نحوه مشخص کردن اندازه پیراهن مردانه

اندازه های پیراهن مردانه

برای مشخص کردن اندازه پیراهن های مردانه از ویژگی های مختلفی استفاده می شود، یکی از این راه ها اندازه گیری دور گردن و اندازه آستین پیراهن(اندازه دست) است.

اندازه گردن

برای اندازه گیری دور گردن، متر خیاطی را دور گردن خود و در ناحیه سیب گلو بگیرید. متر را محکم دور گردنتان نپیچید و به اندازه دو انگشت یا فاصله یقه پیراهن تا گردن متر را آزاد نگهدارید.

اندازه پیراهن مردانه

اندازه گیری آستین

برای اندازه گیری آستین، دست را با زاویه نود درجه روی باسن خود قرار دهید و از کسی بخواهید تا با متر خیاطی فاصله وسط گردن شما (ستون فقرات) تا مچ دستتان را اندازه گیری کند. برای اندازه گیری باید متر را از روی شانه و آرنج تا مچ دست بیاورد.
بیشتر پیراهن های مردانه با توجه به اندازه گردن و آستین تولید می شوند. با اندازه آستین، کوتاهی و بلندی پیراهن مشخص می شود، برای اطمینان از کوتا نبودن پیراهن هنگام پوشیدن به این اندازه توجه کنید.
دقت کنید که تولید کنندگان مختلف پیراهن هایی با برش های متفاوت عرضه می کنند که این مورد به سلیقه افراد بستگی دارد و بهتر است در زمان انتخاب به ویژگی های مخصوص هر مدل از جهت اندازه و تناسب با فرم بدنشان توجه کنند.

اندازه دور گردن پیراهن

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>