مناسب ترین نوشیدنی های ماه رمضان

نوشیدنی-در-ماه-رمضان

چیزی به میهمانی خدا نمانده و چند روز دیگر ماه مبارک رمضان شروع می شود. شاید بزرگترین دغدغه روزه‌داران در این ماه رفع تشنگی در روز‌های گرم تابستانی باشد. ماه رمضان امسال در فصل تابستان قرار دارد و روزها طولانی تر هستند. بهترین کاری که روزه داران برای جلوگیری از تشنگی می توانند انجام دهند انتخاب نوشیدنی های مناسب برای وعده های سحر و افطار می باشد.

سحر:
سحری خوردن یکی از لذت بخش‌ترین و مهم‌ترین وعده های این ماه است. به خوردن سحری افراد روزه دار دبن خود را برای یک روز طولانی آماده می‌کنند. انتخاب غذاهای مقوی و به خصوص نوشیدنی های مناسب باعث می‌شود تا شما احساس گشنگی و تشنگی کمتری کنید.

به راحتی نمی توانید از نوشیدن آب بگذرید و شاید دلچسب تر از آن هیچ نوشیدنی دیگری در این ماه مبارک وجود نداشته باشد. نوشیدن آب هم دمای اتاق یکی از بهترین گزینه ها برای رفع احساس تشنگی است. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در وعده سحری آب را فراموش نکنید. اگر چند قطره لیمو ترش به لیوان آب خود اضافه کنید معجزه می کند این محلول باعث می شود تا شما کمتر احساس تشنگی کنید. در وعده سحری شما می توانید از عرقیات گیاهی نیز برای جلوگیری از تشنگی استفاده کنید.

آب-و-لیموترش
از مصرف نوشیدنی هایی از قبیل نوشابه های گازدار و چای پر رنگ در وعده سحر پرهیز کنید چون این نوشیدنی ها باعث می‌شود آب بدن شما در طول روز کم شود و بیشتر احساس تشنگی کنید.

افطار:
بعد از سپری کردن یک روز طولانی و روزه داری وعده افطار زمانی است که شما انرژی از دست رفته بدن خود را به دست بیاورید. نوشیدنی های مناسب و دارای ویتامین می‌توانند بهترین گزینه برای افطار باشند. چای داغ، شیر و آب جوش بهترین نوشیدنی‌ها برای شروع افطار می‌باشند و برای آماده سازی بدن در مسیر جذب مواد غذایی بسیار مفید هستند.

افطاری-ماه-رمضان

از نوشیدنی‌های سرد پرهیز کنید چون این نوشیدنی ها باعث ایجاد مشکل در دستگاه گوارشی شما می شوند. بین افطار و سحر از نوشیدنی هایی که ویتامین زیادی دارند از قبیل آب میوه‌های طبیعی استفاده کنید، این کار تشنگی شما را بر طرف می‌کند و ویتامین‌های لازم را به بدن شما باز می‌گردانند. در میان میوه های فراوانی که می‌توانید استفاده کنید، آب هندوانه بهترین گزینه برای رفع تشنگی است.

شیر-خرما

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>