پوست شما در زمان اسکی کردن است. معمولا جنس این لایه از مواد مصنوعی مثل پلی استر است.

لایه زیرین لباس اسکی را با لایه عایق بپوشانید، وظیفه اصلی لایه عایق گرم نگه داشتن بدن شماست جنس این لایه معمولا از کُرک و پشم است. این قسمت ممکن است به صورت لایه داخلی کاپشن اسکی باشد و قابلیت جدا شدن نیز داشته باشد.

کاپشن-اسکی

پوشش بیرونی

لایه بیرونی کاپشن های اسکی ضد آب است. داشتن جیب های زیپ دار از ویژگی های مهم و کاربردی کاپشن اسکی است، هرچه تعداد این جیب ها بیشتر باشد بهتر است. مهمترین ویژگی شلوار اسکی علاوه بر ضد آب بودن آن بلندی کافی آن در قسمت قوزک پاست تا شلوار به خوبی روی کفش اسکی قرار بگیرد. گتر های شلوار اسکی از نفوذ برف به درون شلوار جلوگیری می کند.

گیتر-اسکی

کلاه و دستکش

در نهایت برای گرم ماندن سر و دستان خود کلاه و دستکش اسکی انتخاب کنید. بهتر است برای گرم ماندن دست خود در پیست های اسکی دستکش های ضد آب انتخاب کنید. بعضی از دستکش های اسکی در قسمت مچ دست محکم می شوند تا از نفوذ برف به داخل دستکش جلوگیری کنند این ویژگی را در زمان خرید دستکش های اسکی بخاطر بسپارید.

دستکش-اسکی

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>