علائمی که نشان می‌‌‌‌دهند شما برای ازدواج آماده نیستید

ازدواج

ازدواج یک اتفاق بزرگ است. مردم مدت زمان زیادی از وقت خود را صرف برنامه ریزی برای این روز می‌‌‌‌کنند. شما باید برای ورود به یک زندگی جدید، تا حد امکان و به طور کامل آماده باشید. بنابراین بهتر است با خواندن این مطلب، به دقت به علائمی که نشان می‌‌‌‌دهند شما برای ازدواج آماده نیستید توجه کرده و در صورت برخورداری از آنها، به فکر چاره کار باشید.

شما می‌‌‌‌خواهید استقلال و خود مختاری بیشتری نسبت به شریک زندگی خود داشته باشید

شما می‌‌‌‌خواهید استقلال و خود مختاری بیشتری نسبت به شریک زندگی خود داشته باشید
همه ما برای تصمیم گیری‌‌‌‌های خود به زمانی برای تنها بودن و استقلال نیاز داریم. با این حال، هنگامی که شما ازدواج می‌‌‌‌کنید، باید تعادل خوبی بین اولویت‌‌‌‌های رابطه و اولویت‌‌‌‌های خودتان برقرار نمایید. استقلال یک امر فوق العاده است، و شما قطعا نباید احساس کنید که توسط زندگی عشقی خود محدود شده‌‌‌‌اید. اما اگر رابطه شما به خاطر انتخاب‌‌‌‌ها و تصمیماتتان رنج برده و این موضوع، آن گونه که باید شما را ناراحت نمی‌‌‌‌کند، پس ممکن است شما برای هنوز برای زندگی مشترک آماده نشده باشید.

شما در مورد پول صحبت نمی‌‌‌‌کنید

شما در مورد پول صحبت نمی‌‌‌‌کنید
مدیریت امور مالی، یکی از موضوعات استرس‌‌‌‌زا در هر ازدواجی به شمار می‌‌‌‌رود. اگر شما با شریک زندگی خود در مورد پول صحبت نکرده اید، پس برای ازدواج هم آماده نیستید. دلیل آن این است که پول یکی از آن موضوعات تابو در جامعه ما به شمار می‌‌‌‌رود که افراد معمولا تمایلی به بحث درباره آن ندارند. اما احساس ما در مورد پول و چگونگی مصرف آن به نحوی نشان دهنده ارزش‌‌‌‌های ما است. و اگر دو شریک زندگی در مورد پول صحبت نکنند، پس نمی‌‌‌‌توانند برای ازدواج آماده باشند.
شما همچنین باید به مدیریت امور مالی شریک زندگی خود اعتماد داشته باشید. اگر شما آنقدر به شریک زندگی خود اعتماد ندارید که کلمه عبور و اطلاعات مالی خود را با او به اشتراک بگذارید، این امر بدان معنا است که باید باز هم برای ایجاد اعتماد بین خودتان و آمادگی برای ازدواج تلاش کنید. هیج رابطه منطقی و محکمی نمی‌‌‌‌تواند بدون صداقت و اعتماد وجود داشته باشد. اگر شما هم با مشکل اعتماد مواجه هستید، بهتر است نگاه عمیقی به رابطه خود نموده و ببینید کجای کار مشکل دارد.

شما رازهایی دارید

شما رازهایی دارید
این موضوع درست است که لازم نیست تمام اطرافیان شما همه چیز را در موردتان بدانند. اما در یک ازدواج، داشتن راز، ایده خوبی به نظر نمی‌‌‌‌رسد. اگر شما حقیقتی را به این دلیل از شریک زندگی خود پنهان می‌‌‌‌کنید که می‌‌‌‌ترسید او شما را قضاوت کرده و یا ترکتان کند، پس برای ازدواج و ایجاد تعهد آمادگی ندارید. اعتماد مطلق، یک شرط مهم برای برخورداری از یک رابطه سالم است.

شما برنامه طولانی مدتی ندارید

شما برنامه طولانی مدتی ندارید
ازدواج به این معنا است که شما برای ساختن یک آینده مشترک آماده هستید. ساختن این آینده نیازمند کار و تلاش، برنامه ریزی، و تعهد است. شما باید بدانید که از زندگی خود چه می‌‌‌‌خواهید. یکی از علائم دیگری که نشان می‌‌‌‌دهد شما برای ازدواج آماده نیستید، این است که تا به حال با هم درباره چشم انداز طولانی مدت رابطه خود صحبت نکرده اید.

طلاق از نظر شما امر مهمی به نظر نمی‌‌‌‌رسد

طلاق از نظر شما امر مهمی به نظر نمی‌‌‌‌رسد
همان طور که قبلا گفته شد، ازدواج یک اتفاق بزرگ است. ازدواج، یک شراکت حقوقی است که می‌‌‌‌تواند تاثیر زیادی بر زندگی خانوادگی و مالی شما داشته باشد. بنابراین شما نباید فکر کنید که می‌‌‌‌توانید ازدواج را به راحتی با طلاق پاک کنید.
اگر از کسانی که درگیر مساله طلاق بوده اند بپرسید، آنها به شما خواهند گفت که این فرایند به هیچ عنوان آسان نیست. بنابراین بهتر است قبل از اینکه به طور کامل از استحکام رابطه خود مطمئن نشده اید، در مورد ازدواج تصمیم نگیرید.

شما به شریک خود اعتماد ندارید

شما به شریک خود اعتماد ندارید
شاید اساسی‌‌‌‌ترین و در عین حال مهم‌‌‌‌ترین دلیلی که نباید به ازدواج فکر کنید این است که حتی با اینکه شریک زندگی خود را به شدت دوست دارید، نمی‌‌‌‌توانید به او اعتماد کنید.
اگر حستان به شما می‌‌‌‌گوید که نمی‌‌‌‌توانید به شریک زندگی خود به طور کامل اعتماد کرده و او را باور کنید، پس نباید فعلا به ازدواج فکر کنید. این امر ممکن است نشانه‌‌‌‌ای از این امر باشد که شریک زندگی شما کاملا راستگو یا صادق نیست. و در صورتی که چنین نیست، پس این شما هستید که باید اعتماد مورد نیاز را در خود به وجود آورید. بنابراین بهتر است به احساساتی که مثل خوره به جانتان افتاده توجه کنید، چرا که آنها ممکن است چیزی به شما بگویند که به دانستنش نیاز دارید.
اگر شما با این حقیقت مواجه شده اید که نمی‌‌‌‌توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید، نباید ناامید شوید. این به معنای پایان رابطه نیست. بر عکس، شما می‌‌‌‌توانید با دریافت کمک از یک درمانگر مجرب و متخصص، به یک رابطه انعطاف پذیر، صمیمی، و مستحکم دست یابید.

شاید دوست داشته باشید

پاسخ دهید

‎آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد‫.‬ ‎فیلد های اجباری با * مشخص شده اند

‎می توانید از تگ های اچ تی ام ال زیر استفاده کنید‫:‬ <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>