نحوه پاک کردن کفش جیر

پاک کردن کفش جیر

چرم جیر، بسیار زیبا و در عین حال، بسیار شکننده است. حتی آب نیز می‌‌‌‌تواند آن را لکه‌‌‌‌دار کند. در این مطلب، نحوه پاک کردن کفش جیر از لکه‌‌‌‌های متفاوت به شما ارائه خواهد شد.

نحوه پاکسازی لکه‌‌‌‌های ناشی از آلودگی، ساییدگی و گرد و خاک از کفش جیر

۱- اگر کفشتان با گل پوشیده شده، اجازه دهید خاک و گل روی کفش کاملا خشک شود، و سپس تکه-های گل را تا حد امکان با استفاده از دست خود از کفش جدا کنید.
۲- ابتدا، کل سطح کفش را با استفاده از یک برس یا حوله در خلاف جهت بافت و یکبار دیگر در جهت آن پاک کنید. در انجام این کار بیش از حد خشن نباشید. چرا که ممکن است با انجام این کار، خاک و مواد دیگر را به سطح عمیق‌‌‌‌تری از الیاف کفش وارد کنید. روند برس زدن را تا پاک شدن کامل سطح از خاک و آلودگی تکرار نمایید.
۳- ساییدگی‌‌‌‌ها و الیاف سست شده را با استفاده از برس زدن سطح کفش با فشار متوسط از بین ببرید. اگر این کار نتیجه نداشت، می‌‌‌‌توانید از یک لبه نیمه تیز و سفت (مانند لبه یک کفگیر یا کارت اعتباری) برای خراش دادن الیاف و جدا کردن آنها استفاده نمایید.
۴- اگر این کارها نتیجه‌‌‌‌ای نداشت، برای مرطوب نمودن کفش از بخار آب جوش حاصل از یک کتری یا قوری پر از آب جوش استفاده نمایید.
۵- کفش‌‌‌‌ها را در یک مکان خنک و خشک قرار داده، و اجازه دهید از طریق تبخیر خشک شود. آنها را در یک فضای گرم قرار ندهید، و همچنین، سعی نکنید به خشک کردنشان کمک کنید. این کار ممکن است به جنس جیر آسیب برساند.
۶- هنگامی که کفش‌‌‌‌ها خشک شدند، آنها را با برس در خلاف جهت خواب بافت شانه کنید.
۷- سپس، از یک مداد پاک کن برای از بین بردن لکه‌‌‌‌هایی که هنوز پاک نشده‌‌‌‌اند، استفاده نمایید.
۸- اگر مراحل قبلی بی اثر بودند، مقدار کمی از سرکه سفید را با استفاده از یک دستمال نرم بر روی کفش اعمال نموده، و آن را با یک پارچه نرم و تمیز، و با ضربات ملایم خشک کنید. اجازه دهید کفش‌‌‌‌ها خشک شوند، و سپس آن را در جهت خواب بافت برس بزنید.

نحوه پاکسازی لکه‌‌‌‌های ناشی از آلودگی، ساییدگی و گرد و خاک از کفش جیراستفاده از پاک کن در کفش جیر

نحوه پاکسازی لکه‌‌‌‌های ناشی از آب و باران

۱- اگر لکه تازه بوده و آب هنوز خشک نشده است، چند لایه حوله کاغذی خشک و جاذب را بر روی آب فشار دهید تا رطوبت بیرون کشیده شود. جای حوله‌‌‌‌ها را به طور مکرر تغییر دهید تا بخش خشک آنها بر روی نقاط مرطوب کفش قرار گیرد.
۲- برای تغییر رنگ باقی مانده، محل لکه را با استفاده از سمت صاف و نرم‌‌‌‌تر یک سنباده مالش دهید.
۳- کفش را به آرامی و با استفاده از بخار آب حاصل از یک کتری یا قابلمه مرطوب کنید (کفش را در فاصله حدودا ۵ اینچی از کتری یا قابلمه‌‌‌‌ی پر از آب قرار دهید. بسیار مراقب باشید که قطرات بر روی سطح کفش شکل نگیرند). شما همچنین می توانید از بخار یک دستگاه بخار لباس و یا اتو برای این کار استفاده نمایید. کل سطح کفش را با این بخار مرطوب کنید.
۴- هنگامی که کفش به طور کامل مرطوب شد، هر اندازه‌‌‌‌ی ممکن از آب را با استفاده از حوله‌‌‌‌های خشک و با ضربات ملایم از سطح کفش بیرون کشیده، و جهت خواب بافت را تا زمان صاف شدنش به آرامی برس بکشید.
۵- کفش‌‌‌‌ها را در یک فضای باز خشک و خنک قرار داده، و اجازه دهید تا از طریق تبخیر خشک شوند. آنها را در یک فضای گرم قرار ندهید، و همچنین، سعی نکنید به خشک کردنشان کمک کنید. این کار ممکن است به جنس جیر آسیب برساند.
۶- هنگامی که کفش‌‌‌‌ها خشک شدند، آنها را دوباره با برس در خلاف جهت خواب بافت برس بکشید.

نحوه پاک کردن کفش جیر از لکه‌‌‌‌های ناشی از چربی و روغن

۱- چربی و روغن را بسیار به سختی می‌‌‌‌توانید از روی جیر پاک کنید. اگر لکه هنوز هم تازه (مرطوب) است، مقدار سخاوتمندانه‌‌‌‌ای از آرد ذرت را بر روی لکه اعمال کنید.
۲- اجازه دهید آرد ذرت در طول شب بر روی لکه قرار گیرد، و سپس، آن را از روی بافت جیر پاک کنید.
۳- اگر لکه باز هم باقی ماند، مقدار کمی سرکه سفید را با استفاده از یک مسواک کهنه به آرامی بر روی لکه اعمال نمایید. اجازه دهید سرکه خشک شود و بافت را در جهت خواب آن برس بکشید.
۴- اگر لکه هنوز هم باقی مانده بود، آن را با استفاده از بخار آب حاصل از یک کتری یا قابلمه (همان طور که قبلا توضیح داده شد) مرطوب کنید. پس از آن، کل سطح کفش را با ضربات ملایم خشک کنید.
۵- کفش‌‌‌‌ها را در یک فضای باز خشک و خنک قرار داده، و اجازه دهید تا از طریق تبخیر خشک شوند. آنها را در یک فضای گرم قرار ندهید، و همچنین، سعی نکنید به خشک کردنشان کمک کنید. این کار ممکن است به جنس جیر آسیب برساند.
۶- هنگامی که کفش‌‌‌‌ها خشک شدند، آنها را دوباره با یک برس مناسب در خلاف جهت خواب بافت برس بکشید.

نحوه پاکسازی لکه‌‌‌‌های ناشی از چربی و روغن از کفش جیر

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>