مراقبت‌های پوستی (آقایان)

مراقبت‌های-پوستی-آقایان

این روزها دیگر بحث مراقبت‌های پوستی مربوط به خانم‌ها نیست، بلکه آقایان هم به شدت درگیر این مسئله شده‌اند. در واقع، مراقبت از پوست به عنوان بخش مهمی از سلامتی در نظر گرفته می‌شود که این مسئله در بین آقایان هم رشد بسیار چشمگیری داشته است. در مقاله‌ای با عنوان سلامت و زیبایی پوست: مواد غذایی و شیوه‌های مراقبت به بیان نکات کلی پوست پرداختیم. اما در اینجا نکاتی مربوط به مراقبت از پوست آقایان را بیان می‌کنیم که به نوبه‌ی خود می‌توانند بسیار مفید باشند:

1-با استفاده از یک پاک کننده خوب صورتتان را بشویید

شاید وقت آن رسیده است که با صابون‌ها خداحافظی کنید و به جای آن‌ها از محصولات مدرن‎‌تری استفاده کنید. بهتر است برای پاک کردن تمام آلودگی‌هایی که در طول روز روی پوست می نشینند، از پاک کننده‌های صورت (لوسیون، پن یا … ) مخصوص آقایان استفاده کنید. این نوع پاک کننده‌ها حاوی مقداری مرطوب کننده است که از خشکی پوست جلوگیری می‌کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که هر روز صورت خود را با پاک کننده‌ای مناسب شست‌وشو دهید.

شستن-صورت- مراقبت‌های پوستی

2-لایه‌برداری کنید

لایه‌بردارها موادی هستند که باعث برطرف کردن هرگونه آلودگی و گرد و خاک از روی پوست می‌شوند. لایه‌بردارها سلول‌های مرده را از پوست پاک کرده و اصلاح صورتتان را راحت‌تر می‌کند. کافی است در طول هفته فقط یک یا دو بار با لایه بردار پوستتان را پاک کنید تا با باز شدن منافذ و تنفس پوست، شاداب‌تر به نظر برسید.

تفاوت UVA  و UVB :
اشعه UVB باعث آفتاب سوختگی شده و قرار گرفتن بیش از حد در معرض این اشعه باعث درد و قرمزی پوست می‌شود. در حالی که آثار اشعه UVA بیشتر درونی است و در طول زمان اثر زیان آور خود را نشان می‌دهد.

3-به طور روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید

استفاده از مرطوب کننده‌ها را فقط به افرادی که پوست خشک دارند توصیه نمی‌کنیم. این روزها مرطوب کننده‌های متناسب با هر نوع پوستی وجود دارد که علاوه بر نرم کردن پوست، شما را در برابر اشعه‌های مضر خورشید مثل UVB و UVA محافظت می‌کنند. این محصولات را روزانه استفاده نمائید.

4-کرم‌ ضد آفتاب را برای افزایش میزان مراقبت‌های پوستی فراموش نکنید

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب مخصوص آقایان را به شدت توصیه می‌کنیم. برای اینکه از عواقب اشعه‌های خورشید محفوظ بمانید و یا از تاثیر آن‌ها کم کنید، حتی در روزهای ابری سعی کنید از کرم‌های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.

5-نرم کننده لب فقط مخصوص خانم‌ها نیست!

برای اینکه از خشک شدن لب‌ها جلوگیری کنید بهتر است از نرم‌کننده‌های لب (بوم لب) استفاده کنید. این مورد برای آقایانی که دچار خشکی مضاعف لب‌ها مخصوصا در زمستان هستند، کاربردی است.

6-به طور منظم صورت را اصلاحکنید

آقایان خوش پوش همیشه صورتی اصلاح شده دارند. اصلاح صورت در صورتی که با وسایل مناسب انجام شود باعث شادابی پوست می‌شود. سعی کنید این محصولات را در کیت اصلاح خود داشته باشید :

ماشین اصلاح، خمیر یا ژل اصلاح، افتر شیو (after shave) و کمی پنبه.

رعایت نکات بالا برای داشتن پوستی سالم برای آقایان کاملا مفید است. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که کرم ضد آفتاب، مرطوب کننده، لایه بردار و پاک کننده‌ی مناسب از مواردی است که برای مراقبت‌های پوستی آقایان مورد نیاز است.

چنانچه شما هم پیشنهادی در این زمینه دارید “رومیس پلاس” منتظر شنیدن آن‌ها است.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>