لباس تنیس

لباس-تنیس

تاریخدانان بر این باورند که ورزش تنیس در قرن دوازده میلادی  متولد شده است؛ پیدایش آن در ایران مربوط به دوران بعد از جنگ جهانی دوم است. بازیکنان تنیس همچون همه ی ورزشکاران دیگر نیاز به وسایل مخصوص دارند. یکی از مواردی که برای بازی تنیس بسیار اهمیت دارد، لباس این ورزش است. لباس تنیس از زمان پیدایش آن تغییرات بسیاری کرده است. اوایل قرن بیستم پیراهن و شلوار لباس متداول ورزش تنیس بوده است. این روزها ورزشکاران این رشته با توجه به شرایط جوی روزهایی که مسابقات برگزار می شنود لباس های خود را انتخاب می کنند. بهتر است ورزشکار قبل از توجه به مد به کاربردی بودن لباس خود توجه کند.

 لباس-تنیس-قدیمی

لباس تنیس مردانه

مهمترین اولویت تنیس بازان مرد در مورد لباسشان تحرک راحت و خنک ماندن حین بازی است.  برای بالا تنه از انتخاب تی شرت های صد‏در‏صد نخی پرهیز کنید؛ زیرا این جنس از تی شرت ها در زمان تعریق بدن، پس از خیس شدن با نگه داشتن رطوبت در الیافشان به بدن می چسبند و در نتیجه آزادی عمل ورزشکار کاسته خواهد شد. اکثر تی شرت های مناسب بازی تنیس از پارچه هایی با جنس الیاف مصنوعی تولید می شوند. این جنس از تی شرت ها علاوه بر راحتی و سبکی، پس از تعریق ورزشکار در زمان بازی خیس نشده و بنابراین به بدن او نمی چسبند.

تنیسور ها برای انتخاب شورت بهتر است انواع جیب دار آن را انتخاب کنند، جیب شورت برای قرار دادن توپ اضافی در آن استفاده می شود، این قابلیت زمان سرویس زدن به کمک ورزشکار خواهد آمد. در انتخاب شورت ها به راحتی آن ها در زمان تحرک و دویدن های سریع توجه کنید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>