نحوه بکارگیری کت ترنچ در سبک پوشش مردانه (قسمت اول)

کت ترنچ

اگرچه یک کت ترنچ (trench) قطعا می­‌تواند یکی از اجزاء اصلی پوشش زمستانی مردانه باشد، با این حال، ترکیب آن با باقی پوشش شما ممکن است تا حدی دشوار به نظر برسد. در هر صورت، قابلیت تطبیق پذیری کت ترنچ، آن را به یک انتخاب مناسب برای وضعیت­‌ها و مناسبت‌­های مختلف تبدیل کرده است.

کت ترنچ مردانه

کت ترنچ (پالتو بارانی یا کمربنددار)، که از پنبه سنگین، پوپلین، چرم و یا گاباردین تولید شده است، در ساده‌­ترین شکل خود، یک کت بارانی سبک وزن است. با این حال، همانطور که شما احتمالا می‌­دانید، یک کت ترنچ می­‌تواند چیزی بسیار بیشتر از این باشد.

کت بژ

رنگ­‌های بژ، کرم و برنزه روشن، کلاسیک­‌ترین رنگ‌­های یک کت ترنچ به حساب می‌­آیند. رنگ خاکی مانند سنتی و کلاسیک این کت، به احتمال زیاد از گذشته­‌ها (زمانی که به عنوان کت سربازان به کار می­‌رفت) سرچشمه گرفته است. علاوه بر این، رنگ خنثی و تک رنگ، یک اتمسفر یا فضای رسمی را به ذهن متبادر کرده و احتمالا همین امر، مفهوم کت ترنچ را با بازرگانان مترادف ساخته است.

اگرچه، یک کت ترنچ بژ می‌­تواند ظاهر بهتری با یک پوشش رسمی­‌تر مانند کت و شلوار داشته باشد، اما می­‌توانید آن را به عنوان یک راه عالی برای افزودن اندکی جزئیات شیک و کلاسیک به یک ظاهر غیر رسمی‌­تر نیز مورد استفاده قرار دهید. برای برخورداری از یک ظاهر مناسب رسمی، کت ترنچ بژ خود را با یک کت و شلوار رسمی، یک پیراهن دکمه‌­ای آبی روشن و یک کفش چرم سیاه ترکیب نمایید. تضاد بین این کت با رنگ روشن و رنگ سیاه و تیره شلوار شما، یک کنتراست رسمی و شیک را ایجاد می‌­کند.

از سوی دیگر، اگر می‌­خواهید کت بژ خود را در یک پوشش غیر رسمی و معمولی استفاده کنید، پس از رنگ­‌های روشن کمک بگیرید. یک پیراهن سفید آستین بلند با یقه‌­ی گرد و ساده، شما را گرم نگاه داشته و در عین حال، سبک ظاهری غیر رسمی شما را نیز تکمیل می‌­کند. شما می‌­توانید برای دستیابی به یک سبک ظاهری مناسب زمستانه، این پوشش را با یک شلوار جین سنگ شور روشن و یک کفش کتانی یا ورزشی تک رنگ ترکیب نمایید. استفاده از رنگ‌­های سرد می‌­تواند با فضای زمستانی تناسب داشته و در عین حال، جذابیت و غیر رسمی بودن سبک ظاهری شما را حفظ کند.

کت بژ

از سوی دیگر، اگر می‌­خواهید کت بژ خود را در یک پوشش غیر رسمی و معمولی استفاده کنید،

کت ترنچ مردانه سیاه، استریت استایل (سبک خیابانی)

اگرچه شما می‌­توانید کت ترنچ خود را در گزینه­‌های رنگ بی پایانی انتخاب کنید، اما یکی از کارآمدترین و شیک­‌ترین راه‌­های پوشیدن یک کت ترنچ، بکارگیری رنگ سیاه است. گرچه احتمالا یک کت ترنچ بژ رنگ، انتخاب کلاسیک­‌تری است، با این حال، این گزینه می‌­تواند کارایی کمتری داشته باشد. در حالی که یک کت ترنچ بژ به آسانی کثیف شده و با آیتم­‌های کمتری ترکیب می‌­شود، یک کت سیاه می­‌تواند برای استفاده در هر سبک ظاهری مناسب باشد.

به عنوان مثال، در تصویر پایین، یک پوشش غیر رسمی هوشمندانه با یک کت ترنچ سیاه ترکیب شده و احساس رسمی­‌تر و شیک‌­تری را به سبک ظاهری شما می‌­افزاید. شما می‌­توانید یک شلوار چینوی سرمه‌­ای تیره را با یک پیراهن دکمه‌­ای سفید یا آبی رنگ ترکیب نمایید. همچنین، یک جفت کفش کتانی یا ورزشی سیاه یا آبی می­‌تواند ظاهر پوشش شما را غیر رسمی‌­تر، و یک کفش چرم سیاه می‌­تواند پوششتان را رسمی‌­تر نماید.

کت ترنچ مردانه سیاه، استریت استایل (سبک خیابانی)

اگرچه این شیوه، فقط یکی از راه‌­های موجود برای استفاده از یک کت ترنچ سیاه است، با این حال همین نمونه می‌­تواند میزان تطبیق پذیری کت ترنچ سیاه را نشان دهد. اگر شما می­‌خواهید کت ترنچ خود را در یک محیط رسمی­‌تر بپوشید، می‌­توانید همیشه آن را به عنوان لایه‌­ی بالایی کت مخصوص کت و شلوار و یا بلیزر یا ژاکت به کار گیرید.

به همین ترتیب و از سوی دیگر، اگر شما به دنبال راهی برای اضافه کردن یک لایه‌­ی دیگر به پوشش غیر رسمی خود هستید، می‌­توانید به راحتی از یک کت ترنچ کمک بگیرید. در تصویری که در ادامه می‌­بینید، سبک‌های خیابانی مختلفی به شما ارائه شده که در آن‌ها، به شیوه­‌های متفاوتی از یک کت ترنچ سیاه در پوشش ظاهری استفاده شده است.

در تصویری که در ادامه می‌­بینید، سبک‌های خیابانی مختلفی به شما ارائه شده که در آن‌ها، به شیوه­‌های متفاوتی از یک کت ترنچ سیاه در پوشش ظاهری استفاده شده است.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>