چگونه می­توان یک سایه چشم یا رژگونه خرد شده را بازسازی کرد؟

سایه چشم یا رژگونه خرد شده

مطمئنا ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از باز کردن کیف آرایش خود، با سایه چشم یا رژگونه مورد­علاقه خود مواجه شده باشید که تا حدودی ترک خورده و یا خرد شده است. اما بهتر است به جای اینکه این سایه خرد شده را دور بیاندازید، به فکر یافتن راهی برای بازسازی و استفاده مجدد از آن باشید.

آنابل لاگواردیا (Annabelle LaGuardia)، آرایشگر هنرمندان شهر نیویورک عقیده دارد که تعمیر و بازسازی یک سایه یا رژگونه ترک خورده و یا خرد شده، کار چندان سختی هم نیست.

لاگواردیا می­‌گوید: “یک راه ساده برای بازسازی یک سایه چشم و یا هر پودر فشرده دیگری این است که تکه­‌های خرد شده پودر را با پشت یک قاشق فلزی به یک پودر یکدست تبدیل کنید. سپس مقداری الکل (از نوع مناسب آن) به پودر اضافه کرده و آن را تا دستیابی به یک مخلوط خمیری به هم بزنید. و در نهایت، این پودر خمیری را با پشت قاشق نقره ای خود داخل ظرف سایه قرار داده و به فرم مورد­نظر درآورید. بهتر است اجازه دهید تا این پودر آرایشی در طول شب خشک شود. و صبح روز بعد، با خیال راحت از آن استفاده نمایید.”

همچنین، بهتر است الکل را با استفاده از یک بطری مخصوص اسپری، به پودر خود اسپری کنید. با بهره­‌گیری از این شیوه می­‌توانید کیفیت کار خود را بالا برده و اطمینان یابید که الکل را در اندازه مناسبی اعمال کرده‌­اید (در حدود پنج پمپ اسپری). الکل به سرعت تبخیر شده و می‌­توانید پس از خشک شدن پودر به راحتی از آن استفاده نمایید.”

راه دیگری برای بازسازی رژگونه می‌تواند این باشد که آن را به یک پودر یکدست تبدیل کرده، داخل یک ظرف خالی قرار داده، و از آن به عنوان رژگونه پودری استفاده کنید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>