مرد آهنین

مرد-آهنین-کارل-لاگرفلد

مردی با موهای سفیدی و لباس های خاص؛ لاگرفلد زبانی تند و تیز دارد. او در 14 سالگی به پاریس مهاجرت کرد و همین موضوع نقطه عطف زندگی او شد.کارل-لاگرفلد

کارل لاگرفلد از مشهورترین طراحان لباس قرن حاضر و هم اکنون مدیر ارشد بخش طراحی لباس شانل است. شروع فعالیت این طراح 82 ساله بعد از مهاجرت او از زادگاهش هامبورگ و پس از دریافت جایزه نخست یک مسابقه طراحی در آلمان بود. پیر بالمن طراح فرانسوی آن مسابقه لاگرفلد را به عنوان دستیار استخدام کرد.

لاگرفلد با استعداد بسیار زیاد خود پله های ترقی را به سرعت طی کرد و برای نام‌های مشهوری چون “کلوئه” و “ژان پاتو” مشغول به فعالیت ‌شد. پس از مدتی او به عنوان طراح آزاد و نیز همزمان برای خانه مد ایتالیایی “فندی” شروع به کار کرد و در سال 1983 به خانه مد شانل ملحق شد. نظم آهنین، خلاقیت، دقت موشکافانه، ذهنیت تجاری موفق و حضور جنجالی در رسانه‌ها از جمله رموز موفقیت کارل لاگرفلد در این سال‌ها بوده‌اند.

کارل لاگرفلد در سال ۲۰۰۰ رژیم غذایی ویژه‌ای را آغاز کرد و موفق شد در عرض ۱۳ ماه ۴۲ کیلو از وزن خود را کم کند. او دلیل این کار خود را کت‌وشلوارهای مارک “دیور” اعلام کرد که در آن زمان مایل به پوشیدنشان بود، اما این کت و شلوارها برای او کوچک بودند.

کارل فقط یک طراح در حوزه مد و لباس نیست او یک طراح، عکاس و معمار بزرگ است و علاوه بر انجام کارهایی از این دست برای کمپانی بزرگ کوکاکولا نیز شیشه نوشابه طراحای کرده است. او در سال 2008 از سکه طلایی رو نمایی کرد که نقش آن تصویر کوکو شانل بود. از این سکه های طلا ده هزار عدد تولید شد و هر کدام از آن ها 5900 یورو قیمت گذاری شدند.

طراحی-بطری-نوشابه-توسط-کارل-لاگرفلد

طراحی-سکه-طلا-توسط-کارل-لاگرفلد

کارل لاگرفلد طراحی بزرگ و سرشناس است و شخصیتی عجیب دارد. شاید بتوان او را آقای خاص دنیای مد نامگذاری کرد.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>