نحوه مراقبت از گیاهان بامبو در آب

بامبو

بامبو (Bamboo)، یک گیاه بسیار مقاوم بوده و از آن جمله گیاهانی است که می‌توان به آسانی از آن مراقبت کرد؛ به خصوص اگر این گیاه را در آب قرار دهید! یک بامبوی سالم و سرحال باید مجموعه‌ای از برگ‌های سبز تیره و چند برگ در حال جوانه زدن باشد. بامبو برای رشد خود، به آب، نور، و گاهی اوقات نیز مواد مغذی نیاز دارد. آن‌ها به آهستگی رشد می‌کنند، اما اگر به درستی از آن‌ها مراقبت شود، به صورت کوتاه رشد کرده، از برگ‌های بیشتری برخوردار بوده، و همیشه یک رنگ سبز شاد و پر طراوت خواهند داشت.

یک ظرف بلند و نازک را که برای نگه داشتن یک گیاه بلند بامبو مناسب باشد، انتخاب کنید.

یک ظرف بلند و نازک را که برای نگه داشتن یک گیاه بلند بامبو مناسب باشد، انتخاب کنید.ظرف مورد نظر را تا حدود سه چهارم با آب پر کنید.

ظرف مورد نظر را تا حدود سه چهارم با آب پر کنید.

اگر گیاه را به تازگی خریداری کرده‌اید، بهتر است گیاهان یا مواد غذایی مخصوص آکواریوم را قبل از قرار دادن بامبو به آب اضافه کنید. بهتر است بامبو را پس از خرید و قرار دادن در آب برای اولین بار با کودهای مخصوص بامبو تقویت کنید.

بامبو را تقویت کنیدبامبو را در داخل آب گذاشته و آن را در یک نقطه خوب از منزل خود قرار دهید!

بامبو را در داخل آب گذاشته و آن را در یک نقطه خوب از منزل خود قرار دهید!

شرایط آب بامبو

آب موجود در ظرف را به صورت هفتگی عوض کنید.
اگر وقت اعمال مواد مغذی گیاهی رسیده است، آن را در زمان تعویض هفتگی آب به آن اضافه کنید.

شرایط آب بامبو آب موجود در ظرف را به صورت هفتگی عوض کنید.

تقویت بامبو

یک بامبو را می‌توان هر ۲ ماه (یا بیشتر) کود دهی کرد. بهترین کود موجود برای استفاده، کودهای محلول در آب مخصوص بامبو مثل آکواریوم فود دراپس (Aquarium food drops)، گرین گرین (Green Green) و یا میراکل گرو (Miracle Grow) می‌باشد.

سوالات متداول نگهداری بامبو در آب

چرا گیاه بامبوی من بسیار به کندی رشد می‌کند؟
گیاه را بیش از قبل آبیاری کرده، و آن را در معرض نور بیشتری قرار دهید.

اگر بامبوی من به تدریج در حال زرد شدن باشد، چه کاری می‌توانم برای بهبودش انجام دهم؟
اگر یکی از برگ‌های ساقه گیاه در حال زرد شدن است، آن را با آغشته نمودن نوک وسیله‌ی مخصوص برش به مقداری الکل یا سرکه، قطع کنید.

نوک برگ‌های بامبوی من، خشک و قهوه ای شده است. چه می‌توانم بکنم؟
آب خود را با آب مقطر تعویض کرده، و یا به جای آب مقطر، از آب جوشیده شده (و سرد شده) استفاده نمایید.

نکاتی دیگر در مورد گیاه بامبو

گیاه بامبوی بیمار و ناسالم:
اگر بامبوی شما زرد، خشک، و یا سبز رنگ پریده است، گیاهتان بیمار و ناسالم است. اگر بامبوی شما در هنگام خرید تا حدودی زرد بوده، و یا در خانه به رنگ زرد درآمده است، به هیچ عنوان نباید به آن کود بدهید!
اولین غریزه شما این است که این گیاه زرد به مواد مغذی نیاز دارد. با این حال، دلیل زرد بودن آن این است که در فروشگاه، بیش از حد لازم به گیاه مورد نظر کود داده شده است! بنابراین، بهتر است آن را برای چند روز به نزدیکی یک منبع نور قوی انتقال داده، و در آب تازه نگاهداری کنید.
یک نکته خوب و موثر این است که از آب کثیفی که از آکواریوم بیرون کشیده شده استفاده کنید. گیاه بامبو این آب را دوست دارد! این گیاه معمولا با برخوداری از نور و آب خوب وکافی، در عرض یک هفته درمان خواهد شد.
اگر بامبوی شما خشک یا رنگ پریده است، آن را برای چند روز به یک منبع نور مناسب انتقال داده و با آب تازه و مواد مغذی گیاهی آبیاری نمایید.

نور لازم برای گیاه بامبو

بامبو، یک منبع نور غیر مستقیم را ترجیح می‌دهد. یک پنجره آفتاب گیر، انتخاب مناسبی برای قرار دادن بامبو در کنار آن نیست. این گیاهان در واقع در جنگل‌هایی سایه‌دار و مرطوب رشد کرده‌اند. با این حال، آن‌ها برای برخورداری از سلامت مطلوب، به یک نور متوسط نیاز دارند.
گیاه بامبو تنها وقتی به نور مستقیم نیاز دارد که بیمار و ناسالم شده باشد. اگر هیچ نور طبیعی در دسترس شما وجود ندارد، می‌توانید بامبو را در نزدیکی (و نه در کنار) یک منبع نور قرار دهید.

گلدان بامبو

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>