نحوه نظافت خاک و دوده از بند لاستیکی ساعت

%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d9%86%d8%af-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9%db%8c

آلودگی­‌هایی چون خاک و دوده می‌­توانند با گذشت زمان بر روی ساعت‌­ انباشته شده و از زیبایی واقعی آن‌ها بکاهد. درست است که تمیزکاری مداوم می­‌تواند به جلوگیری از این وضعیت کمک کند، اما زمانی که این آلودگی با تمیزکاری‌­های معمولی رفع‌­ نشود، ناگزیر به راه‌­حل‌های قوی‌­تری احتیاح خواهید داشت. بهتر است بدانید سه عنصر ساده می‌­توانند سبب رفع آلودگی و درخشش وسایل گردد. 

%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa

لوازم و مواد مورد نیاز:

 • جوش شیرین
 • خمیر دندان سفید
 • الکل
 • پنبه‌­های توپی
 • آب
 • مسواک یا برس نرم

فرایند پاکسازی:

این فرآیند شامل مجموعه­‌ای از مراحل مختلف برای پاکسازی کامل خاک و دوده از روی سطح بند لاستیکی ساعت است. هنگامی که بالاخره در مرحله‌ایی به نتیجه دلخواه خود دست یافتید، می‌توانید عملیات پاکسازی را متوقف کنید.

 1. ابتدا سطح مورد نظر را آغشته به خمیردندان نمائید.
 2. آن را به آرامی با انگشتان خود یا یک برس نرم ماساژ دهید. برای این کار، سعی کنید از برس­‌هایی با دندانه­‌های نرم استفاده کنید، چرا که سایش بیش از حد ممکن است به سطح موردنظر آسیب برساند.
 3. سپس آن را با آب شستشو داده و کاملا خشک کنید.
 4. اگر در این مرحله، همچنان خاک و دوده به خوبی پاک نشده بود، یک پنبه توپی را با الکل مرطوب کرده و گرد و خاک و دوده روی سطح موردنظر را با آن پاک کنید.
 5. سپس، آن را به طور کامل شستشو داده و اجازه دهید به طور کامل خشک شود.
 6. اگر خاک و دوده هنوز هم روی سطح لاستیکی باقی مانده بود، جوش شیرین را با مقدار کمی آب ترکیب کرده و با مخلوط کردن آن‌ها به یک ماده خمیری دست یابید. ماده به دست آمده باید قوامی شبیه به خمیر دندان داشته باشد.
 7. از انگشتان دست خود و یا یک برس نرم استفاده کرده و خمیر را به آرامی بر روی بند لاستیکی ماساژ دهید. از اعمال فشار بیش از حد اجتناب کنید، چرا که ویژگی سایندگی جوش شیرین و برس نرم می­‌تواند به سطح بند لاستیکی ساعت آسیب برساند.
 8. در نهایت، آن را با آب تمیز شستشو داده و به طور کامل خشک کنید.

 ساعت‌های-بند-پلاستیکی

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>