چرا نباید وقتی به باشگاه می­‌روید آرایش کنید؟

آرایش

حتما پیش آمده که با آرایش بر روی صورت خود در باشگاه حاضر شده و ورزش کرده باشید. این امر می‌­تواند دلایل مختلف و متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال، شاید وقتی شما در باشگاه و در حین ورزش آرایش دارید، احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌­کنید. به هر حال صرف نظر از دلیل این امر، بسیاری از زنان برای رفتن به باشگاه نیز آرایش می‌­کنند. اما اعمال آرایش در باشگاه چه مضراتی دارد؟ آیا اثرات منفی آن واقعا ارزش نگرانی را دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوال، از سامر جابر (Samer Jaber)، متخصص پوست در شهر نیویورک کمک گرفته­‌ایم.

دکتر جابر براساس تجربه و آموزش خود ادعا می‌­کند که: “تمام افراد باید سعی کنند آرایش خود را قبل از انجام ورزش پاک نمایند، و این امر در مورد کسانی که پوستی مستعد آکنه دارند، اهمیت بیشتری دارد.”

با صرف تنها دو دقیقه برای پاک کردن آرایش در سالن ورزش، تنفس و تعریق پوست شما بسیار آسان­تر خواهد شد. دکتر جابر می‌­گوید: “تعریق، روش طبیعی بدن شما برای خنک کردن پوست است، و اعمال آرایش می‌­تواند عرق و باکتری­‌ها را محصور کرده و منافذ پوست شما را مسدود نماید. این امر ممکن است منجر به انباشتگی پوست و در نتیجه، ابتلا به دانه‌­های سرسیاه، سوزش پوست، و افزایش جوش شود. اگر شما بارها و بارها در حین انجام ورزش آرایش سنگینی داشته باشید، ممکن است با گذشت زمان متوجه شوید که وضعیت آکنه و ناهمواری پوست صورتتان بدتر شده است.

چرا نباید وقتی به باشگاه می­‌روید آرایش کنید

این اعتقاد وجود دارد که ورزش با آرایش می‌­تواند علاوه بر افزایش جوش­‌های سرسفید، سرسیاه، و آکنه طولانی مدت، یکی از عوامل پیری نیز به شمار رود. آرایش در حین انجام ورزش پوست را ملتهب می­‌کند، و التهاب مزمن، یکی از علل ریشه­‌ای پیری پوست می‌­باشد.

خوشبختانه، پاک نمودن آرایش می‌­تواند به لطف دستمال مرطوب پاک‌­کننده پوست صورت (که به شما اجازه می­‌دهد محصولات آرایشی روی پوست خود را پاک کرده و سپس این دستمال یک بار مصرف را به سادگی دور بیندازید)، سریع و بدون درد باشد. در نهایت، اگر شما به هر حال باید برای رفتن به باشگاه آرایش کنید، ، از یک آرایش سبک مانند یک پودر یا کرم بی بی  (BB)استفاده کرده و آن را بلافاصله پس از اتمام تمرین خود بشویید.

چرا نباید وقتی به باشگاه می­‌روید آرایش کنید

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>